Shopping Cart
nowosci

SmartKake – sprytny sposób na ścianę wideo 4K

nowosci

Atrakcyjne treści prezentowane na wielomonitorowych ścianach wideo przyciągają uwagę klientów m.in. w centrach handlowych. W uruchomieniu takiej instalacji pomaga oferowane przez C4i urządzenie SmartKake. Jego producentem jest renomowana firma Tricolor – lider w dziedzinie rozwiązań wielomonitorowych, matryc i matryc skalujących, które sprawdziły się m.in. podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

 

 

 
 

Zależnie od wersji urządzenia SmartKake wykorzystuje wejście HDMI 4K@30 albo DisplayPort lub DVI Dual Link, oraz cztery wyjścia DVI-I obsługujące rozdzielczości do FullHD. Taka konfiguracja umożliwia budowę profesjonalnej ściany wideo, zaś możliwość łączenia urządzeń kaskadowo pozwala na organizację „ekranu” o całkowitej rozdzielczości znacznie przekraczającej rozdzielczość 4K.

 

 

 

nowosci


Zastosowanie sprzętowej architektury FPGA SmartKake™ sprawia, że procesor charakteryzuje się bardzo wydajnym przetwarzaniem obrazu. Działa bardzo stabilnie, gwarantuje nieprzerwaną pracę siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę i spełnia wszystkie rygorystyczne wymogi rynku Digital Signage.

 

 

 

 

 

nowosci

 

Procesor obsługuje ścianę wideo złożoną maksymalnie z czterech monitorów w dowolnej pozycji i konfiguracji geometrycznej. Posiada wejście HDMI o rozdzielczości do 4k@30Hz i wejście DVI-D Dual Link oraz cztery wyjścia DVI-I (cyfrowe i analogowe) na cztery monitory o rozdzielczości każdy maksymalnie 1080p, co sumarycznie pozwala na budowę pełnej „ściany” o rozdzielczości 4K, składającej się z czterech monitorów. Najlepsze efekty uzyskuje się po podłączeniu na wejście źródła sygnału o rozdzielczości 4K.

Do zarządzania systemem prezentacyjnym wykorzystywane jest połączenie sieciowe lub RS232 oraz dedykowane oprogramowanie. Aplikacja sterująca jest łatwa w obsłudze. Pierwsza konfiguracja urządzenia również przebiega w bardzo prosty i szybki sposób, a zarządzanie urządzeniem nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej. Każdą konfigurację można zapisać na dysku, dzięki czemu przywrócenie poprzednich parametrów obrazu lub wczytanie nowej konfiguracji nie jest problemem. Dodatkowo, SmartKake po odłączeniu i ponownym załączeniu zasilania będzie pamiętał ostatnie ustawienia, co sprawia, że raz ustawione urządzenie może działać automatycznie i bez stałego nadzoru.

 

 

Obraz z każdego wyjścia ze SmartKake można dublować lub obrócić o 90°, 180° oraz 270°. Dodatkowo, istnieje opcja odbicia lustrzanego. Możliwość ustawienia rozdzielczości sygnałów wyjściowych zapewnia współpracę urządzenia z różnymi monitorami, w tym ekranami starszej generacji. SmartKake umożliwia projektowanie ścian wideo w bardziej twórczy sposób – przykładowo − łącząc poziome i pionowe monitory. Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do zarządzania pomaga w tworzeniu takich kompozycji w kilku prostych krokach. Jedynym ograniczeniem co do wyglądu ściany wideo jest wyobraźnia użytkownika.

 

 

 

 

 

 

nowosci

 

 

Ściana wideo sprawdzi się m.in. w centrach handlowych, centrach monitoringu lub zarządzania kryzysowego, w placówkach policji oraz wojska. Niewiele spośród dostępnych na rynku urządzeń obsługiwało do tej pory sygnały wejściowe 4K. Obsługa takiej rozdzielczości pozycjonuje SmartKake w czołówce rozwiązań umożliwiających tworzenie ścian wideo.

 

 

Kolejnym ważnym atutem SmartKake jest jego cena − za podobne urządzenia tego typu często trzeba zapłacić dużo więcej, decydując się zarazem na mniejszą funkcjonalność. Koszt zakupu każdej wersji z wynosi 6150 zł brutto.

 

Zapraszamy do składania zamówień w sklepie internetowym www.c4i.com.pl lub na adres tomasz@c4i.com.pl

 


www.c4i.com.pl
C4i Consultants for Industry
tomasz@c4i.com.pl

Tel. 502 182 601,
Tel. 22 398 33 34,
Tel. 22 398 78 03,

Producenci