C4i

Previous
Next

Nowości

Czy znasz Daphile player?
Czy znasz Daphile player?

Daphile player – serce domowego systemu hi-res audio

C4i wprowadza polski na rynek najnowszy odtwarzacz sieciowy audio Daphile player F105D z systemem Daphile Hi-Fi opartym na Linuksie. Jest to niekomercyjny, wyspecjalizowany system operacyjny audio, którego celem jest przechowywanie i odtwarzanie plików oraz streamów muzycznych w wysokiej rozdzielczości. Player Daphile łączy w sobie funkcje odtwarzacza, jak i serwera plików, streamera, front endu dla głośników aktywnych oraz odtwarzacza dla systemu wielostrefowego audio.

Daphile Hi-Fi to otwarty, darmowy (Open Licence) system operacyjny, wymagający jedynie urządzenia spełniającego minimalne wymagania sprzętowe. Parametry, które powinny być spełnione to m.in. pamięć 1GB RAM oraz procesor o częstotliwości taktowania minimum 1GHz. Specjaliści z C4i rekomendują komputer mini PC firmy Giada F105D, który wyposażony jest w czterordzeniowy procesor o prędkości do 2,2 GHz. Ergonomią i elastycznością Daphile bije na głowę wiele rozwiązań komercyjnych. Jednakże pełnię swoich możliwości realizuje przy współpracy z zewnętrznym przetwornikiem DAC USB na analog. System posiada ponadto olbrzymie możliwości konfiguracyjne, w tym takie, których nie znajdziemy w innych aplikacjach i systemach audio PC.

C4i oferuje w pełni przygotowane i skonfigurowane urządzenia do pracy z systemem Daphile Hi-Fi. Przykładowym urządzeniem jest odtwarzacz Daphile Player F105D zbudowany na bazie minikomputera PC marki Giada. To ekonomiczny, kompaktowy, bezgłośny i wydajny komputer. Posiada procesor Intel® Celeron Apollo Lake N3450 z 4 rdzeniami, każdy o maksymalnej częstotliwości taktowania do 2,2GHz i pamięcią 2GB RAM lub większą. Zainstalowano w nim szybki, bezgłośny dysk SSD 60GB. Ponadto za dodatkową dopłatą, dystrybutor może wyposażyć zestaw w większą pamięć RAM (do 6GB) i dysk SSD o większej pojemności. Daphile Player posiada również wolny slot mSATA III pozwalający na instalację dodatkowego dysku. W ten sposób łatwo powiększymy dostępną pamięć masową oraz zyskamy możliwość zainstalowania drugiego systemu operacyjnego, np. Windows 10. Umożliwi to korzystanie z urządzenia jako komputer domowy, biurowy czy odtwarzacz multimedialny 4K podłączony do telewizora lub monitora za pomocą jednego z wielu złącz wideo HDMI, Display Port lub VGA. Oparty na F105D Daphile player posiada 3 wyjścia USB 2.0, 3 wyjścia USB 3.0 oraz 1 wspólne wyjście optyczne Toslink/audio analogowe stereo.

Daphile Player F105D odtworzy każdy plik audio Hi-Res z dysków sieciowych, swojej pamięci czy podłączonych nośników USB. Współpracuje także z serwisami usług transmisji strumieniowej, jak Tidal, Spotify, Deezer czy nawet YouTube. Pozwala na odtwarzanie typu gapless plików flac 24 bity/192kHz, plików DSD jednobitowych − zależnie od podłączonego przetwornika do DSD512. Ponadto obsłuży rozdzielczości PCM do 384 kHz/24bit. Oferuje również wysokiej jakości resampling audio PCM do DSD. Oprogramowanie odtwarzacza jest stale uaktualnianie przez społeczność użytkowników, co daje gwarancję, posiadania zawsze nowoczesnego urządzenia kompatybilnego z najnowszymi serwisami muzycznymi.

Urządzenie wyróżnia się rozbudowanymi funkcjami sieciowymi. Może działać w trybie autonomicznym, w którym zapewnia bezprzewodowy punkt dostępowy dla urządzenia sterującego. Zapewnia możliwość kontroli z telefonów lub tabletów. Unikalną funkcją jest sterowanie i obsługa wielu stref przez jeden komputer. Możliwe jest to w przypadku gdy w ramach jednego systemu Daphile odtwarzają różne player’y, podające sygnał na wyjście USB, SPDIF lub audio analogowe. Po instalacji odpowiednich wtyczek wspiera również przesył DLNA, uPNP, AirPlay oraz jest kompatybilny z urządzeniami Google Chromecast.

Najlepsze rezultaty z wykorzystania Daphile Player F105D osiągniemy podłączając do wyjścia USB przetwornik DAC USB na analog z obsługą DSD. Do tego celu możemy wykorzystać wszystkie wyjścia USB Daphile playera. W ten sposób powstanie kilka niezależnych playerów, pracujących w innej strefie w tym samym czasie i niezależnie sterowanych.

Bardziej złożonym, ale najwyższej jakości rozwiązaniem obsługi dźwięku, jest wykorzystanie przez Daphile player F105D najnowszej techniki przesyłu audio torem IIS. W tym celu, do odtwarzacza należy podłączyć dwa urządzenia: konwerter Matrix X SPDIF2 (odpowiedzialny za przetwarzanie sygnału USB z Daphile playera na sygnał IIS ) i DAC Matrix X Sabre PRO (który przyjmuje sygnał IIS i przetwarza go na analogowe stereo). Konfiguracja takiego toru będzie prosta i szybka, jako że Daphile Player automatycznie wykrywa konfigurację przetworników audio bez konieczności ręcznej instalacji sterowników.

Sterowanie Daphile playera jest wyjątkowo łatwe i odbywa się bez konieczności podłączenia telewizora czy monitora (choć taka możliwość też istnieje) przez dowolny komputer w sieci lokalnej poprzez wpisanie adresu IP urządzenia. Interfejs zapewnia również dostęp do biblioteki muzycznej którą możemy umieścić zależnie od preferencji na dysku wewnętrznym Daphile player, na dysku USB albo na dysku sieciowym NAS lub na innym komputerze w sieci. Bibliotekę taką należy po uruchomieniu wczytać do systemu Daphile. Zapisana w systemie bibliteka audio dostępna jest z innych urządzeń sieciowych.

Przy odpowiednim ustawieniu po uruchomieniu systemu Daphile włącza się automatycznie na ostatnio odtwarzaną playlistę lub utwór muzyczny albo usługę streamingową.

Przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs Daphile player F105D zapewnia również pobieranie okładek albumów muzycznych. Co więcej Daphile jest kompatybilny ze Squeezboxem i umożliwia łatwe sterowanie z telefonu Android z aplikacji Squeezbox.

Najważniejsze cechy systemu Daphile:
• System Daphile 64 bit (na bazie Squeezebox Server, Squeezelite i Linuksa): bit perfect, gapless player
• Natywne odtwarzanie DSD do DSD512
• Rozdzielczość PCM do 384 kHz/24 bit
• Wysokiej jakości resampling audio PCM do DSD
• Automatyczne wykrywanie konfiguracji przetworników audio bez konieczności ręcznej instalacji sterowników
• Wsparcie odtwarzania kilku stref i kilku odtwarzaczy jednocześnie, każdy z innym kontentem, przy założeniu instalacji odpowiednich przetworników do każdej strefy
• Hotspot audio (należy zainstalować odpowiednią wtyczkę)
• Działa jako serwer NAS w sieci i źródło plików dla innych urządzeń
• Obsługa przez web serwer – nie są potrzebne umiejętności obsługi Linuksa
• Najważniejsze cechy urządzenia bazowego F105D:
• Czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® Apollo Lake N3450, częstotliwość 1,1GHz (do 2,2 GHz)
• RAM: fabrycznie wbudowane 2GB DDR3
• Możliwość doinstalowania kości RAM max 4GB.
• Dostępny slot SATA (2.5″) oraz 1x mSATA III pozwalający na instalację dysku mSATA o wymiarach maks. 51x30x4
• W oferowanym urządzeniu slot SATA jest już zajęty ponieważ posłużył do instalacji dysku 60GB SSD
• 3 wyjścia wideo – HDMI (4K 30Hz), Display Port(4K 60Hz) i VGA
• Wolny slot mPCIE oraz M.2 typ ‘B key’
• 6 złącz USB, w tym 3x USB 3.0 i 3x UBS2.0
• 1 złącze RS 232 (COM)
• WiFi 802.11ac oraz BT 4.0
• 2 złącza Gigabit Ethernet
• Wyjście audio stereo 3.5mm jack i mini toslink (2 w 1)
• Slot karty SIM

Zamawiając w C4i odtwarzacz Daphile Player F105D z dowolnym przetwornikiem marki Matrix Audio można otrzymać rabat w wysokości nawet do 150 zł na zakup przetwornika. Na życzenie możliwa jest dowolna konfiguracja urządzenia w ramach możliwości sprzętowych, jak i konfiguracja innego mini PC marki Giada (VM23, F210) pod pracę z systemem Daphile. Możliwa jest także konfiguracja odtwarzacza dwusystemowego np. Windows i Daphile.

Facebook Facebook Twitter Youtube
#Zostańwdomu i posłuchaj radia internetowego z dowolnego miejsca na świecie
#Zostańwdomu i posłuchaj radia internetowego z dowolnego miejsca na świecie

Wielu z nas spędza ostatnie tygodnie w domu. To dobry czas na zaprzyjaźnienie się z… radiem internetowym DAB+, które z pewnością umili ten trudny czas oferując całe spektrum światowej muzyki. Świetnie brzmiące i elegancko wyglądające radioodbiorniki zapewniające dostęp do internetowych zasobów są dziś dostępne dla każdego!

Rozgłośnie cyfrowe nadają swoje audycje poprzez internet z wykorzystaniem przesyłania strumieniowego. W przeszłości w sieci znaleźć można było wyłącznie amatorskie stacje, jednak dzisiaj ogromna większość rozgłośni komercyjnych traktuje internet, jako dodatkowy kanał nadawczy. W rezultacie, niezależnie od miejsca, w którym przebywasz, mając dostęp do internetu masz możliwość słuchania kilkunastu tysięcy cyfrowych stacji radiowych i niezliczonej liczby podcastów z całego świata. Potrzebujesz jedynie radioodbiornika z dostępem do Internetu, aby posłuchać największych hitów z amerykańskich czy brytyjskich rozgłośni, latynoskich rytmów z południowoamerykańskich stacji czy najbardziej orientalnych brzmień z drugiego końca świata.

Jak wobec tego posłuchać wiadomości z lokalnej stacji FM z drugiego końca Polski? Jak znaleźć rozgłośnię nadającą z wybranego punktu na mapie świata? Czy dostępne obecnie urządzenia umożliwiają zarazem korzystanie z serwisów streamingowych i odtwarzają pliki muzyczne? Aby znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie warto skorzystać z pomocy ekspertów – specjaliści z C4i pomogą wybrać radio internetowe dopasowane do Twoich upodobań, potrzeb oraz… portfela. Wśród rekomendowanych produktów są radioodbiorniki internetowe takich marek, jak pochodzący ze Szkocji Revo, polski Ferguson oraz duński Scansonic.

Przejęło się, że dobre radio musi dobrze brzmieć. Tak, aby sprawiać słuchaczowi największą radość. Dzisiaj sprzęt muzyczny – poza świetnym brzmieniem – musi również odpowiednio wyglądać. W taką definicję idealnie wpisują się radioodbiorniki Revo. Urządzenia szkockiego producenta przez lata zdobywają prestiżowe, międzynarodowe wyróżnienia, w tym „Red Dot Design Award” przyznawane konsumenckich produktom za nietuzinkowe wzornictwo. Radia Revo są rezultatem ewolucji, jakie przeszedł klasyczny system domowego stereo w erze muzyki cyfrowej i bezprzewodowego przesyłu sygnałów audio. Starannie zaprojektowane urządzenia idealnie łączą właściwości materiału użytego w konstrukcji sprzętu, wzornictwa, najnowocześniejszych zdobyczy cyfrowej technologii i doskonałego brzmienia akustycznego, docenionego wielokrotnie choćby przez uznany portal What Hi-Fi?. Wszystkie modele producenta są spójne wzorniczo i charakteryzuje je ręcznie wykonana, drewniana obudowa, specjalnie skonstruowana tak, aby uzyskiwać najlepsze akustyczne efekty. Elegancji i stylu nadaje zastosowanie wysokiej jakości anodowanego aluminium z przodu urządzenia oraz stali na tylnej ściance. Wszystkie radioodbiorniki Revo są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: orzech amerykański/srebrne aluminium oraz orzech amerykański/czarne aluminium.

Standardem w sprzęcie Revo jest dostęp do tradycyjnych analogowych stacji FM i cyfrowych stacji DAB – każdy z systemów z obsługą RDS). Wszystkie modele posiadają też odbiornik Bluetooth Qualcomm® aptX, który przewyższa jakością standardową łączność Bluetooth®. Kodek AptX pozwala na przesyłanie muzyki z urządzeń zewnętrznych w jakości dorównującej CD czyli 48kHz / 16bit, a nie MP3, jak to ma miejsce przy standardowym strumieniowaniu z Bluetooth®. Najniższym modelem Revo oferującym tę technologię jest Revo SuperSignal. Niewielkie radyjko z 10W głośnikiem i pilotem, idealne do sypialni czy do kuchni, posiada podstawowe funkcje bez których nie może się obejść żaden, współczesny radioodobiornik. Model wyższy – Revo SuperConnect – posiada już większą moc przetwornika oraz ma dostęp do stacji internetowych. Pozwala również na strumieniowe odtwarzanie plików i dostęp do Spotify Connect. Działa także jako cyfrowe źródło dźwięku i umożliwia podłączenie do innych odbiorników audio, dzięki wyjściu audio cyfrowemu oraz analogowemu. SuperConnect posiada korzystny stosunek jakości do ceny i oferuje wszystkie funkcje, które „szanujące się”, stylowe radio powinno posiadać.

Flagowymi modelami szkockiego producenta są radioodbiorniki SuperCD i SuperSystem, które stanowią rozwinięcie modelu SuperConnect. Pierwsze urządzenie, jak sama nazwa wskazuje, wyposażone zostało w czytnik płyt CD i posiada dwa 3,5” głośniki stereo. Drugi model Revo SuperSystem – zamiast odtwarzacza płyt – posiada wbudowany subwoofer i stanowi – mimo kompaktowych rozmiarów – prawdziwy system muzyczny 2.1, brzmiący lepiej, niż niejeden, konwencjonalny zestaw stereo.

Wszystkie radia marki Revo posiadające dostęp do internetu mogą działać w systemie multiroom w ramach sieci lokalnej z wygodnym sterowaniem z urządzeń mobilnych dzięki aplikacji Undok. Umożliwia ona ponadto regulację głośności oraz wybór źródła dźwięku, w tym stacji radiowej.


Alternatywą dla Revo są świetne radioodbiorniki rodzimej firmy Ferguson, działającej na naszym rynku już od 30 lat. Producent znany z wielu interesujących, konsumenckich urządzeń, oferuje też rewelacyjne radia z serii Regent dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Produkty Fergusona słyną z bardzo wysokiej jakości wykonania, a ich wygląd zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników. Najmniejsze pod względem rozmiarów radioodbiorniki Ferguson to modele DAB+ 150, i100 oraz i100s. To nowocześnie wyglądające urządzenia z dużą liczbą multimedialnych możliwości. Regent DAB+150 jest podstawowym modelem z obsługą analogowych stacji FM, cyfrowych rozgłośni DAB+ (z RDS) oraz posiada możliwość podłączenia nośnika USB i odtwarzania plików mp3. Ma wejście AUX, wyjście audio oraz budzik z funkcją sleep. Rodzina urządzeń i100 to z kolei najtańsze radia internetowe w ofercie poznańskiej firmy. Model Regent i100, podobnie jak DAB+150, posiada dostęp do ogólnopolskich stacji naziemnych, ale jest też pełnoprawnym odtwarzaczem radia internetowego z możliwością odtwarzania plików po DLNA i z odbiornikiem Bluetooth. Bliźniakiem i100 jest model Regent i100S, w którym producent zamiast obsługi DAB+, FM i Bluetooth zaoferował wsparcie Spotify Connect i odtwarzanie plików po DLNA oraz UPnP! Wszystkie wymienione modele posiadają głośniki mono o mocy minimum 3W i świetnie sprawdzają się jako niewielkie odbiorniki radiowe towarzyszące w domu podczas zabawy, pracy czy gotowania. Co ważne, każdy z wyżej wymienionych radioodbiorników Ferguson jest dostępny w cenie niższej niż 300zł!

Ferguson Regent i350s jest natomiast modelem wyższej klasy – to radio stereo oferujące połączenie wszystkich funkcji z modeli DAB+150 i rodziny i100, z możliwością sterowania pilotem. Elegancka, stylizowana na styl retro, obudowa doda elegancji niejednemu wnętrzu, a świetne brzmienie dwóch 2,5 calowych głośników o mocy 30W z technologią bass reflex zadowoli wybrednych użytkowników. Dla amatorów stacji naziemnych, w i350s do dyspozycji są tunery FM i DAB+. Szukający nowych stylów będą mogli do woli przebierać w kilkunastu tysiącach stacji internetowych czy milionach utworów dzięki Spotify Connect. Muzykę, której nie znajdziemy na Spotify, bez problemu odtworzymy z urządzeń mobilnych lub plików mp3 przez Bluetooth lub DLNA, sterując w wygodny sposób radiem z poziomu aplikacji mobilnej lub z panelu.

Flagowymi modelami marki Ferguson są radia i400s oraz i500s, wyposażone dodatkowo w odtwarzacz płyt CD. Charakteryzuje je klasyczny wygląd i elegancka, drewniana obudowa. Najwyższy model i500s, podobnie jak Revo SuperSystem, to kompletny „kombajn” multimedialny 2.1 z subwooferem i 120 watowym wzmacniaczem, potrafiącym wypełnić muzyką nawet bardzo duży salon.

Jeżeli posiadamy już wzmacniacz stereo i chcielibyśmy uzyskać dostęp do analogowych czy cyfrowych stacji radiowych, to z pomocą przychodzą zewnętrzne tunery radiowe. Przykładem jest model D-100BT od duńskiej firmy Scansonic. To łatwe w obsłudze urządzenie, które podłączone do klasycznego wzmacniacza stereo lub aktywnych głośników pozwoli rozbudować posiadany system audio o nowoczesne funkcje multimedialne. Każdy zestaw stereo, podłączony standardowym przewodem do nowego tunera Scansonic, zyska dostęp do cyfrowego radia DAB+ z FM. Takie możliwości stanowiły dotychczas wyróżnik wielokrotnie droższych amplitunerów. Wbudowany odbiornik Bluetooth pozwala również na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z urządzeń mobilnych lub komputera, a za ich pośrednictwem odtwarzanie plików przez DLNA czy UPnP oraz muzyki z rozgłośni internetowych.

“Wybierając dziś swój zestaw audio warto rozważyć więc urządzenie, które jest zgodne z technologiami wyznaczającymi kierunek rozwoju tego typu sprzętu, w tym ze standardem DAB+ oraz dostępem do rozgłośni internetowych” – podsumowuje Tomasz Trzaskalski z C4i.


Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Jak odtwarzać pliki wideo w jakości Ultra HD 4K?
Jak odtwarzać pliki wideo w jakości Ultra HD 4K?

Poznaj Dune HD Realbox 4K – odtwarzacz sieciowy z procesorem nowej generacji Realtek 1395.

Dune HD Realbox 4K to najnowszy odtwarzacz sieciowy Android TV Box 4K. Produkt firmy Dune HD- czołowego producenta wysokiej klasy odtwarzaczy plików AV od kilkunastu lat oferującego z powodzeniem swoje produkty klientom na całym świecie. Urządzenie oferuje duże możliwości w niewielkiej cenie i ma szanse stać się najpopularniejszym modelem z nowej linii Dune HD.

Elegancki i minimalistyczny wygląd Dune HD Realbox 4K idzie w parze z zaawansowaną technologią. Urządzenie korzysta z najnowszego, czterordzeniowego procesora firmy Realtek RTD1395 – następcy popularnych procesorów RTD 1295 I RTD 1296 wzbogaconych o nowe funkcje. Odtwarzacz posiada wyjście HDMI 2.0a ze wsparciem rozdzielczości 4K Ultra HD. Absolutną nowością jest obsługa HDR 10+, standardu konkurencyjnego do Dolby Vision, jak i HDR (z zaawansowaną konwersją do SDR). Wyróżnia go również wsparcie kodeka VP9 profil 2. Ponadto Dune HD Realbox 4K obsługuje dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD-Audio i odtwarzanie bezstratnych plików z możliwością obsługi audio w jakości 24bit/192kHz jak i plików SACD (ISO,dff,dsf). Urządzenie na polski rynek wprowadza C4i, dystrybutor firmy Dune.

Dune HD Realbox 4K umieszczono w metalowej, czarnej obudowie z pasywnym chłodzeniem. Na froncie urządzenia znajduje się czytelny wyświetlacz. Z boku obudowy znajdują się 2 porty USB 2.0 do podłączenia zewnętrznych nośników oraz wejście na kartę micro SD. Z tyłu urządzenia znajduje się wyjście AV kompozytowe z audio stereo na mini jack 3,5mm, wyjście audio optyczne S/PDIF, port sieciowy GB Ethernet, port zasilania 12 V DC oraz przyłącza anten Wi-Fi pracujących w systemach 802.11b/g/n/ac/2T2R w paśmie 2,4 GHz i 5GHz. Odtwarzacz obsługuje Bluetooth 4.2.

Za wyświetlanie obrazu odpowiada w Realbox 4K jeden z najnowszych chipów na rynku − Realtek RTD1395. Czterordzeniowy procesor bazujący na platformie ARM Cortex-A53 został specjalnie zaprojektowany do odtwarzania multimediów. Układ działa we współpracy z modułem graficznym Mali-470 MP4. Dzięki wysokiej klasy podzespołom, odtwarzacz jest w stanie uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości innych obecnych odtwarzaczy set-top-box z systemami Android, Windows, czy Linux. Dune HD Realbox 4K posiada także 2 GB pamięci RAM i 16 GB szybkiej pamięci wewnętrznej. Pozwala to na bezproblemową instalację i płynną obsługę wielu wymagających aplikacji.

Urządzenie w pełni obsługuje płynne wyświetlanie obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów. Nowa generacja odtwarzaczy Dune HD jako pierwsza na rynku obsługuje też standard HDR 10+. To dzięki niemu zapewnione jest dynamiczne odwzorowanie poziomu jasności, w kontraście do zwykłego systemu HDR. Odtwarzacz wspiera najpopularniejsze formaty i kodeki wideo, w tym H.264, H265, a także VP9 profil 2 stosowany w filmach YouTube z HDR. Możemy mieć pewność, że z pomocą Dune HD Realbox 4K odtworzymy niemal każdy plik wideo. Unikalnym rozwiązaniem jest możliwość manualnego dostosowania próbkowania chrominancji do wskazanego trybu wideo HDMI.

Nowością na rynku odtwarzaczy jest fakt, że Dune HD Realbox 4K pracuje równolegle na dwóch systemach operacyjnych. Podstawowy, to oparty na Linuksie, oryginalny system Dune HD OS, rozwijany już od ponad 10 lat. Gwarantuje stabilną pracę i płynne odtwarzanie plików. Równolegle z nim pracuje system Android OS wersji 7.1, dzięki któremu można skorzystać z licznych aplikacji i serwisów multimedialnych. Co istotne, specjalne algorytmy producenta sprawiają, że system Android nie jest nadrzędny i nie narzuca agresywnego zachowania, które występuje na innych tego typu urządzeniach. Dune HD OS minimalizuje wpływ Androida na zarządzanie zasobami procesora i utrzymuje zapas mocy obliczeniowej, przejawiający się płynnym odtwarzaniem wideo w najwyższej jakości.

Udoskonalany od lat system Dune HD OS gwarantuje wiernym marce użytkownikom bezproblemową obsługę i poruszanie się po nowym interfejsie. Osoby mające z nim pierwszy raz do czynienia zwrócą zaś uwagę na wysoką ergonomię i niezawodność nakładki.

Producent znany jest z tego, że od wielu lat śledzi opinie użytkowników i systematycznie zapewnia aktualizacje. Dzięki temu nawet starsze wersje urządzeń otrzymują aktualizacje od ponad 10 lat. To efekt strategii „single code base”. Polega ona na bazowaniu wszystkich modeli Dune na wspólnym rdzeniu, jest aktualizowany i regularnie ulepszany, dzięki opiniom użytkowników. Aktualizacja oprogramowania producenta dokonywana jest przez internet (po zgłoszeniu przez urządzenie dostępności nowszego oprogramowania).

Odtwarzacz Dune HD wyróżnia się wsparciem obrazów płyt z pełną obsługą menu wraz  z funkcją niezauważalnego scalania rozdziałów płyty. Dotyczy to formatów BD-J, BD4K, BD3D oraz HD audio. Menu Blu-Ray wczytuje się szybko i pozwala przeglądać multimedia tak, jak na odtwarzaczu płyt z dostępem do wszystkich dodatków. Obrazy Blu-ray także mogą mieć różne formaty (plik BD ISO lub katalog BDMV) i pochodzić z dowolnego źródła – lokalnego napędu (USB) albo lokalizacji sieciowej (SMB, NFS). Player umożliwia również wybór regionu Blu Ray. Alternatywnie od pełnego menu Blu-Ray, odtwarzacz wspiera funkcję BD Lite.


Dune HD Realbox 4K obsługuje formaty 3D zarówno Side-by-side (obraz obok obrazu) jak i Top-to-bottom (obrazy jeden nad drugim) oraz MVC (BD3D), co zapewnia wspaniałą jakość odtwarzania Full HD w 3D.

Zaletą Dune HD Realbox 4K jest również zaawansowana funkcja edycji wyświetlania napisów. Spośród dostępnych ustawień możliwe jest zmienienie czcionki, koloru, przesunięcia na ekranie oraz dodawanie efektów. Istnieje także możliwość pobierania napisów on-line w dowolnym języku.

Dune HD Realbox 4K, dzięki wsparciu odtwarzania i dekodowania wysokiej jakości audio, będzie również doskonale współpracował z amplitunerami kina domowego. Odtwarzacz oferuje całościowe, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD Audio z zaawansowanymi formatami Dolby Atmos, DTS:X, z pełnym HDMI passthrough oraz downmix do stereo. Dune HD Realbox 4K wspiera natywnie 192kHz /24 bity w bezstratnych plikach flac, ape czy wav na złączach cyfrowych HDMI i optycznym. Dune HD Realbox 4K ponadto odtwarza pliki SACD zarówno obrazów płyt ISO, jak i pliki dxf/dsf.

Nowa seria odtwarzaczy Dune HD korzysta z autorskich mechanizmów automatycznego odświeżania, w tym 23,976 Hz z redukcją przerw przy zmianie częstotliwości odświeżania i rozdzielczości. W przeciwieństwie do większości odtwarzaczy opartych na chipsecie Realtek gdzie proces ten zachodzi na początku odtwarzania, tu dzieje się na początku filmu. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie nieprzyjemnego migotania obrazu.

Dune HD Realbox 4K wyposażono we wsparcie usługi DRM: Widevine L1, co umożliwia oglądanie materiałów Online Premium w najwyższej dostępnej jakości HD i Ultra HD z serwisów VOD, czy z YouTube.

Odtwarzacze Dune HD są wyposażone w użyteczny interfejs do zarządzania filmami „My Collection”. Układa on filmy zgromadzone przez użytkownika w atrakcyjne katalogi wzbogacone pobieranymi z sieci informacjami. Wśród nich znajdą się obszerne opisy, miniatury plakatów, zwiastuny, linki oraz tagi kierujące do wiadomości o aktorach. Zaawansowana przeglądarka identyfikuje filmy automatycznie. Biblioteka multimediów pozwoli w prosty i przejrzysty sposób zintegrować w jednym miejscu nasze wszystkie lokalne i sieciowe źródła plików.

W zestawie z Dune HD Realbox 4K otrzymujemy pilota zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję programowania przycisków do sterowania innym urządzeniem np. telewizorem. W dodatku posiada wbudowaną funkcją myszy oraz wiele skrótów szybkiego dostępu.

Istnieje również możliwość dokupienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse. Urządzenie wielkości pilota posiadające czujnik żyroskopowy, którym wykonując ruchy w powietrzu sterujemy kursorem na ekranie telewizora. To praktyczne rozwiązanie sprawdza się przy korzystaniu z programów multimedialnych lub przeglądarki. Przy podstawowym użytkowaniu urządzenia,  całościowe sterowanie może być realizowane poprzez aplikację Dune Control, opracowaną na systemy iOS i Android. Zapewnia ona pełen dostęp do wszelkich funkcji odtwarzacza w intuicyjny i wygodny sposób. Aplikacja jest w stanie w pełni zastąpić standardowego pilota. Menu na ekranie aplikacji jest dokładnym odzwierciedleniem menu na ekranie TV. Obejmuje również sekcję Now Playing pozwalając na komfortowe kontrolowanie  odtwarzania. Możliwe jest więc puszczanie muzyki bez włączania ekranu TV, co bywa istotne dla melomanów szukających wygodnego streamera muzyki.

Dune HD Realbox 4K posiada możliwość integracji z systemami automatyki Smart Home, takimi jak Control4 oraz Crestron.

Urządzenie jest wyposażone w kartę WIFI obsługującą protokoły 802.11b/g/n/ac/2T2R i dwie zewnętrzne anteny Wi-Fi, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie materiałów w wysokich szybkościach bez przewodu LAN. Natomiast przewodowa karta sieciowa Gigabit Ethernet daje gwarancję niezawodnego przesyłu danych niezależnie od lokalnych warunków pracy. Do Dune HD Realbox 4K, dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth 4.2, można podłączyć urządzenia peryferyjne takich jak: myszki, bezprzewodowe klawiatury, joysticki, słuchawki, głośniki oraz inne urządzenia.

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Firma C4i, będąca jednym z największych dystrybutorów odtwarzaczy multimedialnych w Polsce, zawsze dostarcza urządzenie z aktualnym oprogramowaniem.

Jednocześnie polecamy równie interesujący nowy model tego producenta Dune HD Pro 4K II. Zbudowany na 6 rdzeniowym procesorze ARM A55 z kartą graficzną Mali-G51 odtwarzacz idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Obsługuje wiele standardów wideo w tym HDR 10+. Urządzenie posiada 4GB RAM oraz 32GB pamięci Flash, obsługuje Bluetooth 4.2, a dodatkowo wyposażony jest również w złącze SATA 3.0. Odtwarzacz funkcjonuje w oparciu o dwa systemy operacyjne- macierzysty od Dune HD oraz Android TV w wersji 9.0.

Sprawdź pozostałe odtwarzacze w naszej ofercie:

Sprawdź zewnętrzne kontrolery do odtwarzaczy:


Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Egreat A5 II Pro – multimedialny odtwarzacz dla melomanów i miłośników dobrego kina
Egreat A5 II Pro – multimedialny odtwarzacz dla melomanów i miłośników dobrego kina

Egreat A5 II Pro to najnowszy odtwarzacz sieciowy 4K UHD. Następca modelu A5 cechuje się wszechstronnością i niezawodnością, połączoną z funkcjonalnością minikomputerów oraz multimedialnymi możliwościami systemu Android. Egreat A5 II Pro, wyposażony w dedykowany przetwornik audio DAC ESS 9018, jest obecnie bezkonkurencyjnym pionierem na rynku w swoim zakresie cenowym. Posiada system operacyjny Android 7.0 oraz wysoce wydajny procesor HiSilicon Hi3798MV200 firmy Huawei. Odtwarzacz stanowi połączenie odtwarzacza 4K Ultra HD z HDR10 ze wsparciem dźwięku wielokanałowego HD-Audio z formatami Dolby Atmos i DTS:X oraz możliwością wykorzystania urządzenia w torze audio stereo Hi-Fi (dzięki dedykowanemu przetwornikowi DAC). Do urządzenia można także podłączyć dysk twardy poprzez złącze SATA 3.0. Odtwarzacz jest już dostępny w sklepie internetowym C4i, który jest autoryzowanym dystrybutorem Egreat w Polsce.

Egreat A5 II Pro z łatwością odtworzy w najwyższej jakości nawet najbardziej wymagające pliki wideo w rozdzielczości 4K Ultra HD z HDR10. Wyposażony jest w złącze HDMI zgodne ze standardem 2.0a, umożliwiające wyświetlanie pełnego 4K 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów. Odtwarzacz wspiera obsługę niemal wszystkich formatów wideo 2D/3D oraz najpopularniejszych kodeków wideo, w tym H.265/HEVC 10bit oraz H.264. Płynnie obsługuje oraz dekoduje pliki wideo o wysokiej przepustowości nawet do 200 Mb/s. Odtwarzacz automatycznie przełączy i dostosuje częstotliwość wyświetlania klatek oraz rozdzielczość, co umożliwi płynne odtwarzanie wideo w różnych formatach.

Urządzenie Egreat A5 II Pro obsługuje pełne menu nawigacyjne Blu-Ray Ultra HD i Full HD, 3D oraz DVD Egreat był pierwszym producentem na rynku, oferującym taką funkcjonalość w swoich odtwarzaczach. Od teraz pliki BD (BDMV lub ISO) odtworzymy z pomocą A5 II Pro, jak na odtwarzaczu Blu-Ray. Dzięki temu uzyskamy wygodny dostęp do dodatków na obrazie płyty, czy też wyboru scen. Alternatywnie do wsparcia pełnego menu BD, urządzenie obsługuje też menu uproszczone- BD lite.

Korzystanie z możliwości odtwarzacza ułatwia zaawansowana aplikacja, wspomagająca zarządzanie bibliotekami filmów. Posiada funkcje m.in. sortowania, filtrowania oraz automatycznego pobieranie okładek, opisów filmów i obsad. Jednocześnie bez problemu integruje w jednym miejscu wszystkie filmy i seriale, umieszczone na wszystkich lokalnych i sieciowych źródłach. W trakcie odtwarzania plików wideo z łatwością można zarządzać napisami oraz ścieżkami audio. Urządzenie posiada szeroki zakres możliwości dostosowywania parametrów obrazu w celu uzyskania najlepszej jakości. Następca Egreat A5 dokładnie odwzorowuje kolory oraz umożliwia precyzyjne skalowanie w górę i w dół, dając idealną jakość obrazu. Egreat A5 II Pro jest polecany jako referencyjny odtwarzacz do kalibracji monitorów i projektorów.

Odtwarzacz będzie współpracował zarówno z amplitunerami, jak i soundbarami kina domowego. Pozwala na uzyskanie dźwięku przestrzennego HD-Audio, w tym najwyższych formatów Dolby Atmos, DTS:X i DTS-HD z pełnym HDMI passthrough czy downmix do niższych formatów lub stereo. Wyróżniającą cechą Egreat A5 II Pro jest obecność przetwornika DAC opartego o hi-endowy 32-bitowy chip ESS Sabre 9018, pozwalający na obsługę wyjścia stereo RCA. Odtwarzacz obsługuje wiele różnych plików audio: AAC, M4A, MP1/2/3, MPA, WAV, OGG oraz FLAC, odtwarzanych natywnie w formacie 24bit/192kHz. Fabryczny odtwarzacz obsłuży też pliki SACD ISO, dxf, dsf oraz dff. Zastosowanie dedykowanego do audio przetwornika DAC sprawia, że Egreat A5 II Pro jest jednym z najbardziej interesujących w tym segmencie cenowym odtwarzaczy oferujących obsługę audio i wideo w wysokiej jakości.


Egreat A5 II Pro jest wyposażony w przodujący na rynku chipset HiSilicon HI3798MV200 firmy Huawei, specjalnie zaprojektowany do odtwarzania multimediów. Umożliwia on płynne odtwarzanie treści 4K, oferując jednocześnie idealną jakość oraz precyzyjne skalowanie obrazu wideo. Odtwarzacz pracuje na 64 bitowym procesorze Quad Core Cortex A53 wraz z modułem graficznym GPU Quad Core Mali-T450.

Urządzenie posiada 2 GB wbudowanej, szybkiej pamięci RAM DDR3 oraz 16GB pamięci wewnętrznej (dwukrotnie więcej niż model A5). Dysponuje dwoma wejściami USB 3.0, jednym USB 2.0, portem RS-232 oraz złączem SATA 3.0 (zasilanie+dane) do podłączenia dysku twardego. Port LAN Gigabit oraz łącze bezprzewodowe WiFi 2,4/5GHz zapewniają wydajne połączenie z zasobami sieciowymi – lokalnymi lub internetowymi. Dodatkowym atutem jest moduł Bluetooth w wersji 4.0, umożliwiający podłączenie szeregu urządzeń peryferyjnych, jak myszki, klawiatury czy słuchawki bezprzewodowe. Odtwarzacz posiada wyjście kompozyt wideo z audio stereo na złączu 3,5mm, hi-endowe wyjście audio stereo L/R RCAx1 oraz wyjście optyczne SPDIF. Złącze HDMI w standardzie 2.0a umożliwia pełną obsługę 4K UHD z HDR oraz zgodność z najnowszymi elementami kina domowego.

Odtwarzacz A5 II Pro pracuje na systemie Android 7.0 Nougat z całkowicie nowym, będącym jednocześnie intuicyjnym i wygodnym, interfejsem użytkownika EGUI 3.0. System posiada pełen dostęp do Google Play, przeglądarki internetowej, tysięcy gier, aplikacji biurowych, społecznościowych czy multimedialnych. Nowsza w porównaniu do wcześniejszych modeli wersja systemu Android zapewnia większą stabilność oraz ulepszoną funkcjonalność urządzenia, równocześnie dbając o zgodność z kodekami oraz formatami plików audio-wideo. Interfejs użytkownika jest niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze. Przeglądanie plików zarówno z zasobów sieciowych, jak i z nośników danych podłączonych bezpośrednio do urządzenia nie sprawia problemu nawet początkującym użytkownikom.

Egreat A5 II Pro przyciąga uwagę nie tylko swoją funkcjonalnością, ale również niezwykle wysublimowanym wyglądem. Stonowana oraz minimalistyczna prezencja sprawia, że produkt idealnie wkomponuje się w każde otoczenie. Odtwarzacz posiada srebrną, matową, aluminiową obudowę, w której na froncie został umieszczony szeroki, czytelny wyświetlacz LED. Na bocznej ścianie urządzenia znajdują się porty USB, a na przeciwległej kieszeń na dysk twardy. Z tyłu urządzenia umieszczone są pozostałe wejścia i wyjścia oraz mocowania do obu anten. Odtwarzacz sprzedawany jest w komplecie z zasilaczem, pilotem oraz zestawem przewodów.

W zestawie z Egreat A5 II Pro otrzymujemy pilota zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję programowania przycisków do sterowania innym urządzeniem np. telewizorem. Istnieje również możliwość dokupienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym. Urządzenie wielkości pilota, którym poprzez wykonywane w powietrzu ruchy sterujemy kursorem na ekranie telewizora. Jest to praktyczne rozwiązanie, sprawdzające się m.in. podczas obsługi programów multimedialnych lub przeglądarki.

Cena detaliczna Egreat A5 II Pro wynosi 999 zł brutto. Urządzenie można nabyć w sklepie elektronicznym dostępnym pod adresem www.c4i.com.pl. W ofercie dostępne są również wcześniejsze modele. Produkt objęty jest 12-miesięczną gwarancją producenta. Firma C4i, będąca jednym z największych dystrybutorów odtwarzaczy multimedialnych w Polsce, zawsze dostarcza urządzenie z aktualnym oprogramowaniem.

Sprawdź pozostałe odtwarzacze w naszej ofercie:

Sprawdź zewnętrzne kontrolery do odtwarzaczy:


Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Dune HD PRO 4K II
Dune HD PRO 4K II

Dune HD Pro 4K II– najnowszy odtwarzacz sieciowy firmy Dune HD oparty na procesorze nowej generacji Realtek RT1619D – dostępny już w Polsce!

Minimalistyczny wygląd Dune HD Pro 4K II idzie w parze z zaawansowaną technologią. Urządzenie korzysta z najnowszego, wydajnego, sześciordzeniowego procesora firmy Realtek RTD 1619, posiada wyjście HDMI 2.0b, a także obsługuje rozdzielczość 4K. Absolutną nowością jest wsparcie HDR 10+ i obsługa kodeka VP9 profil 2. Ponadto Dune HD Pro 4K II wspiera dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD-Audio i odtwarzanie bezstratnych plików z możliwością „wypuszczenia” audio w jakości 24bit/192kHz. Urządzenie na polski rynek wprowadza C4i, dystrybutor firmy Dune.

Dune HD Pro 4K II umieszczono w metalowej, czarnej obudowie, która – mimo braku zamontowanego wentylatora – doskonale odprowadza ciepło. Na froncie urządzenia znajduje się czytelny wyświetlacz. Z boku obudowy producent umieścił port SATA do podłączenia dysków HDD/ SDD lub napędów optycznych. Obok znajdują się 3 porty USB, w tym dwa w standardzie USB 3.0, do podłączenia zewnętrznych nośników. Z tyłu urządzenia znajduje się slot na karty pamięci mikro SD, wyjście HDMI 2.0b, wejście HDMI 2.0, wyjście analogowe kompozyt i audio stereo na mini jack 3,5mm, wyjście audio optyczne S/PDIF, port sieciowy GB Ethernet, port zasilania 12 V DC oraz przyłącza anten wifi pracujących w systemach 802.11b/g/n/ac w paśmie 2,4 i 5 GHz.


Za wyświetlanie obrazu odpowiada w Dune HD Pro 4K II jeden z najlepszych chipów na rynku − Realtek RTD1619. Sześciordzeniowy, 64-bitowy procesor bazujący na platformie ARM Cortex-A55 został specjalnie zaprojektowany do odtwarzania multimediów. Nowy układ oferuje o nawet 77% szybszą pracę niż procesor z poprzedniego modelu producenta. Nowy układ działa we współpracy z modułem graficznym Mali G51, następcy Mali T-820. Zastosowana konstrukcja pozwala uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości innych współczesnych set-top boxów z systemami Android, Windows, czy Linux. Dune HD Pro 4K II posiada także 4 GB pamięci RAM, dzięki której możliwa jest sprawna obsługa najbardziej zasobożernych aplikacji. Wbudowane 32 GB szybkiej pamięci flash, umożliwia instalację jeszcze większej liczby rozbudowanych aplikacji i zapewnia dodatkowe miejsce na własne dane.

Urządzenie w pełni wspiera płynne wyświetlanie obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz – jako pierwszy odtwarzacz na rynku – standard HDR 10+, zapewniający dynamiczne odwzorowanie poziomu jasności w przeciwieństwie do tradycyjnego systemu HDR. Odtwarzacz wspiera też najpopularniejsze formaty i kodeki wideo w tym H.264, H265, a także VP9 profil 2 stosowany w filmach YouTube z HDR. Unikalnym rozwiązaniem jest możliwość dostosowania ręcznego próbkowania chrominancji do wybranego trybu wideo HDMI.

W urządzeniu pracują równolegle dwa systemy – podstawowy jest oparty na Linuksie. Rozwijany od ponad 10 lat, oryginalny system Dune HD OS zapewnia stabilną pracę i bezproblemowe odtwarzanie plików multimediów. Równolegle z nim pracuje system Android TV w wersji 9.0 zapewniający możliwość skorzystania z licznych aplikacji i serwisów multimedialnych. Co istotne, specjalne algorytmy producenta powodują, że system Android nie jest nadrzędny i nie narzuca agresywnego zachowania znanego z innych urządzeń. System Dune HD OS, korzystając z unikatowych rozwiązań, dba o to, aby zminimalizować wpływ Androida na zarządzanie zasobami procesora. Dzięki temu może on utrzymywać zapas mocy obliczeniowej, na korzyść płynnego odtwarzania wideo w najwyższej jakości.

System bazuje na otwartym zestawie narzędzi programistycznych Dune HD SDK i interfejsie API Dune. Posiada dostęp do aplikacji ze sklepu Playmarket dla wersji Android TV oraz dostęp do autorskiego portalu producenta Dune Store. Znajdziemy w nim wiele przydatnych aplikacji, wtyczek, interfejsów graficznych użytkownika, rozwiązań do porządkowania i zarządzania bibliotekami multimedialnymi. Możliwe jest też zainstalowanie aplikacji integrujących odtwarzacz z systemami automatyki oraz dających dostęp do dużej liczby otwartych aplikacji firm trzecich.
Słynny interfejs użytkownika Dune HD, opracowywany i udoskonalany przez ponad 12 lat jest specjalnie zoptymalizowany do użytku na ekranach telewizorów i obsługi za pomocą standardowego pilota. Dostrojony pod kątem najlepszej możliwej użyteczności sprawia, że korzystanie z odtwarzacza Dune HD Pro 4K II jest łatwe i wygodne.


Producent słynie z tego, że od wielu lat śledzi opinie użytkowników i dostarcza regularnie aktualizacje. Do każdego z modeli – nawet stare modele urządzeń otrzymują aktualizacje od ponad 10 lat. To efekt strategii „single code base”, polegającej na tym, iż wszystkie modele Dune bazują na wspólnym rdzeniu, aktualizowanym i ulepszanym systematycznie dzięki opiniom użytkowników. Aktualizacji oprogramowania firmowego dokonuje się przez internet (po zgłoszeniu przez urządzenie dostępności nowszego oprogramowania).

Zewnętrzny port SATA (zasilanie i dane) może służyć do bezpośredniego podpięcia napędu bez konwerterów USB, co przekłada się na bardzo wysokie transfery danych. Można tu podłączać napędy optyczne np. czytniki BD/DVD, aby odtwarzać nośniki mediów z niezakodowanymi plikami lub obrazami płyt. Podobną funkcjonalność posiadają porty USB. Na podłączonych dyskach obsługiwane są następujące systemy plików: FAT16/FAT32, exFAT, NTFS, HFS, HFS+, (MAC OS X), EXT2/EXT3/EXT4, BTRFS.

Odtwarzacz Dune HD Pro 4K II z chipsetem firmy Realtek wyróżnia się najbardziej dopracowaną obsługą obrazów płyt z pełną obsługą menu wraz z funkcją niezauważalnego scalania rozdziałów płyty. Dotyczy to formatów BD-J, BD4K, BD3D, HD audio. Obrazy Blu-ray również mogą mieć różne formaty (plik BD ISO lub katalog BDMV) i pochodzić z dowolnego źródła – lokalnego napędu (USB, SATA) albo lokalizacji sieciowej (SMB, NFS). Player umożliwia wybór regionu Blu Ray.

Odtwarzacz obsługuje formaty 3D zarówno side-by-side (obraz obok obrazu) jak i top-to-bottom (obrazy jeden nad drugim) oraz MVC (BD3D). Urządzenie gwarantuje doskonałą jakość odtwarzania Full HD w 3D.

Zaletą odtwarzaczy Dune HD Pro 4K II jest również rozbudowana funkcja edycji wyświetlania napisów. Posiada opcje zmiany czcionki, koloru, przesunięcia na ekranie, czy dodawania efektów. Możliwe jest również pobieranie napisów on-line w dowolnym języku.

Wyróżnikiem odtwarzaczy Dune HD Pro 4K II jest także wsparcie odtwarzania i dekodowania wysokiej jakości audio. W tym zakresie Dune oferuje pełne, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD Audio z „gęstymi” formatami Dolby Atmos i DTS:X, z pełnym HDMI pass through oraz downmix do stereo. Dune HD Pro wspiera natywnie 192kHz /24 bity w plikach flac na złączach cyfrowych HDMI i optycznym. Fabryczna aplikacja odtwarzacza muzycznego obsługuje natywnie obrazy płyt SACD, a także pliki DFF, DSF, APE, FLAC, WAV i inne bezstratne formaty audio. Dune HD Pro 4K II ponadto odtwarza pliki SACD zarówno obrazów płyt ISO, jak i pliki dxf/dsf.

Odtwarzacz Dune HD korzysta z własnych mechanizmów automatycznego odświeżania, w tym 23,976 Hz z redukcją przerw przy zmianie częstotliwości odświeżania i rozdzielczości, co odbywa się na początku filmu, inaczej niż w większości odtwarzaczy bazujących na chipsecie Realteka, które mają tendencję do ustawiania tych parametrów dopiero po rozpoczęciu odtwarzania, czego efektem jest nieprzyjemne migotanie obrazu.

Dune HD Pro 4K II wyposażono we wsparcie usługi DRM: Widevine L1, co umożliwia oglądanie materiałów Online Premium w najwyższej dostępnej jakości HD i Ultra HD z serwisów VOD, czy z YouTube.

Odtwarzacze Dune HD są wyposażone w pożyteczny interfejs do zarządzania filmami „My Collection” dostępny ze sklepu Dune store. Organizuje on filmy zgromadzone przez użytkownika w atrakcyjne katalogi wzbogacone pobieranymi z sieci informacjami o setkach dzieł ze szczegółowymi opisami, miniaturami plakatów, linkami i tagami wiążącymi z informacjami o osobach oraz trailerami. Rozbudowana przeglądarka filmy identyfikuje automatycznie.

W zestawie z Dune HD Pro 4K II otrzymujemy pilota zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję programowania klawiszy do sterowania innym urządzeniem np. telewizorem, wyposażony jest w funkcję myszy i wiele skrótów szybkiego dostępu.

Odtwarzacze Dune HD są wyposażone w pożyteczny interfejs do zarządzania filmami „My Collection” dostępny ze sklepu Dune store. Organizuje on filmy zgromadzone przez użytkownika w atrakcyjne katalogi wzbogacone pobieranymi z sieci informacjami o setkach dzieł ze szczegółowymi opisami, miniaturami plakatów, linkami i tagami wiążącymi z informacjami o osobach oraz trailerami. Rozbudowana przeglądarka filmy identyfikuje automatycznie.

W zestawie z Dune HD Pro 4K II otrzymujemy pilota zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję programowania klawiszy do sterowania innym urządzeniem np. telewizorem, wyposażony jest w funkcję myszy i wiele skrótów szybkiego dostępu.

Istnieje możliwość zamówienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym. Urządzenie wielkości pilota, dzięki któremu wykonując ruchy w powietrzu sterujemy kursorem na ekranie telewizora. Jest to wygodne rozwiązanie przy korzystaniu z programów multimedialnych lub przeglądarki.

Pełne sterowanie urządzenia z telefonów i tabletów realizuje mobilna aplikacja Dune Control. Opracowana na systemy iOS i Android daje pełen dostęp do wszystkich funkcji odtwarzacza w możliwie wygodny sposób. Aplikacja całkowicie zastępuje standardowego pilota. Menu na ekranie aplikacji jest dokładnym odbiciem menu na ekranie TV i zawiera sekcję Now Playing do wygodnego sterowania odtwarzaniem. Odtwarzanie muzyki może się więc odbywać bez włączania ekranu TV, co jest istotne dla melomanów szukających wygodnego streamera muzyki.

Dune HD Pro 4K II posiada możliwość integracji z systemami automatyki Smart Home, takimi jak Control4 oraz Crestron.

Dune HD Pro 4K II jest wyposażony w dwuzakresowa kartę WIFI obsługującą protokoły 802.11b/g/n/ac (2.4 GHz + 5.0 GHz), ze wsparciem 2T2R (podwójna szybkość). Posiada dwie zewnętrzne anteny Wi-Fi, dzięki którym możliwe jest odtwarzanie materiałów w wysokich przepływnościach bez przewodu LAN.  Przewodowa karta sieciowa Gigabit Ethernet gwarantuje natomiast niezawodność i najwyższą wydajność przesyłu danych, niezależnie od lokalnych warunków pracy. Wbudowany moduł Bluetooth 4.0 pozwoli podłączyć urządzenia peryferyjne, np. myszki, bezprzewodowe klawiatury, joysticki, słuchawki, głośniki oraz inne urządzenia.

Cena detaliczna Dune HD Pro 4K II wynosi 1499 zł brutto. Urządzenie jest już dostępne w sklepie internetowym pod adresem www.c4i.com.pl. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta.

Jednocześnie polecamy równie ciekawy model bez kieszeni HDD- Dune HD Real Box 4K. Zbudowany na 4 rdzeniowym procesorze ARM A53 z kartą graficzną Mali-470 odtwarzacz idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Obsługuje wiele standardów wideo w tym HDR 10+. Urządzenie posiada specjalne otwory pozwalające na montaż naścienny.

Sprawdź pozostałe odtwarzacze w naszej ofercie:

Sprawdź zewnętrzne kontrolery do odtwarzaczy:


Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Nowe modele odtwarzaczy sieciowych
Nowe modele odtwarzaczy sieciowych

Odtwarzacz multimedialny podłączony do telewizora czy projektora umożliwi odtworzenie niemal każdego pliku video lub audio z prywatnej biblioteki multimedialnej. W zależności od urządzenia, pliki mogą być odtwarzane z dysków sieciowych (NAS/PC) lub z podłączonych dysków SATA i USB. Wybrane modele posiadają dedykowany przetwornik DAC, która tchnie nową jakość w każdy tor stereo. Każdy odtwarzacz bez wyjątku posiada wyróżniające go cechy,  dlatego też każdy klient znajdzie urządzenie idealne dla siebie niezależnie od posiadanego budżetu.

Pomagamy w doborze odtwarzacza – masz pytania? Napisz do nas, a z chęcią pomożemy w wybraniu najlepszego modelu do Twojego kina domowego.

Dune HD PRO 4K II


Odtwarzacz sieciowy Dune HD Pro 4K II HDR10+, YouTube 4K HDR, BD 4K menu, BD3D, HD audio, 1Gbit Ethernet, WiFi 802.11ac 2T2R, USB 3.0, SATA, HDMI input, 4GB RAM, 32GB flash.

Najnowszy odtwarzacz z rodziny Dune, posiada hybrydowy interfejs oparty o środowisko Dune HD OS oraz system Android TV 9.0. Wspiera Ultra-HD 4K z HDR10+. Wyposażony w 2 porty USB 3.0. Obsługa menu Blu-ray na najwyższym poziomie. Urządzenie ma wbudowany Bluetooth 4.2. Płynnie przełącza częstotliwości odtwarzania oraz umożliwia profesjonalne sterowanie parametrami wyjścia wideo. Posiada funkcję sterowania po IP i wiele opcji integracji z systemami Smart Home. Dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie 802.11ac 2T2R oraz karta sieciowa Gigabit Ethernet.

Dune HD RealBox 4K


Drugi najnowszy po Dune HD PRO 4K II odtwarzacz wyposażony w hybrydowy interfejs Dune HD OS oraz system Android 7.1. Wspiera Ultra-HD 4K z HDR10+. Pełna obsługa menu Blu-ray. Urządzenie ma wbudowany Bluetooth. Dysponuje możliwością sterowania poprzez IP oraz integracji z systemami Smart Home, takimi jak Control 4 i Crestron. Odtwarzacz wyposażony w otwory, potrzebne do ewentualnego montażu naściennego. Posiada dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie 802.11ac 2T2R oraz kartę sieciową Gigabit Ethernet.

Egreat A5 II PRO


Odtwarzacz sieciowy 4K Ultra-HD, Android TV Box wyposażony w dedykowany przetwornik audio DAC ESS 9018. Urządzenie oparte na systemie Android 7.0. Posiada 3 porty USB: 2x 3.0, 1x 2.0. oraz wbudowany Bluetooth 4.0. Karta sieciowa LAN Gigabit i dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie 802.11 b/g/n/ac 2,4/5GHz. Pełna obsługa menu Blu-Ray. Obecne oprogramowanie urządzenia pozwala na odtwarzanie aplikacji Spotify. Sterowanie poprzez RS-232 bądź pilota IR.

Egreat A15


Najwyższy z rodziny Egreat odtwarzacz sieciowy 4K Ultra-HD, Smart TV Box z android 7.0 wyposażony w przetwornik DAC ESS 9038 z układem XMOS+CPLD. Posiada 2 porty USB 3.0 oraz 2 USB 2.0. Wbudowany Bluetooth 4.0. Karta Sieciowa Gigabit Ethernet i dwuzakresowe Wi-Fi 2,4/5GHz w standardzie 802.11 b/g/n/ac. Urządzenie w pełni obsługuje menu Blu-Ray. Obecne oprogramowanie umozliwia korzystanie z aplikacji Spotify. Sterowanie za pomocą RS-232 oraz pilota IR.

Zidoo UHD 2000


Odtwarzacz sieciowy Ultra HD 4K HDR z wbudowanym przetwornikiem DAC XMOS USB ESS9038 z portami XLR. Pełna obsługa menu nawigacji Blu-Ray. Rozbudowane funkcje edycji napisów. Odtwarzacz posiada 2 funkcjonujące równolegle systemy: Android 7.1 oraz OpenWRT. Urzadzenie wyposażone jest w Bluetooth 4.1. Dysponuje 1 portem USB 3.0, 2 USB 2.0 oraz 1 USB typ-C. Dwuzakresowy moduł Wi-Fi 2,4/5GHz w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac 2×2 MIMO oraz karta sieciowa Gigabit Ethernet. Obsługuje Roon Ready, Spotfy oraz DRM Widevine L1. Sterowanie możliwe jest po HTTP, Control4, RS-232, IR oraz CEC.

Zidoo Z10 PRO


Odtwarzacz sieciowy obsługujący rozdzielczości do 4K UHD. Odtwarzacz oparty na 2 systemach równolegle: Android 9.0 oraz OpenWRT. Możliwość przetwarzania HDR10+ oraz Dolby Vision dzięki silnikowi VS10. Wbudowany dwuzakresowy moduł 2,4/5Ghz 2R2T MIMO Wi-Fi oraz kartę sieciową Gigabit Ethernet. Urządzenie posiada Bluetooth 4.2. Dysponuje 2 portami USB 2.0 i 2 USB 3.0. W pełni obsługuje menu Blu-Ray. Posiada rozbudowane funkcje edycji napisów. Sterowanie za pomocą HTTP, RS-232, Control4, CEC, IR bądź aplikacji mobilnej dostępnej na Android i IOS.

Zidoo Z1000 PRO


Odtwarzacz oparty na systemie Android 9.0. Wbudowany silnik VS10 pozwala na przetwarzanie Dolby Vision. Odtwarzacz wspiera też HDR10+.  Posiada dwuzakresowy moduł 2,4/5GHz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/AC 2T2R MIMO oraz kartę sieciową Gigabit Ethernet. Urządzenie wyposażone w Bluetooth 4.2. Dysponuje 2 portami USB 3.0. Pełna obsługa menu Blu-ray. Pozwala na funkcjonowanie Roon Ready, Spotify i Widevine L1. Sterowanie za pomocą HTTP, RS-232, Control4, CEC, IR bądź aplikacji mobilnej dostępnej na Android oraz IOS.

Zidoo Z9X


Odtwarzacz sieciowy z wbudowanym silnikiem VS10 umożliwiającym przetwarzanie Dolby Vision. Odtwarzacz wspiera też HDR10+. Funkcjonowanie oparte na systemie Android 9.0. Pełna obsługa menu nawigacji Blu-Ray. Rozbudowane funkcje edycji napisów.  Odtwarzacz wyposażony jest w Bluetooth 4.2. Dysponuje 2 portami USB 3.0 i 2 USB 2.0. Posiada dwuzakresowy moduł Wi-Fi 2,4/5Ghz 802.11 a/b/g/n/AC 2R2T MIMO oraz kartę sieciową Gigabit Ethernet. Sterowanie możliwe jest po HTTP, RS-232, CEC, IR oraz przez aplikację mobilną, dostępną na Android i IOS.  Kompatybilny z Roon Ready oraz Spotify.

Produkt

CPU/ GPU

RAM/ pamięć wbudowana

Wyjścia
HDMI

Separacja audio wideo HDMI

DAC

Złącze SATA/ kieszeń HDD

Interfejsy audio, wideo

Obsługa standardów wideo

Dune HD PRO 4K II

Realtek RTD1619,
6-rdzeniowy procesor ARM A55/
Mali-G51

4GB/
32GB

1

-

-

Złącze SATA 3.0

-1x AV 3,5mm
-1x SPDIF Toslink
-1x wejście HDMI

HDR
HDR 10+
YT z HDR
VP9 profil 2

Dune HD Real Box 4K

Realtek 1395,
4-rdzeniowy procesor ARM A53/
Mali-470

2GB/
16GB

1

-

-

-

-1x AV 3,5mm
-1x SPDIF Toslink

HDR
HDR 10+
YT z HDR
VP9 profil 2

Egreat A5 II PRO

HiSilicon HI3798MV200, 4- rdzeniowy procesor ARM A53/
Mali-T450

2GB/
16GB

1

-

DAC ESS Sabre 9018

Złącze SATA 3.0

-1x SPDIF Toslink
-1x kompozyt wideo RCA
-1x audio analog L/R RCA

HDR
HDR 10

Egreat A15

HiSilicon Hi3798CV200, 4-rdzeniowy procesor ARM A53/
Mali- T720

2GB/
16GB

1+1 audio

TAK

DAC ESS Sabre 9038 +XMOS
+CPLD

2x Kieszeń SATA 3.0

-1x SPDIF Toslink
-1x SPDIF koaksjalny
-1x kompozyt wideo RCA
-1x audio analog L/R RCA
-1x audio analog L/R XLR

HDR
HDR 10

Zidoo UHD2000

Realtek RTD1296, 4-rdzeniowy ARM A53/
T820

4GB/
32GB

1+1 audio

TAK

DAC ESS Sabre 9038+XMOSXU208

2x Kieszeń SATA 3.0

-1x SPDIF Toslink
-1x SPDIF koaksjalny
-1x wyjście XLR L/R symetryczne
-1x wyjście RCA L/R stereo
-1x kompozyt wideo

HDR
HDR 10

Zidoo Z1000 PRO

Realtek RTD1619,
6-rdzeniowy procesor ARM A55/
Mali-G51

2GB/
32GB

1

-

-

Złącze i kieszeń SATA 3.0

-1x SPDIF Toslink
-1x SPDIF  Koaksjalny
-1x kompozyt wideo
-1x RCA audio L/R
-1x wejście HDMI

HDR,
HDR 10
HDR 10+
Dolby Vision

Zidoo Z10 PRO

Realtek RTD1619,
6-rdzeniowy procesor ARM A55/
Mali-G51

2GB/
32GB

1

-

-

Złącze i kieszeń SATA 3.0

-1x SPDIF Toslink
-1x SPDIF koaksjalny
-1x wyjście RCA L/R stereo
-1x kompozyt wideo
-1x wejście HDMI

HDR,
HDR 10,
HDR 10+
Dolby Vision

Zidoo Z9X

Realtek RTD1619DR,
6-rdzeniowy procesor ARM A55/
Mali- G51

2GB/
16GB

1

-

-

Złącze SATA 3.0

-1x SPDIF Toslink
-1x AV 3,5mm
-1x wejście HDMI

HDR,
HDR 10,
HDR 10+
Dolby Vision

Nadal nie wiesz, które urządzenie wybrać? Napisz do nas czego oczekujesz od swojego przyszłego odtwarzacza sieciowego- jakie pliki audio i wideo powinien obsługiwać, formaty dźwięku, które wspiera twój amplituner oraz inne istotne funkcje i ważne dla Ciebie parametry. Skontaktuj się, a dobierzemy odtwarzacz idealny dla Ciebie!

Wyślij nam wiadomość na tomasz@c4i.com.pl, biuro@c4i.com.pl

lub skontaktuj telefonicznie +48 22 398 33 42


Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Informacje

Zapraszamy Klientów firmowych na szkolenia, prezentacje i webinary on-line najnowszych rozwiązań PRO AV oraz odtwarzaczy sieciowych. Napisz do nas korzystając z zakładki Kontakt, a wspólnie ustalimy termin spotkania. Na życzenie przygotujemy również prezentację lub szkolenie u Klienta.

Najnowsze produkty

Sprawdź komentarze i opinie klientów sklepu C4i!
Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone