Shopping Cart
F210U fron wiekszy

Minix NEO Z83-4 – najnowszy mini PC Windows firmy Minix

C4i wprowadza na polski rynek najnowszy mini komputer firmy MINIX z systemem Windows 10. Urządzenie wyróżnia się kompaktową, zminiaturyzowaną obudową, która sprawia, że NEO Z83-4 to obecnie jeden z najmniejszych komputerów PC na rynku. Dzięki temu bez problemu można go zabrać ze sobą w każde miejsce. Urządzenie wystarczy podłączyć za pomocą HDMI lub Mini DisplayPort do telewizora czy monitora, skorzystać z bezprzewodowej klawiatury oraz myszki powietrznej i cieszyć ogromem możliwości tego niepozornego – na pierwszy rzut oka – sprzętu.

Obudowa najnowszego produktu firmy MINIX jest elegancka i starannie wykonana z matowego tworzywa w czarnym kolorze. Swą wysoką jakością i precyzją spasowania dorównuje urządzeniom klasy premium.

Na panelu czołowym urządzenia znajduje się dioda LED wskazująca pracę NEO Z83-4. Klasyczny przycisk włącznika, trzy złącza USB w standardzie 2.0, jedno USB 3.0 oraz gniazdo na karty microSD trafiły zaś na boczną ściankę komputera. W testach urządzenie obsłużyło kartę o pojemności 128GB, ale bez problemu powinno sobie jednak poradzić z większą. Porty USB przydadzą się do podłączenia klawiatury i myszy bezprzewodowej, dodatkowej pamięci zewnętrznej, dysku twardego lub – przykładowo – przetwornika audio. Z tyłu urządzenia producent umieścił między innymi złącze audio 3,5mm stereo, czyli popularny Mini Jack, do obsługi słuchawek lub współpracy z zewnętrznym zestawem audio, gdy monitor nie obsługuje dźwięku z przewodu HDMI. Za pomocą złącza HDMI, które także znalazło się na tylnym panelu, podłączymy NEO Z83-4 do telewizora, monitora lub rzutnika.

Wrażenia wzbogaci obsługa rozdzielczości 4K oraz filmy w wersji 3D. Dodatkowo, port Mini DisplayPort rozszerzy wyświetlanie obrazu na drugim monitorze/telewizorze lub pozwoli na klonowanie pulpitu. Oba złącza wideo obsługują rozdzielczość do 4K 30Hz. Do dyspozycji użytkownika oddano także standardowe gniazdo sieci LAN Gigabit Ethernet oraz regulowaną dwuzakresową antenę WiFi z obsługą standardu WiFi 802.11ac.

3

Sercem odtwarzacza jest 64-bitowy procesor Intel Atom Cherry Trail Z8350 pracujący w układzie czterech rdzeni ze zintegrowanym układem graficznym Intel HD oraz częstotliwością taktowania od 1,44GHz do 1,92GHz. To bardzo popularny i niezwykle wydajny układ używany zarówno w laptopach, jak i dobrych tabletach. Standardowo NEO Z83-4 posiada 4GB wbudowanej pamięci RAM DDR3L. Dzięki zastosowanej konfiguracji urządzenie działa niezwykle efektywnie. System uruchamia się raptem w kilkanaście sekund od włączenia, tak samo szybko reaguje przy wybudzeniu z trybu uśpienia. Układ Intel HD umożliwia płynną pracę odtwarzacza podczas odtwarzania najbardziej wymagających multimediów. W pełni funkcjonalny, licencjonowany Windows 10, pracuje na NEO Z83-4 tak samo, jak na laptopie czy desktopie, pozwalając korzystać ze wszystkich aplikacji czy gier.

3

Do sterowania urządzeniem zalecana jest klawiatura bezprzewodowa z funkcją pada lub mysz żyroskopowa taka, jak modele Deluxe lub MGP-811 lub inne – link.

Wbudowana superszybka pamięć wewnętrzna 32GB eMMC w wersji 5.0 pozwala na swobodne korzystanie ze wszystkich możliwości urządzenia. Technologia flash wspiera wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność odtwarzacza. Możliwość zainstalowania kart microSD oraz dysków zewnętrznych poprzez port USB zwiększa możliwości przechowywania danych. Możliwości szybkiej komunikacji, oprócz złącza Ethernet i obsługi WiFi, uzupełnia zainstalowany w urządzeniu kontroler Bluetooth 4.2.

Zastosowane w NEO Z83-4 komponenty sprawiają, że urządzenie przy zachowaniu ogromnej mocy obliczeniowej pracuje bezgłośnie. Za odprowadzenie ciepła odpowiedzialny jest radiator, zaś całość układu charakteryzuję się niskim poborem energii, nawet pięciokrotnie mniejszym od tradycyjnych komputerów stacjonarnych. Komputer firmy Minix doskonale wpisuje się więc w ideę „cloud computing” i spełni oczekiwania użytkowników, którzy szukają sieciowej współpracy oraz wysokiej wydajności przy niskim zużyciu energii.

Urządzenie sprawdzi się nie tylko jak domowy mini komputer PC do nauki czy pracy lecz również jako świetny odtwarzacz  multimedialny. MINIX NEO Z83-4 doskonale radzi sobie z odtwarzaniem filmów, a dodatkowo wbudowane kodeki 4K pozwalają na obsługę materiałów w najwyższej jakości. Obsługuje także formaty dźwięku przestrzennego Dolby Digital i DTS.

Świetnie się sprawdzi podłączony do telewizora czy projektora i zastąpi niejden standardowy odtwarzacz sieciowy. Co więcej, dzięki pracy w środowisku Windows 10, zagwarantuje płynną i stabilną współpracę ze wszystkimi najpopularniejszymi serwisami VOD, w tym Netflix, Showmax, HBO GO, NC+go, Ipla, Player czy innymi. Co warte zauważenia, przy korzystaniu z Netflix’a z poziomu aplikacji z Windows Store lub przeglądarki Edge możemy uzyskać jakość do 4K!

maly

Firma C4i, polski dystrybutor produktu, odpowiadając na oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, oferuje model NEO Z83-4 także w wersji high-end z usługą FooKo z zainstalowanym najnowszym oprogramowaniem KODI oraz odtwarzaczem Foobar2000 wraz z wtyczkami ASIO, obsługującymi m.in. natywnie pliki audio w standardzie DSD 64/128 bitów oraz obrazy ISO z płyt SACD.

Foobar2000 to zaawansowany odtwarzacz muzyczny, który jako jeden z niewielu obsługuje 64-bitowe przetwarzanie i 32-bitowe próbkowanie. Wspiera wiele formatów audio, a zainstalowane przez C4i dodatki we współpracy z przetwornikiem audio (np. Ami Musik DS5, Matrix Quattro II Advanced Matrix Mini i Pro 2s lub Matrix X-Sabre Pro) pozwolą korzystać z audiofilskich plików w standardzie DSD. Odtwarzacz Foobar2000 jest bezpłatny i zapewnia zdalną obsługę poprzez zewnętrzne urządzenia z systemem Android (aplikacja foobar2000controller) oraz iOS (aplikacja MonkeyMote 4 foobar 2000). Alternatywnie, skorzystać można z komercyjnego odtwarzacza jdriver. Wraz z Foobar2000 stanowią duet prawdopodobnie jedynych obecnie odtwarzaczy softwarowych pod Windows, które radzą sobie z plikami DSD i obrazami płyt SACD.

DAC

NEO Z83-4 radzi sobie także z odtwarzaniem natywnym najpopularniejszych plików flac 192kHz/24bity. Osiągnięta z nich jakość przy zastosowaniu zewnętrznego przetwornika DAC USB na audio analogowe jest znacznie wyższa niż przy odtwarzaniu płyt CD. Materiał wyróżniają się zarówno olbrzymią dynamiką, przestrzenią oraz głębią. Osiągnięcie takich wyników odsłuchowych do tej pory wymagało znacznie droższego sprzętu.

Recenzja z testów oprogramowania FooKo zainstalowanego w Minix Z64 w portalu HD-opinie.pl


Istnieje również możliwość zamówienia urządzenia z usługą SET TOP BOX, dotyczącą jedynie instalacji

Nowości lato 2022 cz. 1

Sprawdź najnowsze produkty, które zagościły w naszym asortymencie w ostatnim czasie! W naszej ofercie pojawia się coraz więcej profesjonalnych rozwiązań dla sal konferencyjnych – np.

Czytaj więcej »
Producenci