Shopping Cart

Czy słyszałeś o JRiver?

Informujemy o nowych unikalnych rozwiązaniach AV dostępnych w C4i  – tym razem high end audio, na które składa się rozwiązanie oprogramowania JRiver w ostatniej wersji MC24, w oparciu o sprzęt mini PC firm Giada lub Minix oraz zdobywające uznanie klientów znakomite przetworniki Matrix Audio.

Czy słyszałeś o JRiver?  Jest to oprogramowanie, które tworzy centrum multimedialne HTPC. Teraz dostępny jest w nowej wersji MC24 i oferuje rewelacyjną jakość dźwięku we współpracy z dobrym przetwornikiem DAC i mini playerem PC Windows.

JRiver to genialny, choć komercyjny program (koszt na system Windows ok. 50USD) pozwalający z niezbyt kosztownego sprzętu wycisnąć maksimum możliwości dźwięku high end. Dodatkowo nieźle radzący sobie z formatami wideo 4K 30Hz lub nawet 4K 60Hz. Warunkiem jest podpięcie wysokiej klasy przetwornika DAC, najlepiej USB na analog z obsługą DSD.

Jak to zrobić? Jak skompletować i skonfigurować sprzęt?

Potrzebny jest mini odtwarzacz z systemem Windows, koniecznie bez-wentylatorowy, a dalej już tylko przetwornik USB na analog. Wyjście analogowe audio z przetwornika należy połączyć do wzmacniacza audio/kolumn aktywnych lub słuchawek.

Widok panelu podczas odtwarzania ripu płyty

JRiver Media Center 24 po ostatnich aktualizacjach oferuje wiele nowych możliwości, które zostały dokładnie opisane poniżej. Wymagają one instalacji testowej lub zakupu licencji programu JRiver MC24.

Najlepsze rezultaty osiągniemy jednak dopiero przy użyciu odpowiedniego sprzętu czyli: odtwarzacza mediów – transportu najlepiej w systemie Windows 10 Pro (mini PC nie musi mieć wyżyłowanych parametrów i szybkości, wystarczy 4GB pamięci RAM DDR3 i dysk minimum 64 GB) oraz przetwornika cyfrowo analogowego USB na analog z natywnym odtwarzaniem plików DSD (najlepiej na chipie  SABRE ES9038PROu) oraz dalej dobrej jakości tor wzmocnienia stereo (integra stereo lub przedwzmacniacz i końcówka mocy oraz kolumny albo wzmacniacz słuchawkowy i nauszniki stereo).

Za odtwarzanie muzyki odpowiada zainstalowanie komercyjnego oprogramowania JRiver MC24, potrafiącego w parze z przetwornikiem ESS SABRE natywnie odtwarzać pliki 384kHz/24 bity lub DSD 256/512.

Zdalne sterowanie odtwarzaczem

Sterować odtwarzaczem zdalnie możemy w pełni przez interfejs web Mini JRiver Control Panel z zewnętrznego komputera/tabletu/telefonu przez wpisanie adresu IP i odpowiedniego portu. Zatem do obsługi audio nie jest potrzebny telewizor. Po ustawieniu programu JRiver na autostart otrzymujemy bardzo wygodne urządzenie i wysokiej klasy odtwarzacz audio.

Najnowsza wersja JRiver Media Center MC24 uzyskała kilka dodatków ułatwiających słuchanie najwyższej  jakości strumieni radiowych z internetu. FLAC jest bezstratnym formatem równym lub wyższym jakością oryginalnej płycie CD. Pliki dsf, dff są wynikowymi plikami 1 bitowymi powstałymi po konwersji obrazu płyty SACD. Istotne jest aby te pliki lub obrazy płyt SACD odtwarzać w systemie DSD Native, nie zaś z konwersją do PCM czyli DOP. Taką konwersję zapewni tylko odpowiedniej klasy przetwornik USB na analog podłączony do urządzenia mini PC z programem JRiver. Program JRiver należy skonfigurować do przetwornika i ustawić na nim odtwarzanie DSD, co jest jednak bardzo łatwe i intuicyjne w porównaniu z np. mozolnymi ustawieniami konkurencyjnego programu Foobar2000 do odtwarzania plików DSD Native.

Nowe funkcje w dostępie do radia

Radio JRiver oferuje cztery nowe, bezstratne strumienie radiowe. Są w 100% w formacie flac, więc otrzymujesz wyższą jakość niż w Spotify  i większości innych serwisów.  Cztery nowe strumienie radiowe  noszą nazwy  Jazz, Rock, Classical i Eclectic i oferują  adekwatne strumienie poszczególnych gatunków muzycznych.
Radio Paradise, jest również strumieniem FLAC, zaprogramowanym przez  Billa and Rebekę Goldsmith z firmy Paradise, California.  
Oba radia: Radio Paradise i Radio JRiver oferują doskonałej jakości odbiór muzyczny.  Niektórzy słuchacze przeznaczają drobne datki na radia pozwalające im się rozwijać. Firma bardzo dziękuje donatorom. Serwisy oferują bezpłatne okresy próbne, więc możesz je wypróbować czy są odpowiednie.

Panel sterowania JRiver radio

Pozostałe nowe funkcje Jriver:

Wideo: Aktualnie Jriver MC24 jest kompatybilne z obsługą Blu-ray Menu i wspiera rozdzielczości zależne od karty wideo komputera do 4K 60Hz.

Uaktualnienia: Wcześniejsze wersje MC możesz je upgradować ze zniżką upgrade at a discount.  Dotyczy np MJ8, MC10, MC11, MC23.

Zwiększone wsparcie WDM dla serwisów muzycznych i wideo: WDM to wbudowany sterownik dźwięku JRiver sound driver, który może zostać użyty przez dowolny inny program uruchomiony na komputerze. Przekazuje on wysokiej jakości dźwięk poprzez silnik JRiver, w ten sposób można np. Użyć JRiver, aby dodać efekty, sterować głośnością itp. podczas odtwarzania audio przez inny program czy przeglądarkę. Działanie o którym mowa jest zgodne z Tidalem i Spotify oraz Netflixem i Amazon Video Prime.

Tidal: w ostatnim czasie niektórzy użytkownicy zgłaszali brak działania Tidala w najwyższej rozdzielczości. Problem został rozwiązany w najnowszym oprogramowaniu firmowym in 24.0.46 Tidal Fix.

Zgodność z głośnikami sieciowymi SONOS: JRiver może przekazywać dźwięk na głośniki SONOS. Głośniki są widoczne na ekranie – wyboru (Playing Now).  Wybierz kontent audio i myszą przenieś go na SONOSA. Więcej informacji na forum JRiver.

Audio na żądanie: JRiver control panel to nowa aplikacja webowa. Wbudowany w system JRiver Media Center Panel można otworzyć w dowolnej przeglądarce – i służy on do kompleksowego sterowania systemu JRiver z obsługą wielu stref i odtwarzaniem różnych kontentów w każdej ze stref. W połączeniu z aplikacjami radiowymi Radio JRiver jest to proste i zarazem potężne rozwiązanie. Wystarczy kilka kliknięć aby zagrała muzyka.

Zgodność z ekranami dotykowymi: Panel został zaprojektowany do współpracy z ekranem dotykowym na dowolnych urządzeniach komputerach, telefonach i tabletach.

Zgodność z Airplay: JRiver Id  działa jako punkt końcowy Airplay. Oznacza to że możesz odtwarzać dźwięk na urządzeniach Apple (iOS lub OSX) lub odczytywać z nich zawartość i odtwarzać na urządzeniu końcowym JRiver.

Kupujesz JRiver pierwszy raz?

Jeśli kupujesz pierwszy raz program pobierz i zainstaluj aby rozpocząć – otrzymasz miesięczny okres próbny.

Dlaczego JRiver?

  • Najwyższa jakość odtwarzania muzyki w połączeniu z przetwornikiem
  • Bardzo łatwe ustawienia, kodeków i filtrów w tym dla DSD
  • Wsparcie DVB-T
  • Łatwość otagowania I tworzenia bazy muzyki
  • Widok Theater View
  • Wielostrefowość , zarządzanie innymi playerami
  • Doskonałe wsparcie na forum i developerów

JRiver tryb teatru, zmieniające się zdjęcia danego wykonawcy pobierane są przez program automatycznie z sieci

Odtwarzanie kopii płyty

JRiver tryb teatru przy odtwarzaniu płyty

Sterowanie bez używania monitora zewnętrznego

Nowości lato 2022 cz. 1

Sprawdź najnowsze produkty, które zagościły w naszym asortymencie w ostatnim czasie! W naszej ofercie pojawia się coraz więcej profesjonalnych rozwiązań dla sal konferencyjnych – np.

Czytaj więcej »
Producenci