Matrix spełnia warunki standardu Hi-Resolution Audio

Czołowe produkty firmy Matrix Audio uzyskały standard „Hi-Resolution Audio”. Wymienione urządzenia mogą wykorzystywać logo Hi-Res Audio.

Standard Hi Res Audio przyznawany jest przez Japan Audio Society, organizację założoną w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w Japonii i mająca na celu popularyzacje zagadnień dotyczących muzyki w najwyższej jakości. Sam standard odnosi się do zbioru cyfrowych procesów i formatów umożliwiających kodowanie i odtwarzanie muzyki za pomocą częstotliwości próbkowania wyższej niż ta wykorzystywana w standardowych nagraniach CD.

Matrix Audio tym samym dołącza do czołowych producentów urządzeń audio na świecie, których produkty oznaczone są logiem Hi-Res Audio.

Sprawdź usługę FooKo!

Jest to unikatowa usługa instalacji oprogramowania dostępna jedynie w sklepie C4i. Usługę można zamówić jedynie w przypadku zakupu mini komputera PC z oferty C4i z systemem Windows.

W ramach usługi przygotujemy Państwu urządzenie będące hi-endowym, kompletnym produktem, pełniącym funkcje:

  • Odtwarzacza muzycznego, tj. transportu audio, który przy posiadaniu przetwornika audio cyfrowo-analogowej pozwoli się cieszyć słuchaniem muzyki w najwyższej możliwej jakości z plików flac 24bit/192kHz, obrazów płyt SACD, DSD 4, DSD 128, DSD 256 i wyższych w zależności od możliwości posiadanego DAC’a
  • Odtwarzacza wideo KODI niemal wszystkich popularnych formatów w jakości do 4K włącznie (w zależności od specyfikacji urządzenia) – zakres usługi SET TOP BOX
  • W dalszym ciągu komputera osobistego z dostępem do wszystkich możliwości systemu Windows, w tym zarówno pracy, jak i zabawy w gry lub korzystania z serwisów VOD przez przeglądarkę, włączając wszystkie popularne  serwisy jak Netflix, Showmax, Tidal Master, Spotify i wiele innych.

Instalowane w ramach FooKo oprogramowanie to Foobar2000 z wtyczkami ASIO oraz KODI z dodatkami. Mini komputer przy podłączeniu z DAC USB odtwarza natywne pliki do DSD256, flac 24b/192kHz, SACD. Zainstalowane KODI, oprócz funkcji odtwarzacza i obsługi bibliotek multimedialnych, zawiera pakiet dodatków doinstalowywanych umożliwiających dostęp online do filmów, seriali, stacji radiowych czy kanałów telewizji.

Ponadto urządzenie aktualizujemy przed wysyłką, tak że otrzymujesz urządzenie niemal gotowe do użycia. Wymagane jest jedynie zainstalowanie swojego przetwornika DAC oraz wybrania go we właściowościach programu foobar, ale i tutaj oferujemy wsparcie techniczne.

Więcej o C4i Consultants for Industry

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak HiMedia, Zidoo, Egreat, Giada, Minix, Pipo (Android Smart TV Box i mini PC), Popcorn Hour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe oraz kolumny), Matrix (przetworniki DAC i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych, w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VD
Wall, Gomax, tvOne, Kramer, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP -Structured Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, dziesięcioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

Producenci