Shopping Cart

Egreat A5 II Pro – multimedialny odtwarzacz dla melomanów i miłośników dobrego kina

Egreat A5 II Pro to najnowszy odtwarzacz sieciowy 4K UHD. Następca modelu A5 cechuje się wszechstronnością i niezawodnością, połączoną z funkcjonalnością minikomputerów oraz multimedialnymi możliwościami systemu Android. Egreat A5 II Pro, wyposażony w dedykowany przetwornik audio DAC ESS 9018, jest obecnie bezkonkurencyjnym pionierem na rynku w swoim zakresie cenowym. Posiada system operacyjny Android 7.0 oraz wysoce wydajny procesor HiSilicon Hi3798MV200 firmy Huawei. Odtwarzacz stanowi połączenie odtwarzacza 4K Ultra HD z HDR10 ze wsparciem dźwięku wielokanałowego HD-Audio z formatami Dolby Atmos i DTS:X oraz możliwością wykorzystania urządzenia w torze audio stereo Hi-Fi (dzięki dedykowanemu przetwornikowi DAC). Do urządzenia można także podłączyć dysk twardy poprzez złącze SATA 3.0. Odtwarzacz jest już dostępny w sklepie internetowym C4i, który jest autoryzowanym dystrybutorem Egreat w Polsce.

Egreat A5 II Pro z łatwością odtworzy w najwyższej jakości nawet najbardziej wymagające pliki wideo w rozdzielczości 4K Ultra HD z HDR10. Wyposażony jest w złącze HDMI zgodne ze standardem 2.0a, umożliwiające wyświetlanie pełnego 4K 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów. Odtwarzacz wspiera obsługę niemal wszystkich formatów wideo 2D/3D oraz najpopularniejszych kodeków wideo, w tym H.265/HEVC 10bit oraz H.264. Płynnie obsługuje oraz dekoduje pliki wideo o wysokiej przepustowości nawet do 200 Mb/s. Odtwarzacz automatycznie przełączy i dostosuje częstotliwość wyświetlania klatek oraz rozdzielczość, co umożliwi płynne odtwarzanie wideo w różnych formatach.

Urządzenie Egreat A5 II Pro obsługuje pełne menu nawigacyjne Blu-Ray Ultra HD i Full HD, 3D oraz DVD Egreat był pierwszym producentem na rynku, oferującym taką funkcjonalość w swoich odtwarzaczach. Od teraz pliki BD (BDMV lub ISO) odtworzymy z pomocą A5 II Pro, jak na odtwarzaczu Blu-Ray. Dzięki temu uzyskamy wygodny dostęp do dodatków na obrazie płyty, czy też wyboru scen. Alternatywnie do wsparcia pełnego menu BD, urządzenie obsługuje też menu uproszczone- BD lite.

Korzystanie z możliwości odtwarzacza ułatwia zaawansowana aplikacja, wspomagająca zarządzanie bibliotekami filmów. Posiada funkcje m.in. sortowania, filtrowania oraz automatycznego pobieranie okładek, opisów filmów i obsad. Jednocześnie bez problemu integruje w jednym miejscu wszystkie filmy i seriale, umieszczone na wszystkich lokalnych i sieciowych źródłach. W trakcie odtwarzania plików wideo z łatwością można zarządzać napisami oraz ścieżkami audio. Urządzenie posiada szeroki zakres możliwości dostosowywania parametrów obrazu w celu uzyskania najlepszej jakości. Następca Egreat A5 dokładnie odwzorowuje kolory oraz umożliwia precyzyjne skalowanie w górę i w dół, dając idealną jakość obrazu. Egreat A5 II Pro jest polecany jako referencyjny odtwarzacz do kalibracji monitorów i projektorów.

Odtwarzacz będzie współpracował zarówno z amplitunerami, jak i soundbarami kina domowego. Pozwala na uzyskanie dźwięku przestrzennego HD-Audio, w tym najwyższych formatów Dolby Atmos, DTS:X i DTS-HD z pełnym HDMI passthrough czy downmix do niższych formatów lub stereo. Wyróżniającą cechą Egreat A5 II Pro jest obecność przetwornika DAC opartego o hi-endowy 32-bitowy chip ESS Sabre 9018, pozwalający na obsługę wyjścia stereo RCA. Odtwarzacz obsługuje wiele różnych plików audio: AAC, M4A, MP1/2/3, MPA, WAV, OGG oraz FLAC, odtwarzanych natywnie w formacie 24bit/192kHz. Fabryczny odtwarzacz obsłuży też pliki SACD ISO, dxf, dsf oraz dff. Zastosowanie dedykowanego do audio przetwornika DAC sprawia, że Egreat A5 II Pro jest jednym z najbardziej interesujących w tym segmencie cenowym odtwarzaczy oferujących obsługę audio i wideo w wysokiej jakości.

Egreat A5 II Pro jest wyposażony w przodujący na rynku chipset HiSilicon HI3798MV200 firmy Huawei, specjalnie zaprojektowany do odtwarzania multimediów. Umożliwia on płynne odtwarzanie treści 4K, oferując jednocześnie idealną jakość oraz precyzyjne skalowanie obrazu wideo. Odtwarzacz pracuje na 64 bitowym procesorze Quad Core Cortex A53 wraz z modułem graficznym GPU Quad Core Mali-T450.

Urządzenie posiada 2 GB wbudowanej, szybkiej pamięci RAM DDR3 oraz 16GB pamięci wewnętrznej (dwukrotnie więcej niż model A5). Dysponuje dwoma wejściami USB 3.0, jednym USB 2.0, portem RS-232 oraz złączem SATA 3.0 (zasilanie+dane) do podłączenia dysku twardego. Port LAN Gigabit oraz łącze bezprzewodowe WiFi 2,4/5GHz zapewniają wydajne połączenie z zasobami sieciowymi – lokalnymi lub internetowymi. Dodatkowym atutem jest moduł Bluetooth w wersji 4.0, umożliwiający podłączenie szeregu urządzeń peryferyjnych, jak myszki, klawiatury czy słuchawki bezprzewodowe. Odtwarzacz posiada wyjście kompozyt wideo z audio stereo na złączu 3,5mm, hi-endowe wyjście audio stereo L/R RCAx1 oraz wyjście optyczne SPDIF. Złącze HDMI w standardzie 2.0a umożliwia pełną obsługę 4K UHD z HDR oraz zgodność z najnowszymi elementami kina domowego.

Odtwarzacz A5 II Pro pracuje na systemie Android 7.0 Nougat z całkowicie nowym, będącym jednocześnie intuicyjnym i wygodnym, interfejsem użytkownika EGUI 3.0. System posiada pełen dostęp do Google Play, przeglądarki internetowej, tysięcy gier, aplikacji biurowych, społecznościowych czy multimedialnych. Nowsza w porównaniu do wcześniejszych modeli wersja systemu Android zapewnia większą stabilność oraz ulepszoną funkcjonalność urządzenia, równocześnie dbając o zgodność z kodekami oraz formatami plików audio-wideo. Interfejs użytkownika jest niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze. Przeglądanie plików zarówno z zasobów sieciowych, jak i z nośników danych podłączonych bezpośrednio do urządzenia nie sprawia problemu nawet początkującym użytkownikom.

Egreat A5 II Pro przyciąga uwagę nie tylko swoją funkcjonalnością, ale również niezwykle wysublimowanym wyglądem. Stonowana oraz minimalistyczna prezencja sprawia, że produkt idealnie wkomponuje się w każde otoczenie. Odtwarzacz posiada srebrną, matową, aluminiową obudowę, w której na froncie został umieszczony szeroki, czytelny wyświetlacz LED. Na bocznej ścianie urządzenia znajdują się porty USB, a na przeciwległej kieszeń na dysk twardy. Z tyłu urządzenia umieszczone są pozostałe wejścia i wyjścia oraz mocowania do obu anten. Odtwarzacz sprzedawany jest w komplecie z zasilaczem, pilotem oraz zestawem przewodów.

W zestawie z Egreat A5 II Pro otrzymujemy pilota zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję programowania przycisków do sterowania innym urządzeniem np. telewizorem. Istnieje również możliwość dokupienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym. Urządzenie wielkości pilota, którym poprzez wykonywane w powietrzu ruchy sterujemy kursorem na ekranie telewizora. Jest to praktyczne rozwiązanie, sprawdzające się m.in. podczas obsługi programów multimedialnych lub przeglądarki.

Sprawdź pozostałe odtwarzacze w naszej ofercie:

Sprawdź zewnętrzne kontrolery do odtwarzaczy:

eARC - problemy z Samsungiem!

eARC – problemy z Samsungiem

Mechanizm eARC to wspaniałe rozwiązanie upraszczające łączenie urządzeń, a właściwie okablowanie je łączące. Czasem okazuje się jednak, że sam telewizor jest źródłem problemów i różne

Read More »

Budżetowy pomysł na DVB-T2 HEVC

Ekonomiczne rozwiązanie domowego systemu rozrywki Tanix TX3 to sieciowy odtwarzacz multimedialny klasy ekonomicznej. Miniaturowe, wszechstronne urządzenie z systemem Android 9.0 Pie, które pozwala na: odtwarzanie

Read More »

Nowości lato 2022 cz. 1

Sprawdź najnowsze produkty, które zagościły w naszym asortymencie w ostatnim czasie! W naszej ofercie pojawia się coraz więcej profesjonalnych rozwiązań dla sal konferencyjnych – np.

Read More »
Producenci