Shopping Cart

Jak stworzyć ścianę wideo 4K i przyciągnąć uwagę klientów?

GDA G330 – łatwe i przystępne cenowo rozwiązanie do obsługi wielomonitorowych ścian wideo

C4i − dystrybutor renomowanej firmy GIADA, lidera w dziedzinie rozwiązań Digital Signage, wprowadza do sprzedaży w Polsce najnowszy procesor wideo GDA G330.

Urządzenie odpowiada za obsługę profesjonalnej ściany wideo w dowolnej konfiguracji i jest wyposażone w aż sześć wyjść 4K DisplayPort, porty USB oraz RS232. Może także współpracować z monitorami HDMI przy wykorzystaniu aktywnych konwerterów sygnału (np. HDMI2DP z oferty C4i). Sprawdzi się jako sterownik ściany wideo w galerii handlowej, prestiżowej sali zarządu lub centrum zarządzania kryzysowego.

GDA G330 w unikatowy sposób łączy dwie funkcje − odtwarzacza oraz procesora ściany wideo. Pozwala tym samym na rezygnację z dodatkowego, dedykowanego odtwarzacza Digital Signage i implementację wielu funkcji lub dodatkowego oprogramowania pod Windows. Urządzenie zostało przygotowane i skonfigurowane przez C4i do pracy jako sterownik ściany wideo złożonej z sześciu monitorów. Do zarządzania treścią w GDA G330 służy dedykowane oprogramowanie, ale można także korzystać z innych, powszechnie dostępnych programów użytkowych.

GDA G330 może pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7, Windows 10 lub Linux. Potrafi obsłużyć sygnał 4K z odświeżaniem 60Hz na 4 wyjściach jednocześnie, zaś dla ścian wideo z 6 monitorami zapewni rozdzielczość 2560×1600@60Hz na pojedynczym wyjściu. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie ściany wideo o rozdzielczości do 15360×1600. Zarządzanie z poziomu systemu Windows ułatwia oprogramowanie karty graficznej AMD. Dostępny jest także algorytm, który automatycznie skonfiguruje ścianę wideo. W takim przypadku, po ewentualnym wystąpieniu błędów, oprogramowanie umożliwia edycję i ustawienie właściwej kolejności monitorów. Alternatywnie można skonfigurować niestandardową ścianę wideo i ustawiać każdy parametr ręcznie, co sprawdza się przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach.

W proponowanej przez dystrybutora wersji urządzenie zostało wyposażone w procesor Skylake Intel i5-6500, który zapewnia wydajną pracę. Dla bardziej wymagających użytkowników istnieje jednak możliwość wymiany procesora na inny. GDA G330 obsługuje wszystkie procesory szóstej generacji np. i7 6700. Urządzenie posiada 2 sloty na kości pamięci i może obsłużyć maksymalnie 16GB pamięci RAM. W sugerowanej konfiguracji jednostka pracuje z 4GB pamięci RAM zamontowanej na jednym slocie, która wystarcza na obsługę 6-monitorowej ściany wideo oraz odtwarzanie wideo w jakości 4K bez przerw.

Płyta główna w G330 korzysta z chipsetu Intel H110. Procesor graficzny to AMD Radeon HD 7750 z pamięcią 2GB klasy DDR5. Ponadto urządzenie posiada dwa porty Gigabit Ethernet oraz obsługuje WiFi Dual Band w klasie AC i Bluetooth 4.0. Zostało również wyposażone w dwa porty szeregowe RS232 oraz port SATAIII obsługujący dysk SSD (w oferowanej konfiguracji). Istnieje możliwość rozbudowy pamięci urządzenia o dodatkową pamięć poprzez wolny slot mSATA.

Porty USB w GDA G330 umożliwiają podłączenie dodatkowych urządzeń zewnętrznych i zapewniają szybki transfer. Jednostka posiada następujące porty: 1x USB-C (5GB/s), 1x USB 3.0 oraz 4x USB 2.0. Korzystając z wejść USB-C lub USB 3.0 do urządzenia można podłączyć zewnętrzny grabber sygnału wideo, który rozszerza funkcjonalność sprzętu poprzez wyświetlenie na części lub całej ścianie wideo okna z obrazem na żywo z kamery, tunera satelitarnego lub naziemnego czy odtwarzacza BluRay. Jednostka jest także wyposażona w przełącznik JAHC, który umożliwia automatyczny start urządzenia zaraz po podpięciu zasilania. To rozwiązanie sprawdzi się w systemach, które mają działać bezobsługowo.

GDA G330 znajdzie zastosowanie zarówno w wymagających, profesjonalnych instalacjach, ale w prostych ścianach wideo. Oferowane porty wejścia/wyjścia pozwolą na wykonanie każdej operacji i podłączenie wielu urządzeń zewnętrznych. Warto podkreślić, że G330 może również pełnić funkcję dobrze wyposażonego, pełnoprawnego komputera.

Gotowy do pracy i skonfigurowany procesor GDA G330 z 4GB RAM, procesorem Intel i5-6500, modułem WiFi oraz dyskiem SSD 120GB można zamówić w cenie 4187 zł netto. Urządzenie w wersji bez podzespołów (bez procesora, pamięci RAM, dysku SSD, oraz modułu WiFi) i bez systemu operacyjnego kosztuje 2089 zł netto. Całość objęta jest roczną gwarancją producenta.

W ofercie C4i znajdują się także opcjonalne dedykowane dodatki do GDA G330 procesora, dostępne w promocyjnych cenach, w tym:
• HDR UH6_0 − grabber , który dodaje do systemu żywe wejście wideo HDMI o rozdzielczości do 1920×1200, pozwalający na wyświetlenie na ścianie wideo dowolnego źródła wideo z wejścia HDMI/DMI np. sygnału z dekodera TV SAT lub telewizji naziemnej np. przy użyciu darmowego oprogramowania VLC (cena 691 zł netto).
• Extendery bezprzewodowe A2W II Miracast Dongle (110 zł netto) oraz EZCast A2W 4K (280 zł netto) umożliwiające wyświetlenie całego obrazu ściany wideo bezprzewodowo na innym monitorze w obszarze tej samej sieci WiFi.
• Adaptery DisplayPort na HDMI DP2HDMI (147 zł netto) do podłączenia GDA G330 do monitorów ze złączami HDMI oraz klawiatura-pilot bezprzewodowy MGP-811 (80,49 zł netto) z funkcją myszy powietrznej do wygodnego zarządzania urządzeniem.

Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta.
Wszystkie urządzenia dostępne są w internetowym sklepie www.c4i.com.pl

Więcej o C4i Consultants for Industry

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak HiMedia, Zidoo, Egreat, Giada, Minix, Pipo (Android Smart TV Box i mini PC), Popcorn Hour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe oraz kolumny), Matrix (przetworniki DAC i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych, w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VDWall, Gomax, tvOne, Kramer, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP -Structured Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, dziesięcioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

Producenci