Shopping Cart

Odtwarzacze Zidoo z oznaczeniem Roon Ready!

Roon to rozbudowany i zarazem prosty sposób na przeglądanie, organizowanie i słuchanie muzyki. Program pobiera zdjęcia wykonawców, biografie, recenzje, teksty piosenek, daty tras koncertowych i inne treści,  budując cyfrowy magazyn, który można swobodnie przeglądać. Roon to także platforma sieciowa do obsługi dźwięku multi-room, oferująca takie funkcje jak odtwarzanie bit-perfect, upsampling DSD i PCM, obsługę wielu kanałów i wiele innych. 

Z podekscytowaniem ogłaszamy, że w związku z partnerstwem Zidoo i Roon Labs odtwarzacze multimedialne Zidoo stopniowo będą zyskiwać nową funkcjonalność, jaką jest zgodność z Roon!


Pierwszym urządzeniem, które już uzyskało certyfikat jest Zidoo Z9X – odtwarzacz multimedialny 4K UHD z potężnym układem graficznym. Stworzony na potrzeby nowoczesnego kina domowego, choć jak widać nie jest to jego jedyne pole do popisu.

AKTUALIZACJA – 16.09.21 – Z nową aktualizacją również Z10 Pro i Z1000 Pro otrzymały certyfikację Roon Ready https://roonlabs.com/partners/zidoo

W dalszej części artykułu dowiesz się, jak połączyć odtwarzacz z usługą. 

Co ważne – kolejne urządzenia Zidoo są w trakcie certyfikacji. Już wkrótce takie modele jak dedykowane dla miłośników dobrego brzmienia – UHD3000 i NEO X, będą Roon Ready (artykuł będzie aktualizowany)

Nasze ulubione funkcje Roon

 • Bit-perfect. Funkcja pozwala na przesyłanie pliku cyfrowego z nośnika do przetwornika w niezmienionej formie. Większość odtwarzaczy w jakiś sposób przetwarza sygnał cyfrowy – może to być kontrola głośności, zmiana próbkowania itp. Funkcja Bit-perfect jest szczególnie przydatna, gdy zależy nam na dostarczeniu do przetwornika DAC pliku w dokładnie w takiej formie, w jakiej został on zapisany. W przypadku Roon odbywa się to bez skomplikowanych konfiguracji. 
 • Tidal. Roon umożliwia pobieranie muzyki z serwisów streamingowych, w tym z Tidala, który słynie z wysokiej jakości dostarczanych materiałów. 
 • Sterowanie aplikacją. Istnieje aplikacja do sterowania Roonem na Windows, macOS, iOS i Android. Dzięki niej w łatwy sposób znajdziesz muzykę, której chcesz posłuchać.
 • Połączenia. W Roon znajdziesz to czego szukasz, nawet nie wiedząc jaka to muzyka. Roon działa podobnie jak popularne serwisy streamingowe – łączy utwory i wykonawców z twojej biblioteki, dzięki czemu być może odkryjesz ulubioną muzykę na nowo. 

Ile to wszystko kosztuje?

Roon nie jest darmowym systemem. Twórcy oferują go w trzech wariantach płatności:

 • Rocznym, miesięczny koszt 9,99$*
 • Miesięcznym, miesięczny koszt 12,99$*
 • Dożywotnim, 699,99$ jednorazowo*

Ceny są porównywalne do cen usług streamingowych, a funkcjonalność systemu jest nieoceniona – każdy, kto ceni sobie porządek powinien spojrzeć na to rozwiązanie jako na wygodną możliwość uporządkowania cyfrowej kolekcji muzyki. Każdy, kto ceni sobie wysoką jakość dźwięku również znajdzie coś dla siebie. 

Podsumowując – wygoda i jakość. Od teraz w odtwarzaczach z naszej oferty.

* Roon jest usługą niezależną od C4i. Aktualne ceny i wsparcie na stronie dostawcy usługi

Jak włączyć obsługę Roon na Zidoo Z9X, Z10 Pro lub Z1000 Pro?

 1. Zaktualizuj firmware do wersji V6.3.35 (lub nowszego). Możesz to zrobić z poziomu ustawień urządzenia, zaznaczając opcję odbioru wersji testowej.
 2. Utwórz konto na stronie Roon: https://roonlabs.com/create
 3. Pobierz aplikację sterującą Roon: https://roonlabs.com/downloads
 4. Połącz aplikację z serwerem Roon Core zgodnie z instrukcją: https://roonlabs.com/howroonworks. Możesz zainstalować Core na komputerze lub serwerze NAS. 
 5. Wybierz swój odtwarzacz z listy urządzeń wyjściowych w aplikacji Roon.

Pełna instrukcja (w języku angielskim) dostępna jest TUTAJ.

Pamiętaj, że wszelkie aktualizacja oprogramowanie należy dokonywać zachowując dużą ostrożność. W razie pytań nasz dział serwisowy służy pomocą, jednak usterki dokonane przy aktualizacji nie podlegają naprawie gwarancyjnej.

Lista urządzeń Roon Ready

Lista urządzeń zgodnych z Roon – https://roonlabs.com/partners

Lista urządzeń Zidoo zgodnych z Roon – https://roonlabs.com/partners/zidoo

Odtwarzacze, o których była mowa w artykule

Nowości lato 2022 cz. 1

Sprawdź najnowsze produkty, które zagościły w naszym asortymencie w ostatnim czasie! W naszej ofercie pojawia się coraz więcej profesjonalnych rozwiązań dla sal konferencyjnych – np.

Czytaj więcej »
Producenci