Shopping Cart

Zdalne sterowanie KODI XBMC, CoreElec, LibreElec i OpenElec

Wykorzystaj smartfon, tablet lub przeglądarkę internetową jako uniwersalny pilot do KODI! Podane rozwiązania sprawdzą się również przy urządzeniach opartych na oprogramowaniu Linux opartym na KODI tj. CoreElec, LibreElec lub OpenElec.

Niemal wszystkie wersje popularnego oprogramowania KODI umożliwiają sterowanie z urządzeń mobilnych, Android lub iOS, alternatywnie do sterowania fabrycznymi pilotami na podczerwień załączonymi do urządzeń czy zewnętrznych kontrolerów USB czy Bluetooth jak np. AirMouse. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację by nasz telefon lub tablet zamienił się w wielofunkcyjnego pilota do sterowania odtwarzaczem z obsługą funkcji multimedialnych. Z powodzeniem można też sterować KODI z przeglądarki internetowej w komputerze.

Należy jedynie pamiętać by w ustawieniach KODI włączyć możliwość zdalnego sterowania odtwarzaczem.

Sprawdź najlepsze rozwiązania do sterowania KODI polecane przez C4i!

Polecane aplikacje sprawdzą się z odtwarzaczami CoreElec:

Jak i każdym odtwarzaczem Android, Windows czy Linux z KODI >> Pełna oferta odtwarzaczy multimedialnych w C4i

KODI REMOTE – KORE

Kodi Remote/Kore pozwala sterować KODI oraz w pełni urządzeniami z systemem CoreElec, LibreElec lub OpenElec. Dostępna za darmo w sklepie Play oraz w iTunes na urządzenia iOS.

YATSE

Druga aplikacją polecaną do sterowania wyłącznie KODI lub CoreElec, LibreElec lub OpenElec jest YATSE. Posiada szeroki wachlarz możliwości, jednak w przeciwieństwie do KORE większość z nich jest dostępna w płatnej wersji.

Dostępna wyłącznie na urządzenia Android.

Chorus2 – sterowanie przez przeglądarkę

Świetny i przejrzysty interfejs dający dostęp z poziomu przeglądarki komputera w tej samej sieci lokalne do niemal wszystkich funkcji urządzenia oraz możliwość bardzo wygodnego przeglądania i zarządzania bibliotekami multimedialnymi. Wystarczy w przeglądarce komputera wpisać IP odtwarzacza oraz port 8080 (ten sposób sterowania musi być uruchomiony w ustawieniach KODI)

Kiedy warto zastosować klawiaturę AirMouse?

Aplikacja w telefonie sterująca odtwarzaczem może być wygodna, a telefony siłą rzeczy są codziennie blisko nas i na krok ich nie odstępujemy. Co jednak jeśli nie chcemy w ten sposób sterować urządzeniem, a standardowy pilot załączony do urządzenia nam nie wystarcza?

Wtedy warto rozważyć dokupienie kontrolera zewnętrznego tj. klawiatury bezprzewodowej AirMouse. Popularne „myszy powietrzne” to urządzenie wielkości pilota, które wyposażone jest w:

  • klawiaturę QWERTY
  • czujnik żyroskopowowy

Klawiatura AirMouse pozwoli na wygodne wpisywanie tekstu m.in. w przeglądarce internetowej czy każdej innej aplikacji. Standardowe piloty w odtwarzaczach Android TV Box pozwalają na wpisywanie tekstu z pomocą wyświetlanej na ekranie telewizora klawiatury wirtualnej, po której poruszamy się przyciskami góra/dół/lewo/prawo na pilocie. Doraźnie jest to wystarczające zajęcie, jednak jeśli często korzystamy z przeglądarki lub aplikacji Android to klawiatura Qwerty ułatwi nam korzystanie z odtwarzacza.

Czujnik żyroskopowy sprawi z kolei, że wykonując ruchy pilotem w powietrzu, będziemy sterowali kursorem na ekranie TV. Również tutaj niezwykle wygodne będzie korzystanie z przeglądarki internetowej i każdej aplikacji androidowej, a w szczególności tych dedykowanych na ekrany dotykowe.

Urządzenia są kompatybilną z ogromną większością odtwarzaczy, a połączenie jest realizowane za pomocą odbiornika 2,4GHz, który wpinamy do złącza USB w odtwarzaczu.

Polecane piloty z funkcja myszy powietrznej oraz pełną klawiaturą QWERTY do sterowania Android TV Box

Dalej nie wiesz jaki kontroler lub aplikacje wybrać?

Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na biuro@c4i.com.pl, a pomożemy Ci w doborze.

Sprawdź też nasze pozostałe poradniki

Jak sterować Windows >> Zdalne sterowanie Windows mini PC

Jak sterować odtwarzaczami i mini PC z systemem Android >> Zdalne sterowanie Android Smart TV Box

Budżetowy pomysł na DVB-T2 HEVC

Ekonomiczne rozwiązanie domowego systemu rozrywki Tanix TX3 to sieciowy odtwarzacz multimedialny klasy ekonomicznej. Miniaturowe, wszechstronne urządzenie z systemem Android 9.0 Pie, które pozwala na: odtwarzanie

Read More »

Nowości lato 2022 cz. 1

Sprawdź najnowsze produkty, które zagościły w naszym asortymencie w ostatnim czasie! W naszej ofercie pojawia się coraz więcej profesjonalnych rozwiązań dla sal konferencyjnych – np.

Read More »
Producenci