F210U fron wiekszy

Zidoo X8

F210U fron wiekszy

                            

Cztery funkcje w jednym urządzeniu i jeszcze niższa cena – zaawansowany odtwarzacz multimedialny Android 6.0+ KODI 16.1, enkoder sieciowych strumieni wideo, serwer NAS i cena tylko 589 zł brutto, wersja set top box 619 zł brutto.

 

C4i wprowadza na polski rynek najnowszy odtwarzacz marki Zidoo – model X8. To niższa wersja modelu Zidoo X9s, czyli jednego z najpopularniejszych w tym roku urządzeń typu Android TV Box. W Zidoo X8 producent zrezygnował z kilku funkcji, jednak urządzenia zachowało swój charakter i jest świetną alternatywą dla flagowego modelu. Podobnie jak starszy brat Zidoo X8 oferuje szeroki wachlarz możliwości łącząc w sobie funkcje nawet czterech urządzeń. Przede wszystkim to najwyższej klasy odtwarzacz multimedialny UltraHD 4K z HDR10. Wyposażono go w złącze wejściowe HDMI, które pozwala wykorzystać Zidoo X8 jako wszechstronny enkoder sieciowy do stremowania wideo w sieć. Oprócz systemu Android, Zidoo jest wyposażony w system OpenWRT, który umożliwia konfigurację urządzenia jako pełnowartościowy dysk sieciowy NAS.

 

 

 

3

 

Zidoo X8 zapewnia najwyższą jakość obrazu dzięki wykorzystaniu najnowszego chipsetu Realtek RTD1295, tego samego co w modelu flagowym. Czterordzeniowy, 64-bitowy procesor bazujący na platformie ARM Cortex-A53 został specjalnie zaprojektowany do odtwarzania multimediów. Działa we współpracy z czterordzeniowym modułem graficznym Mali T820. Zastosowany układ pozwala uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości współczesnych set-top boxów z systemami Android, Windows, czy Linux. Urządzenie w pełni wspiera wyświetlanie najwyższej jakości obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz HDR 10- bit. Oferuje również szersze spectrum kolorów BT.2020, co pozwala na idealne oddanie realistycznego, szczegółowego i pełnego detali obrazu. Zidoo X8 w pełni wspiera kodek H.265/HEVC, zaś zastosowane złącza HDMI są zgodne ze standardem HDMI 2.0, co pozwala na transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę i wykorzystanie urządzenia jako idealnego uzupełnienia najnowszych telewizorów 4K. Pełen możliwości interfejs ustawień związanych z wyświetlaniem obrazu pozwala na precyzyjne dostosowanie efektu do własnych wymagań.

 

 

3

 

 

Odtwarzacz obsługuje różne formaty wielokanałowego HD-Audio, w tym DTS, DTS MA, Dolby True HD, DTS X oraz Dolby Atmos, bez jakiejkolwiek ingerencji w jakość strumienia (passthrough). Wśród dostępnych złącz audio znajdziemy HDMI, SPDIF oraz złącze analogowe. Absolutną nowością jest wsparcie przez urządzenie Android TV odtwarzania DSD po złączu USB. Do samego odtwarzania plików wymagana jest instalacja aplikacji USB Audio Player Pro ze sklepu Google Play, dzięki której możemy bez problemu odtworzyć DSD w formacie dff, w tym DSD64/DSD128/DSD256 bez utraty jakości. Przez powyższą aplikacją można również odtworzyć FLAC w formacie do 24bit/192kHz.

 

 

3

 

 


Za sprawą wejściowego złącza wejściowego HDMI 2.0 IN Zidoo X8 umożliwia rejestrację wideo oraz transmisję strumieniową obrazu. Pozwala podłączyć np. dekoder telewizyjny pod wejściowe złącze HDMI i oglądać telewizję za pośrednictwem Zidoo. Podobne rozwiązanie, znane choćby z Xbox OneS, oszczędza liczbę wykorzystywanych złącz HDMI w telewizorze i uwalnia użytkownika od konieczności przełączania źródeł.

 

3

 


Funkcja transmisji strumieniowej, czyli pracy jako enkoder, pozwala streamować „na żywo” źródło wideo z wejścia HDMI w sieci lokalnej lub nawet w internecie. Do wyboru są trzy opcje: broadcast, unicast i multicast. Możemy zdefiniować adres IP oraz port i bez problemu odtworzyć materiał z urządzenia źródłowego w czasie rzeczywistym w każdym komputerze, telefonie czy tablecie niezależnie od systemu operacyjnego. W tym trybie można również dowolnie edytować jakość streamingu.

Funkcja PIP − obrazu w obrazie – umożliwia wyświetlenie źródła w okienku o rozmiarach definiowanych przez użytkownika bezpośrednio na urządzeniu. Dzięki temu można oglądać dwa przekazy jednocześnie np. sprawdzać materiał wyświetlany z podłączonego dekodera, jednocześnie korzystając z innych opcji Zidoo. Funkcja sprawdzi się także w rozwiązaniach Digital Signage. Dodatkowo, funkcjonalność Adroida 6.0 pozwala na wyświetlenie dodatkowych 4 okien z tak zwaną opcją multiview i pracę z podglądem czterech aplikacji jednocześnie.

maly

 
Efektem zastosowania karty sieciowej o przepustowości 1Gb oraz bardzo wydajnego modułu graficznego Mali-T820 GPU, wspartego oprogramowaniem firmy Zidoo, jest płynne i wydajne odtwarzanie najbardziej wymagających materiałów [email protected] w sieci lokalnej przy podłączeniu kablem sieciowym. Za szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest natomiast dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz 802.11AC, który w przeciwieństwie do poprzednika korzysta tylko z jednej anteny zewnętrznej. Zidoo X8 posiada ponadto równolegle zainstalowany system OpenWRT pozwalający na korzystanie z urządzenia jako serwera NAS (więcej informacji pod adresem https://openwrt.org). Wystarczy podłączyć do urządzenia nośnik danych przez USB lub czytnik SD i dzięki bogatym możliwościom konfiguracyjnym można zbudować swój domowy dysk sieciowy z możliwością wydzielania zasobów i wieloma innymi opcjami.

 

maly


Odtwarzacz multimedialny KODI jest preinstalowany w ramach standardowego oprogramowania wraz z autorską nakładką − Zidoo Player − takie zestawienie producent nazwał ZDMC. Dzięki temu unikatowemu rozwiązaniu bezpośrednio w KODI jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie [email protected] 10-bit, 3D BD ISO oraz pełnych rip’ów BD-ISO z menu BD-Lite, dające możliwość wyboru rozdziału oraz napisów. Jest to funkcjonalność nieosiągalna dla innych odtwarzaczy, cechująca produkty firm Zidoo oraz HiMedia. Pozwala ona w prosty sposób połączyć możliwości multimedialne KODI z możliwościami sprzętowymi urządzenia, zarówno wspierając większość formatów audio oraz wideo, jak i oferując najwyższą jakość obrazu. Istnieje również możliwość pobierania napisów w locie do filmów, niezależnie czy odtwarzamy materiał z sieci lokalnej, czy za pomocą wtyczek KODI – w wersji urządzenia SET TOP BOX. W tej rozszerzonej opcji urządzenie oferuje ponadto dostęp do dodatków gwarantujących nieograniczone możliwości strumieniowania z sieci programów telewizyjnych, filmów oraz z dostępem do kanałów telewizji internetowej. Zidoo X8 wspiera również automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970 fps, co przekłada się na właściwe odtwarzanie wszystkich formatów. Brak tej funkcjonalności w większości odtwarzaczy Android stwarza często problemy użytkownikom.

maly


Zidoo X8 pracuje w oparciu o jedną z najlepszych wersji systemu Android − Marshmallow 6.0. Posiada pełny dostęp do platformy Google Play oraz aplikacji, gier oraz programów. Dodatkowo, w urządzeniu domyślne zainstalowana jest przeglądarka Google Chrome ze wsparciem Adobe Flash 11 oraz HTML5, YouTube, Netflix i Skype. Godne uwagi jest niezwykle rozbudowane oprogramowanie producenta oferujące alternatywną do KODI aplikację Home Theather. Pozwala ona na wygodne zarządzanie biblioteką multimedialną. Aplikacja wspiera pobieranie okładek do filmów i płyt, generuje opisy oraz umożliwia wygodne zarządzenie plikami w obrębie całej sieci lokalnej. Fabrycznie zainstalowany menadżer plików jest jednym z najlepszych we współczesnych set top boxach. Oprogramowanie producenta jest niezwykle dopracowane i dostarcza wielu ciekawych funkcji z instalowaniem aplikacji za pośrednictwem komputera PC Windows włącznie, a także możliwości personalizacji menu głównego. Wielu opcji dostarcza fabryczny odtwarzacz wideo oraz audio, dzięki czemu nie ma potrzeby podpierania się aplikacjami zewnętrznymi (z wyjątkiem obsługi DSD). Urządzenie posiada częściowo polskie menu, jednak producent pracuje nad uzupełnieniem pojedynczych braków w polskim tłumaczeniu.

maly


Zidoo X8 posiada elegancką, plastikową obudowę, a wzornictwo nawiązuje do czołowych urządzeń klasy Premium. Obudowa charakteryzuję się także bardzo dobrymi parametrami odprowadzenia ciepła.

Zastosowanie 2GB szybkiej pamięci DDR3 RAM pozwala na szybką i wydajną pracę urządzenia oraz umożliwia korzystanie z wielu jednocześnie uruchomionych aplikacji. Wbudowane 8GB pamięci wewnętrznej eMMC 5.0 wystarcza do instalacji dodatkowych aplikacji. W razie potrzeby pamięć urządzenia można powiększyć instalując nośnik USB, czytnik kart pamięci lub zewnętrzny dysk twardy USB o pojemności nawet 8TB. To idealne rozwiązanie dla osób posiadających bibliotekę multimedialną bogatą w filmy czy muzykę. Zidoo X8 świetnie sprawdza się także w sieci korzystając z popularnych protokołów SMB, UPNP czy NFS. Możliwości pracy z urządzeniami sieciowymi uzupełnia wsparcie dla Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych.

Zarządzania urządzeniem ułatwia pilot zdalnego sterowania na podczerwień, który jest dołączony do zestawu. Kontroler jest niezwykle wygodny i intuicyjny. Pozwala na programowanie klawiszy oraz jest wyposażony w funkcję myszy. Ponadto producent umożliwił sterowanie Zidoo X8 z poziomu telefonu/tabletu z systemem Androidem dzięki darmowej, funkcjonalnej aplikacji Box RC. Oferuje ona pełne zarządzanie urządzeniem z wyborem trybu sterowania (mysz, tablet, gesty) oraz funkcją ScreenShot i skrótami do aplikacji. Do urządzenia dołączona jest również dedykowana antena WiFi oraz kabel HDMI.


maly


Standardowy Pilot IR sprawdza się przy codziennym urzytkowaniu, jednak do wykorzystania w pełni możliwości urządzenia polecamy uniwersalny kontroler – klawiaturę Deluxe – z funkcją myszy powietrznej i pełną klawiaturą QWERTY. Klawiatura Deluxe jest kompatybilna ze wszystkimi urządzenia Android, Windows oraz Linux. Jest to najlepszy z testowanych przez nas kontrolerów bezprzewodowych. Jest to urządzenie wielkości pilota telewizyjnego, którym wykonując ruchy w powietrzu można sterować kursorem na ekranie telewizora.

Opcjonalnie – wersja z pakietem wtyczek KODI, umożliwiających darmowy dostęp do:

  • tysięcy filmów, seriali, relacji sportowych
  • programów telewizyjnych polskich oraz zagranicznych
  • tysięcy stacji radia internetowego z całego świata.
  • serwisów, jak ipla, iplex, player, TVP VOD, onet VODtv, SuperFilm, eskaGo, PolskyTV i wielu innych.
  • Dodatków pozwalających w locie odnaleźć i dobrać idealnie pasujące napisy do filmów czy seriali.

Wymienione serwisy i programy instalujemy za drobną opłatą w wysokości 30,00 zł i przygotowujemy urządzenie gotowe pod klienta.


Cena detaliczna Zidoo X8 w wersji podstawowej wynosi 589 zł brutto. Wersja SET TOP BOX kosztuje 619zł brutto. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta. Urządzenie jest już dostępne w sklepie elektronicznym www.c4i.com.pl. Dystrybutor zawsze dostarcza je z aktualnym oprogramowaniem.

Więcej infomacji o Zidoo X8 min. z galerią zrzutów ekranu znajdą Państwo TU:

maly

 

 

Zapraszamy do składania zamówień na adres [email protected]

 

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce producentów urządzeń mini PC Android/Windows/Linux, takich jak: HiMedia, Minix, Giada, Zidoo,Popcorn Hour, Dune. Posiada bogatą ofertę odbiorników radia internetowego/DAB/FM firm: Revo (Szkocja) i Dantax (marka Scansonic), nagłośnienia –wysokiej klasy duńskich głośników aktywnych firmy Dantax (Dania) pod marką Scansonic, przetworników cyfrowo-analogowych DAC i wzmacniaczy słuchawkowych firm: Matrix Electronic Technology (Chiny) i AMI International (Japonia), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych: w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc wideo audio, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak GOMAX (Tajwan), tvONE (Wielka Brytania), HDCVT(Chiny), Cunabo (Chiny), Extron Electronics (USA), Kramer Electronics (Izrael), Tristar Tricolor (Chiny), BlackMagic Design (Australia) − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz Structured Cable Products (USA) − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego.

 

Bogate portfolio oferowanych produktów, ponad 10 letnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.


 

 C4i Consultants for Industry
[email protected]
Tel. 502 182 601
Tel. 22 398 33 34
Tel. 22 398 78 03

Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone