gmx logo

Czy sprawdziłeś działanie GMX?

 

gmx logo

Skalery, matryce i extendery tajwańskiej marki GMX to najwyższej jakości narzędzia do profesjonalnych zastosowań audio-wideo. Prezentujemy ich najpopularniejsze modele. Wszystkie urządzenia zostały przetestowane i sprawdzone przez klientów oraz serwis C4i oraz znajdują się w ciągłej sprzedaży. Znajdziesz tu wiele pożądanych rozwiązań w niezwykle atrakcyjnych cenach. Matryce, extendery HDBaseT, konwertery i skalery, procesory do ściany wideo i inne…

 

GMX MA-5288H

GMX MA-5288H to wysokiej klasy przełącznik matrycowy HDMI 8×8 z pełnymi zdalnymi możliwościami konfiguracji EDID. Matryca może być sterowana lokalnie z panelu przedniego oraz zdalnie – zarówno przez port RS232, jak i przez sieć LAN.

Załączony program do zdalnego sterowania jest wygodny i bardzo intuicyjny. Program, poza łączeniem kanałów wejściowych z wyjściowymi, pozwala także na zaawansowane zarządzanie EDIDem. Wśród dostępnych opcji jest możliwość ustawienia jednego z 8 domyślnych ustawień EDID (dotyczących obsługiwanych rozdzielczości, obsługiwanego dźwięku, czy trybów 3D), odczytania EDIDu z dowolnego podłączonego do matrycy wyświetlacza i przypisania go na dowolne wejście, a także utworzenia własnej niestandardowej konfiguracji EDID. Każde z powyższych ustawień EDID można niezależnie przypisać do dowolnego wejściowego portu HDMI, lub wpisać jedno ustawienie dla wszystkich.

Wbudowany menedżer EDIDu pozwala na rozwiązanie problemów, które tak często pojawiają się w przypadku prostszych matryc.


Więcej…

 

 

routing

edid1


GMX MA-5288C

GMX MA-5288C to ciekawe rozwinięcie matrycy MA-5288H. zamiast wyjściowych portów HDMI, matrycę wyposażono w złącza RJ-45 oraz 8 odbiorników HDMI, co pozwala na łatwy routing sygnałów HDMI w przypadku przełączania sygnału między pomieszczeniami w całym budynku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla zespołów sal konferencyjnych.

Co ciekawe, matryca wyposażona jest w możliwość dwukierunkowej transmisji sygnału zdalnego sterowania z pilotów IR. Porty nadawcze i odbiorcze znajdują się na każdym z odbiorników extendera oraz w jednostce centralnej matrycy, co pozwala na elastyczne sterowanie oddalonymi urządzeniami – np. odtwarzaczami i wyświetlaczami.

Tak, jak w przypadku matrycy MA-5288C, także istnieje analogiczna możliwość zdalnego zaawansowanego zarządzania EDIDem.


Więcej…

 5288c

connection


GMX MA-5344A

MA-5344A to matryca skalująca HDMI 4×4 z funkcją tworzenia ścian wideo. Jest to najbardziej elastyczne i opłacalne rozwiązanie do przełączania sygnałów HD z dźwiękiem wielokanałowym (do 7.1) z dowolnego z 4 źródeł HDMI na 4 wyświetlacze. To rozwiązanie spisze się doskonale w kinie domowym, sali konferencyjnej oraz wielu innych aplikacjach. Żadna z istniejących matryc nie może się z nią równać pod kątem funkcjonalności i ceny. Dodatkowo dołączone oprogramowanie pozwoli sterować ją z RS 232 i Ethernet, wczytywać i odczytywać EDID pomiędzy źródłami i wyświetlaczami, oraz dowolnie skonfigurować ścianę video z maksymalnie czterech monitorów.


Więcej…

 ma-5344a frontview

vlcsnap-2014-05-19-16h33m22s70

vlcsnap-2014-05-19-16h30m28s12

2x246b


    

GMX CV-5005H

CV-5005H to urządzenie, które emuluje informację EDID. Przechowuje w pamięci nieulotnej i przywraca domyślne ustawienia EDID oraz obsługuje handshaking HDCP.

CV-5005H pozwala na bezpośrednie uruchomienie źródła HDMI/DVI i odłączenie monitora HDMI w dowolnej chwili, gdy tylko CV-5005H jest podłączony pomiędzy źródłem sygnału a monitorem. Pozwala także na odczytanie i przechowanie EDIDu dowolnego monitora HDMI/DVI, a także na modyfikację zawartości EDID i wpisanie zmodyfikowanego EDID do urządzenia. Urządzenie obsłuży odbiorniki bez HDCP lub z HDCP i rozwiąże wszelkie problemy ze zgodnością z tym protokołem.

Główne cechy CV-5050H to: zdolność zapobiegania wyłączaniu nieużywanych portów HDMI/DVI komputera, zgodność z HDCP 1.1, obsługa Deep Color oraz 3D, zgodność z DVI 1.1, odczyt i pamięć informacji EDID wyświetlaczy (monitorów oraz projektorów), możliwość zapisania EDID w pamięci urządzenia lub w wyświetlaczu HDMI, wbudowany domyślny EDID, utrzymywanie aktualnej rozdzielczości HDMI/DVI, regenerowanie sygnału HDMI.


Więcej…

 

GMX CV-305MLR

CV-305MLR to profesjonalny konwerter 3G/HD/SD-SDI na HDMI z możliwością wyodrębnienia audio działający w czasie rzeczywistym. Konwersja z SDI na HDMI jest w pełni cyfrowa i nie występuje żadna utrata jakości zarówno w audio, jak i w wideo. Dodatkowo dostępne jest do 8 kanałów audio. CV-305MLR posiada dodatkowo wyjście SDI loop out o niskim poziomie jittera. Urządzenie obsługuje następujące formaty: NTSC [email protected], PAL [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]

Konwerter posiada wyjście SDI oraz wyjście HDMI a także wyjścia audio: analogowe stereo oraz S/PDIF.


Więcej…

 

GMX CV-503MLR

CV-503MLR umożliwia konwersję HDMI na 3G/HD/SD-SDI z możliwością wyodrębnienia audio działającym w czasie rzeczywistym. Konwersja z HDMI na SDI jest w pełni cyfrowa i nie występuje żadna utrata jakości zarówno w audio, jak i w wideo. Dodatkowo dostępnych jest do 8 kanałów audio: 7.1 lub 5.1-kanałowe audio. CV-503MLR posiada 2 wyjścia SDI na złączach BNC o niskim poziomie jittera (0,05 UI przy HD) oraz wyjścia audio: S/PDIF, audio stereo (2x RCA). Maksymalna obsługiwana rozdzielczość to 1080p 60 Hz.

GMX CV-503MLR automatycznie wykrywa sygnał HD lub SD. Konwerter jest w stanie przesłać sygnał 3G-SDI na odległość do 90m, HD-SDI na odległość do 150m, SD-SDI na odległość do 300m.


Więcej…

 

GMX CV-505S

Konwerter HDMI ze skalerem CV-505S pozwala na zmianę rozdzielczości i częstotliwości obrazu, regulację niektórych parametrów obrazu (under- i over-scan, odbicie lustrzane, etc.), a także zaszycie w sygnale oraz wydobycie dźwięku z sygnału HDMI. Audio zarówno wejściowe, jak i wyjściowe dostępne jest w formie analogowej stereo oraz cyfrowej S/PDIF. Skaler może być sterowany lokalnie – przy użyciu przycisków na obudowie oraz zdalnie: pilotem IR lub za pomocą oprogramowania komputerowego przez port USB.


Więcej…

 

GMX CV-509S

CV-509S to skaler cyfrowego sygnału HDMI na analogowy sygnał VGA wraz z dźwiękiem cyfrowym S/PDIF oraz analogowym stereo.  Umożliwia podłączenie odbiorników VGA, takich jak monitory komputerowe lub projektory, do źródeł HDMI, takich jak odtwarzacze lub konsole. Poza konwersją i skalowaniem, umożliwia  regulację niektórych parametrów obrazu (under- i over-scan, odbicie lustrzane, etc.). Sterowanie przy użyciu przycisków na obudowie oraz zdalne: pilotem IR lub za pomocą oprogramowania komputerowego przez port USB.


Więcej…

 

GMX CV-903S

CV-903S to konwerter ze skalerem VGA na SDI, umożliwiający przesłanie analogowego sygnału komputerowego VGA (razem z analogowym audio stereo) na większe odległości przy wykorzystaniu standardu SDI, lub po prostu podłączenie źródeł VGA do monitorów SDI. Urządzenie umożliwia zmianę z rozdzielczości komputerowych na standardowe rozdzielczości video zgodne z 3G/HD/SD-SDI. Poza konwersją i skalowaniem, umożliwia  regulację niektórych parametrów obrazu (under- i over-scan, odbicie lustrzane, etc.). Sterowanie przy użyciu przycisków na obudowie oraz zdalne: pilotem IR lub za pomocą oprogramowania komputerowego przez port USB.

Więcej…

 

GMX CV-57VJ

Doskonałej jakości, zestaw niedrogich extenderów HDMI w standardzie HDBaseT-Lite pozwalający na przedłużenie sygnału HDMI na odległość do 60 m przy użyciu pojedynczego kabla Cat5e/Cat6 dla sygnału 1080p lub do 40 m dla sygnału w rozdzielczości 4K. Obsługiwane są wszystkie standardy dźwięku wielokanałowego. Dodatkowo przesyłany jest dwukierunkowo sygnał IR.

Model CV-57VJ jest podstawowym i najtańszym urządzeniem z rodziny extenderów HDBaseT firmy GMX.

Więcej…

 

GMX CV-57VE-100

Zestaw extenderów w pełnym standardzie HDBaseT umożliwiający przesłanie sygnału HDMI w rozdzielczości do 4K przy użyciu pojedynczego kabla Cat5e/Cat6 na odległość do 100 m

Poza HDMI przesyłane są sygnały: IR, RS232 i Ethernet. Posiada funkcję PoE (Power over Ethernet), dzięki czemu wystarczy zasilić tylko jedno z urządzeń.

Nowa, uaktualniona wersja extendera CV-57VE-100 wyposażona jest w narzędzie HDBaseT Manager, dzięki któremu można precyzyjnie ocenić stan i jakość kabla użytego do transmisji.


Więcej…

 
 

 

 

 

Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone