HiMedia H8 Octa Core – pierwszy na rynku, 8-rdzeniowy TV Box z systemem Android 5.1 Lollipop

 C4i wprowadza na polski rynek najnowszy multimedialny TV BOX firmy HiMedia − model H8 Octa. Po raz pierwszy w tego typu urządzeniu wykorzystano 8-rdzeniowy procesor firmy Rockchip. Całość uzupełnia najnowsza wersja systemu Android 5.1 Lollipop oraz obsługa technologii HDMI 2.0.

 

 

Sprawdź też nowy model następca Himedia Octa  –  Himedia Octa Plus  

 

Procesor firmy Rockchip (model RK3368) to układ specjalnie opracowany na potrzeby zdobywających coraz większą popularność minikomputerów, sprawdzających się nie tylko jako domowe centra rozrywki, ale również jako pełnoprawne komputery osobiste oraz konsole do gier. Sprzęt tego typu znajdzie zastosowanie zarówno w firmie, jak i w domu, gdzie może służyć jako wielofunkcyjny odtwarzacz multimedialny HD, przewyższający swymi możliwościami znaną technologię SmartTV. HiMedia H8 Octa oferuje dostęp do ogromnej liczby kanałów telewizji internetowej oraz filmów i seriali on-line. Umożliwia przeglądanie zdjęć i odtwarzanie muzyki. Udostępnia przeglądarkę internetową oraz programy biurowe. Zapewnia możliwość oglądania filmów z YouTube. Bardziej wymagający użytkownicy skorzystają z odtwarzacza domowych multimediów, skonfigurują H8 Octa jako serwer plików oraz wykorzystają jego funkcje DLNA. Zastosowany układ obsługuje także gry na Androida, w tym rozbudowane produkcje.

 

H8 Octa potrafi jednak dużo więcej. Zastosowano w nim osiem 64-bitowych rdzeni, korzystających z ARM Cortex-A53, z maksymalną częstotliwością taktowania pojedynczego rdzenia wynoszącą 1.5 GHz. Zastosowana w układzie Rockchip RK3368 architektura ARMv8 wpływa nie tylko na wzrost wydajności względem niezwykle popularnego ARM Cortex-A7, ale i na jeszcze mniejsze zużycie energii. Podczas przetwarzania grafiki procesor wspomagany jest układem PowerVR G6110. System korzysta też z 2GB pamięci RAM DDR3. Wbudowana przestrzeń na aplikacje i dane użytkownika wynosi aż 16GB. Zastosowane podzespoły sprawiają, że najnowsza obecnie wersja systemu Android 5.1 Lollipop działa na H8 Octa Core niezwykle płynnie i wydajnie. Co ważne, Lollipop został w urządzeniu zainstalowany fabrycznie, a sam odtwarzacz od podstaw stworzony pod kątem obsługi tego systemu.

 

H8 Octa zapewnia możliwość płynnego odtwarzania filmów w jakości 4K Ultra HD i 60 klatkach na sekundę, co jest nowością w tego typu sprzęcie. Obsługa UHD zapewnia płynność obrazów, ultra wysoką rozdzielczość i głębię. HiMedia H8 Octa obsługuje sprzętowo kodek HEVC H.265, podwajający stopień kompresji danych w porównaniu do H.264, zachowując przy tym tę samą, wysoką jakość. Bez problemu odtworzy filmy z obrazów płyt Blue-Ray, czyli BD ISO oraz 3D BD ISO, zaś z obsługą większości formatów filmowych czy muzycznych poradzi sobie oprogramowanie KODI.

H8 Octa, co jest już standardem w produktach firmy HiMedia, jest wyposażony w szereg złączy audio i wideo. W zakresie dźwięku, do dyspozycji jest wyjście optyczne S/PDIF oraz L/R stereo. Obsługiwana jest transmisja wielokanałowa DTS i Dolby Digital passthrough na wyjściach cyfrowych audio koaksjalnym, a ponadto DTS-HD MA, Dolby True HD naHDMI. Gdy nie korzystamy z dźwięku wielokanałowego audio może zostać w razie potrzeby „zdownmiksowane” do dwóch kanałów stereo na dowolnym wyjściu cyfrowym lub analogowym. Natomiast obraz możemy przesyłać poprzez złącze kompozytowe oraz wyjście HDMI i to w najnowszej technologii HDMI 2.0, pozwalającej m.in. płynne przesyłanie obrazu w rozdzielczości 4K i 60Hz z przepustowością łącza aż do 18Gb/s. Ponadto, mamy do dyspozycji dwa standardowe wtyki USB 2.0 oraz czytnik kart 2 w 1 SD/MMC. Za transmisję bezprzewodową odpowiedzialny jest wbudowany moduł WiFi w standardzie 802.11n. Oprócz tego możliwe jest przewodowe połączenie z siecią poprzez złącze RJ45 10/100Mb/s.

  
  

Obudowa najnowszego produktu HiMedia wyróżnia się niewielkimi wymiarami i doskonałym wykonaniem. Zastosowanie grafitowego aluminium sprawia, że urządzenie wygląda elegancko i estetycznie, a dodatkowo umożliwia dużo lepsze odprowadzanie ciepła podczas pracy. Producent zrezygnował wobec tego z wentylatora chłodzącego, dzięki czemu urządzenie jest bezgłośne. W zestawie otrzymujemy standardowo kabel HDMI oraz pilot na podczerwień w nowej wersji z programowalnymi przyciskami, który sprawdza się podczas podstawowej obsługi urządzenia. Aby zapewnić sobie większą kontrolę, warto jednak zaopatrzyć się w klawiaturę bezprzewodową z funkcją myszy powietrznej np. Deluxe lub Minix Neo A2 Lite. Urządzeniem możemy również sterować za pośrednictwem telefonu lub tabletu z systemem Android – służy do tego darmowa aplikacja HiControl.

Android w najnowszej wersji 5.1 Lollipop działa na H8 Octa Core niezwykle płynnie i intuicyjnie. Menu systemowe jest zgodne z duchem estetyki Material Design, zaś nakładka producenta pozwala w szybki i wygodny sposób uzyskać dostęp do najważniejszych funkcji urządzenia. Za pośrednictwem H8 Octa Core możemy korzystać ze sklepu Google Play i tysięcy dostępnych w nim aplikacji, jak: Skype, YouTube, Netflix, Twitter, Facebook, Instagram, Ipla, TVN Player i wielu, wielu innych.Wsparcie dla Adobe Flash i HTML5 zapewnia bezproblemowe surfowanie po internecie, oglądanie wideo w formacie Flash czy korzystanie z popularnych gier on-line na ekranie telewizora. Najnowszy produkt firmy HiMedia obsługuje protokoły Samba, UPnP oraz NFS, które służą do przesyłania multimediów z komputera PC / NAS na ekran telewizora. Dodatkowo, darmowa aplikacja HiShare na smartfony i tablety z systemem Android zapewnia strumieniowe odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć bezpośrednio na ekranie telewizora, bez użycia kabli. Dla użytkowników urządzeń iPhone, iPad i iPod dostępna jest z kolei aplikacja AirPlay.

 

Prawdziwą wisienką na torcie w H8 Octa jest fabrycznie zainstalowane oprogramowanie KODI. To doskonały odtwarzacz multimediów z zaawansowaną obsługą telewizji internetowej i mnóstwem dostępnych wtyczek. Odtwarza większość popularnych cyfrowych formatów plików multimedialnych z lokalnych czy sieciowych nośników. Fabrycznie zainstalowano wersję KODI 14.2, natomiast urządzenie działa bez problemu z wersjami instalowanymi z platformy Kodi.org – w tym najnowszą 15.2 Isengard.

 

 

W oferowanej przez C4i wersji SET TOP BOX, odtwarzacz KODI jest dodatkowo wyposażony we wtyczki umożliwiające darmowy dostęp do tysięcy filmów, seriali, relacji sportowych czy programów telewizyjnych (m.in. Genesis, Icefilms, MuchMovies HD, 1Channel, Film.On.TV czy Football Today). A dzięki wtyczkom Radio App, Shoutcast2 czy Polskie Stacje Radiowe można słuchać tysięcy stacji radiowych z całego świata. Dedykowana wersja SET TOP BOX umożliwia także oglądanie filmów na YouTube oraz oglądanie polskich kanałów telewizji internetowej, dzięki dodatkowi Telewizja Polska, który obejmuje mnóstwo popularnych serwisów, jak ipla, iplex, player, TVP VOD, onet VODtv, SuperFilm, eskaGo, PolskyTV i wiele innych. Wtyczki obsługujące napisy do filmów czy seriali w locie pozwolą odnaleźć i dobrać idealnie pasujące wersje.

Cena detaliczna HiMedia H8 Octa w wersji podstawowej wynosi 750 zł brutto. Wersja SET TOP BOX kosztuje 780 zł brutto. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta dla firm oraz 24-miesięczną dla użytkowników domowych. Urządzenie jest już dostępne w sklepie elektronicznym www.c4i.com.pl z możliwością odbioru osobistego. C4i zawsze dostarcza urządzenia z aktualnym oprogramowaniem.

 

 

Zapraszamy do składania zamówień : HiMedia H8 Octa

 
Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone