Shopping Cart

ISE 2018 oczami C4i

Najciekawsze nowości zaprezentowane na tegorocznych targach Integrated Systems Europe 2018 oczami C4i. Sprawdź najnowsze rozwiązania i produkty Pro AV zaprezentowane podczas tegorocznych targów ISE 2018!

Targi ISE 2018 okazały się największą i najpopularniejszą edycją w 15-letniej już historii targów. Odbyły się ponownie w Amsterdamie w dniach 6-9 lutego.  W rekordowych 15 salach goście mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami, rozwiązaniami i produktami AV w zakresie integracji systemów. Kolejny raz targi ISE potwierdziły swoją czołową pozycję na międzynarodowej mapie targów i okazały się idealnym miejscem zrzeszającym specjalistów Pro AV z całego świata.

W tym roku liczba wystawców wyniosła 1296, z czego 294 wystawców zaprezentowało się na targach ISE po raz pierwszy. Wystawcy zajęli 53 000 m2 powierzchni wystawienniczej, która odwiedziło ponad 80 tysięcy gości, w tym reprezentacja C4i.

Chcielibyśmy tym samym zaprezentować Państwu najciekawsze nowości i rozwiązania zaprezentowane podczas tegorocznych targów oraz dostępne w C4i. Ze względu na dużą ilość nowości, relacja z targów publikowana będzie w kilku częściach, ale już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z każdą z nich!

Shenzhen HDCVT Technology to szybko rozwijająca się firma posiadająca w swym portfolio głównie proste i uniwersalne urządzenia konsumenckie. Producent konsekwentnie oferuje coraz więcej zaawansowanych rozwiązań przemysłowych rozwijając swój dział projektowy i nawiązując współpracę z czołowymi producentami AV na świecie min. w ramach platformy SDVoE www.sdvoe.org. Obecnie oferta HDCVT to jedne z najpopularniejszych rozwiązań oferowanych przez C4i. Przy okazji targów ISE producent miał przyjemność zaprezentować kilka niezwykle obiecujących rozwiązań ProAV.

Barix to założona w w Szwajcarii w 2001 roku specjalizująca się w nowoczesnych technologiach komunikacyjnych i sterowania w oparciu o protokół IP. Producent jest jedną z największych innowacyjnych firm oferujących profesjonalne rozwiązania przesyłu sygnału audio w systemach interkomowych, przywoławczych, informacyjnych, sterowania czy bezpieczeństwa. Barix obecnie jest najlepszym na rynku dostawcą rozwiązań do przesyłu audio stereo przez sieć IP lokalną czy internet we wszystkich możliwych protokołach.

Redundix – Rozwiązanie poprawiające jakość łącza strumieniowego RTP przy użyciu dwóch równolegle pracujących mechanizmów strumieniowania.

Pierwszym z nich jest zróżnicowany czasowo routing, w którym ten sam strumień audio jest wysyłany dwa razy przez to samo łącze, natychmiast po kodowaniu, a także z opóźnieniem czasowym. Druga ścieżka to rozbieżne trasy, w których dwa strumienie są wysyłane za pomocą oddzielnych sieci. W punkcie odbioru wszystkie strumienie są buforowane i łączone w jeden końcowy „naprawiony” strumień. Redundix firmy Barix pozwoli rozwiązać problemy związane z infrastrukturą sieciową, w tym usterkami, niewiarygodnymi połączeniami lub nawet krótkimi awariami.

Producent wysokiej klasy urządzeń audio wideo zaprezentował na tegorocznych targach rozwinięcie swojej oferty o kolejne wersje enkoderów HDMI na IP, wspierających jednocześnie funkcje unicast, multicast czy zbudowania ściany wideo. Ponadto poznaliśmy nowe extendery wideo HDBaseT z niezwykle praktyczną funkcją deembedowania sygnałów audio  oraz extendery audio, pozwalające na przesył sygnału audio analogowego lub wielokanałowego 5.1 do 300m z wykorzystaniem kabla sieciowego.

Producent wysokiej klasy urządzeń audio wideo zaprezentował na tegorocznych targach rozwinięcie swojej oferty o kolejne wersje enkoderów HDMI na IP, wspierających jednocześnie funkcje unicast, multicast czy zbudowania ściany wideo. Ponadto poznaliśmy nowe extendery wideo HDBaseT z niezwykle praktyczną funkcją deembedowania sygnałów audio  oraz extendery audio, pozwalające na przesył sygnału audio analogowego lub wielokanałowego 5.1 do 300m z wykorzystaniem kabla sieciowego.

Nowością ogłoszoną na targach jest wprowadzenie obsługi Dolby Vision i HDR10+ do wielokrotnie nagradzanych odtwarzaczach serii 3. Nowe urządzenia będą oznaczone jako seria 4. Już w 2018 roku w ofercie producenta pojawią się modele XD234 i XD1034, które zastąpią obecne modele XD Series 3, zaś modele XT244 i XT1144 zastąpią obecną linię XT Series 3. Pozostałe funkcjonalności odtwarzaczy zostaną zachowane.  I tak, jak wcześniej, linia XT będzie obsługiwać PoE+, a XT1144 obsługuje wejście HDMI w celu dostarczania telewizji na żywo do punktów końcowych za pośrednictwem kabla HDMI lub przesyłania strumieniowego przez sieć.

Marka Egreat po kilku latach nieobecności wróciła prezentując serię urządzeń opartych na procesorze HiSilicon firmy Huwaei. Produkty chińskiego producenta z miejsca zdobyły uznanie użytkowników oferując wysokie parametry odtwarzania i rewelacyjne, dopracowane w każdym detalu oprogramowanie. Model A8 jest najnowszym odtwarzaczem spod skrzydeł Egreat’a i jest to jeden z najtańszych odtwarzaczy na rynku z kieszenią HDD.

Marka GIADA należy do JEHE Group, istniejącego od 1999 roku czołowego chińskiego producenta mini PC, komputerów przemysłowych, płyt głównych serwerów oraz oprogramowania. Przy okazji tegorocznych targów ISE producent miał okazję zaprezentować nowe wersje znanych z oferty C4i produktów,  w tym nowe mini PC z procesorem Intel Apollo Lake, procesor ściany wideo 2×1, konfigurowalny kontroler na szynie czy jeden z pierwszych na świecie układów zbudowanych w oparciu o nowy standard firmy Intel – SDM.

Firma IDK Corporation jest  liderem branży ProAV w Japonii od ponad 25 lat. Specjalizuje się w dostarczaniu urządzeń Audio Wideo znajdujących zastosowanie w obiektach edukacyjnych, salach konferencyjnych, rozwiązaniach digital signage czy centrach sterowania np. ruchem. 

Flagowym rozwiązaniem oferowanym przez firmę IDK jest oparty na platformie SDVoE system IP-NINJAR. Jest to jedna z pierwszych dostępnych na rynku kompletnych, tak rozbudowanych i dopracowanych platform dystrybucji sygnału AV po IP wspierających przesył 4K 60Hz bez opóźnień i kompresji w oparciu o sieć i swtich 10G, jak np. prezentowany na ISE NetGear M4300-96x, wyposażony w 48 portów z możliwością podłączenia obok RJ45 również złącz Fiber. Niebywała zaletą systemu jest świetne oprogramowanie producenta, pozwalające na prostą, szybką i intuicyjną konfigurację.

Oferta urządzeń z serii PMD zawiera wiele produktów wysokiej jakości o zróżnicowanym zastosowaniu.

Od dłuższego czasu w ofercie C4i dostępne są min. extendery optyczne PMD. Na targach ISE 2018 z kolei premierę miał najnowszy model 4K HDMI 2.0 Beam Box oferujący przesył sygnału 4K 60Hz ze źródła HDMI 2.0 z HDCP 2.2 na odległość nawet 200m po kablu światłowodowym.

Nowości lato 2022 cz. 1

Sprawdź najnowsze produkty, które zagościły w naszym asortymencie w ostatnim czasie! W naszej ofercie pojawia się coraz więcej profesjonalnych rozwiązań dla sal konferencyjnych – np.

Czytaj więcej »
Producenci