Tile – najnowszy system prezentacji bezprzewodowej

C4i wprowadza na polski rynek najnowszy system prezentacji bezprzewodowych Tile. Opracowane przez amerykańską firmę DVDO urządzenie wpisuje się w obecne trendy technologiczne zakładające wygodną pracę biurową i korzystanie z systemów BYOD (z ang. Bring Your Own Device) typu Clickshare.

 

Tile to uniwersalne rozwiązanie do sal konferencyjnych lub edukacyjnych, pozwalające na jednoczesne przesyłanie, streamowanie i castowanie dowolnych treści z niemal każdego urządzenia bezprzewodowego na jeden lub dwa wyświetlacze.

System prezentacyjny Tile składa się z odbiornika, który podłączamy do ekranu, na którym ma być wyświetlona prezentacja, czyli projektora, monitora lub telewizora. Łączność pomiędzy źródłami a odbiornikiem odbywa się przez obecną w sali konferencyjnej sieć Wi-Fi (standard 802.11b/g/n/Ac) lub własną, dedykowaną i emitowaną przez urządzenie w trybie Access Point. Urządzenie można podłączyć również do sieci LAN przewodem sieciowym, co zapewni wygodną pracę ze zdalnymi źródłami. System posiada także pięć wejść HDMI, z czego cztery wejścia w wersji 1.4 obsługują sygnały Full HD 1080p@60Hz, a piąte HDMI 2.0 wspiera sygnały 4K@60Hz. Ponadto, otrzymujemy dwa wyjścia HDMI z możliwością podłączenia dwóch odbiorników jednocześnie, 2 złącza USB i wyjście audio optyczne.

Tile zapewnia zatem przewodowe podłączenie niemal każdego źródła HDMI lub − co najbardziej istotne − bezprzewodowe przesłanie obrazu z komputerów z systemem Windows lub Mac oraz telefonów lub tabletów z systemem Android lub IOS. A wszystko to w łatwy i szybki sposób. Co więcej, urządzenie posiada funkcję multiviewera i potrafi wyświetlić na jednym wyjściu 4 obrazy wejściowe w formie quad – jedyne czego potrzeba to dedykowana aplikacja producenta. Jej instalacja i konfiguracja jest na tyle prosta, że w parę sekund jesteśmy gotowi do przesłania obrazu. Urządzenie w pełni wspiera również przesył treści z urządzeń Apple w ramach funkcji AirPlay.

DVDO Tile w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań obsługuje sygnały wyjściowe 4K@60Hz wyłącznie na dedykowanym wyjściu HDMI Loop, a maksymalna liczba użytkowników udostępniających treści jest praktycznie nieograniczona. Urządzenia pozwala na wyświetlenie obrazu z pięciu różnych źródeł jednocześnie, z czego do czterech strumieni wideo Full HD 1080p. Piąty obraz (wejście) zarezerwowany jest dla źródła nadającego sygnał nieskalowalny 3840x2160p@60Hz i podłączonego do złącza HDMI Loop. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość dowolnego rozmieszczania transmitowanych przekazów na ekranie prezentacyjnym i skalowania pozostałych 4 źródeł Full HD z efektem blendowania okien. Nie ma konieczności korzystania z narzuconego podziału ekranu na 2 czy 4 części. Dzięki temu można tworzyć atrakcyjne wizualnie i elastyczne prezentacje i − w zależności od potrzeb oraz ilości źródeł − dowolnie zarządzać treścią na ekranie, tworząc kombinację okien. Tryb moderatora pozwala osobie moderującej konferencję na kontrolę i zarządzanie treściami i dostępem użytkowników oraz zarządzanie ścieżkami audio czy kolejkowaniem prelegentów prezentujących treści – wszystko za pomocą wygodnej bezpłatnej aplikacji Tile dostępnej na platformę Windows, Android i Apple.

System pozwala więc na wyświetlanie maks. pięciu różnych okien,
umożliwiając wielu użytkownikom współdzielenie zawartości ekranów,
aplikacji i plików, porównywanie plików wideo i obrazów lub wyświetlanie
stron internetowych wraz z prezentacjami czy streamów wideo z YouTube.
Efektem atrakcyjnych prezentacji są dynamiczne dyskusje wspierające
wygodną pracę zespołową. Kolejnym atutem Tile’a jest możliwość
jednoczesnego korzystania z dowolnych źródeł przewodowych i
bezprzewodowych bez troski o ich kompatybilność.

Tile sprawdzi się w salach konferencyjnych, edukacyjnych, agencjach reklamowych, marketingowych i wielu innych miejscach, w których prowadzi się prezentacje. Urządzenie upraszcza proces bezprzewodowego łączenia różnych urządzeń z istniejącym systemem wyświetlania. Użytkownicy nie muszą już udostępniać połączenia przewodowego i konfigurować swojego ekranu laptopa − wystarczy wybrać zawartość, którą chcą pokazać grupie i rozpocząć transmisję na ekran. W efekcie wielu użytkowników może jednocześnie dzielić się pomysłami i swoimi prezentacjami.

Zarządzanie prezentacją Tile w trybie Moderatora zapewnia kontrolę niezbędną do uporządkowanego przebiegu wykładu lub prezentacji. Moderator może zarządzać Tile zarówno z sieci przewodowej, jak i bezprzewodowej, korzystając z komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego. Wykrywanie urządzenia Tile z urządzeń mobilnych odbywa się przez połączenie Bluetooth.

Koszt DVDO Tile to 4987 zł brutto. Odbiornik jest przystosowany do obsługi dowolnej liczby źródeł, a na jego działanie producent udziela rocznej gwarancji.

Główne cechy:

 • wsparcie wiodących systemów operacyjnych (Windows, OSX) oraz mobilnych Android oraz iOS
 • obsługa rozdzielczości do 4k@60Hz dla złącza HDMI pass-through
 • brak potrzeby używania zewnętrznych nadajników
 • obsługa WiFi i LAN
 • własna sieć WiFi
 • wsparcie AirPlay
 • wyświetlanie do 5 ekranów jednocześnie
 • dowolność rozmieszczania i skalowania źródeł obrazu na ekranie
 • nieograniczona liczba obsługiwanych użytkowników
 • intuicyjne działanie i konfiguracja
 • prosta moderacja prezentacji

Więcej o C4i Consultants for Industry

Firma
C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń
zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej
technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki,
jak HiMedia, Zidoo, Egreat, Giada, Minix, Pipo (Android Smart TV Box i
mini PC), Popcorn Hour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo
i Scansonic (radia internetowe oraz kolumny), Matrix (przetworniki DAC i
wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych,
w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów –
procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów
sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP.
C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VDWall, Gomax, tvOne,
Kramer, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów
zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP -Structured
Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego.
Bogate portfolio oferowanych produktów, dziesięcioletnia obecność na
rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych
specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

Zidoo UHD2000 – audiofilski odtwarzacz sieciowy 4K UHD

Zidoo UHD2000 to najnowszy odtwarzacz sieciowy plików audio-wideo klasy hi-end. Prestiżowy i dopracowany w każdym detalu design idzie w parze z zaawansowaną technologią – Zidoo UHD2000 korzysta z wydajnego układu Realtek, obsługuje HDMI 2.0a i dekodowanie plików 4K z HDR i dźwiękiem Dolby Atmos oraz DTS:X i posiada dwie kieszenie na dyski HDD SATA 3,5”.

Czytaj więcej »
Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone