Shopping Cart

#Zostańwdomu i posłuchaj radia internetowego z dowolnego miejsca na świecie

Wielu z nas spędza ostatnie tygodnie w domu. To dobry czas na zaprzyjaźnienie się z… radiem internetowym DAB+, które z pewnością umili ten trudny czas oferując całe spektrum światowej muzyki. Świetnie brzmiące i elegancko wyglądające radioodbiorniki zapewniające dostęp do internetowych zasobów są dziś dostępne dla każdego!

Rozgłośnie cyfrowe nadają swoje audycje poprzez internet z wykorzystaniem przesyłania strumieniowego. W przeszłości w sieci znaleźć można było wyłącznie amatorskie stacje, jednak dzisiaj ogromna większość rozgłośni komercyjnych traktuje internet, jako dodatkowy kanał nadawczy. W rezultacie, niezależnie od miejsca, w którym przebywasz, mając dostęp do internetu masz możliwość słuchania kilkunastu tysięcy cyfrowych stacji radiowych i niezliczonej liczby podcastów z całego świata. Potrzebujesz jedynie radioodbiornika z dostępem do Internetu, aby posłuchać największych hitów z amerykańskich czy brytyjskich rozgłośni, latynoskich rytmów z południowoamerykańskich stacji czy najbardziej orientalnych brzmień z drugiego końca świata.

Jak wobec tego posłuchać wiadomości z lokalnej stacji FM z drugiego końca Polski? Jak znaleźć rozgłośnię nadającą z wybranego punktu na mapie świata? Czy dostępne obecnie urządzenia umożliwiają zarazem korzystanie z serwisów streamingowych i odtwarzają pliki muzyczne? Aby znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie warto skorzystać z pomocy ekspertów – specjaliści z C4i pomogą wybrać radio internetowe dopasowane do Twoich upodobań, potrzeb oraz… portfela. Wśród rekomendowanych produktów są radioodbiorniki internetowe takich marek, jak pochodzący ze Szkocji Revo, polski Ferguson oraz duński Scansonic.

Przejęło się, że dobre radio musi dobrze brzmieć. Tak, aby sprawiać słuchaczowi największą radość. Dzisiaj sprzęt muzyczny – poza świetnym brzmieniem – musi również odpowiednio wyglądać. W taką definicję idealnie wpisują się radioodbiorniki Revo. Urządzenia szkockiego producenta przez lata zdobywają prestiżowe, międzynarodowe wyróżnienia, w tym „Red Dot Design Award” przyznawane konsumenckich produktom za nietuzinkowe wzornictwo. Radia Revo są rezultatem ewolucji, jakie przeszedł klasyczny system domowego stereo w erze muzyki cyfrowej i bezprzewodowego przesyłu sygnałów audio. Starannie zaprojektowane urządzenia idealnie łączą właściwości materiału użytego w konstrukcji sprzętu, wzornictwa, najnowocześniejszych zdobyczy cyfrowej technologii i doskonałego brzmienia akustycznego, docenionego wielokrotnie choćby przez uznany portal What Hi-Fi?. Wszystkie modele producenta są spójne wzorniczo i charakteryzuje je ręcznie wykonana, drewniana obudowa, specjalnie skonstruowana tak, aby uzyskiwać najlepsze akustyczne efekty. Elegancji i stylu nadaje zastosowanie wysokiej jakości anodowanego aluminium z przodu urządzenia oraz stali na tylnej ściance. Wszystkie radioodbiorniki Revo są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: orzech amerykański/srebrne aluminium oraz orzech amerykański/czarne aluminium.

Standardem w sprzęcie Revo jest dostęp do tradycyjnych analogowych stacji FM i cyfrowych stacji DAB – każdy z systemów z obsługą RDS). Wszystkie modele posiadają też odbiornik Bluetooth Qualcomm® aptX, który przewyższa jakością standardową łączność Bluetooth®. Kodek AptX pozwala na przesyłanie muzyki z urządzeń zewnętrznych w jakości dorównującej CD czyli 48kHz / 16bit, a nie MP3, jak to ma miejsce przy standardowym strumieniowaniu z Bluetooth®. Najniższym modelem Revo oferującym tę technologię jest Revo SuperSignal. Niewielkie radyjko z 10W głośnikiem i pilotem, idealne do sypialni czy do kuchni, posiada podstawowe funkcje bez których nie może się obejść żaden, współczesny radioodobiornik. Model wyższy – Revo SuperConnect – posiada już większą moc przetwornika oraz ma dostęp do stacji internetowych. Pozwala również na strumieniowe odtwarzanie plików i dostęp do Spotify Connect. Działa także jako cyfrowe źródło dźwięku i umożliwia podłączenie do innych odbiorników audio, dzięki wyjściu audio cyfrowemu oraz analogowemu. SuperConnect posiada korzystny stosunek jakości do ceny i oferuje wszystkie funkcje, które „szanujące się”, stylowe radio powinno posiadać.

Flagowymi modelami szkockiego producenta są radioodbiorniki SuperCD i SuperSystem, które stanowią rozwinięcie modelu SuperConnect. Pierwsze urządzenie, jak sama nazwa wskazuje, wyposażone zostało w czytnik płyt CD i posiada dwa 3,5” głośniki stereo. Drugi model Revo SuperSystem – zamiast odtwarzacza płyt – posiada wbudowany subwoofer i stanowi – mimo kompaktowych rozmiarów – prawdziwy system muzyczny 2.1, brzmiący lepiej, niż niejeden, konwencjonalny zestaw stereo.

Wszystkie radia marki Revo posiadające dostęp do internetu mogą działać w systemie multiroom w ramach sieci lokalnej z wygodnym sterowaniem z urządzeń mobilnych dzięki aplikacji Undok. Umożliwia ona ponadto regulację głośności oraz wybór źródła dźwięku, w tym stacji radiowej.

Alternatywą dla Revo są świetne radioodbiorniki rodzimej firmy Ferguson, działającej na naszym rynku już od 30 lat. Producent znany z wielu interesujących, konsumenckich urządzeń, oferuje też rewelacyjne radia z serii Regent dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Produkty Fergusona słyną z bardzo wysokiej jakości wykonania, a ich wygląd zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników. Najmniejsze pod względem rozmiarów radioodbiorniki Ferguson to modele DAB+ 150, i100 oraz i100s. To nowocześnie wyglądające urządzenia z dużą liczbą multimedialnych możliwości. Regent DAB+150 jest podstawowym modelem z obsługą analogowych stacji FM, cyfrowych rozgłośni DAB+ (z RDS) oraz posiada możliwość podłączenia nośnika USB i odtwarzania plików mp3. Ma wejście AUX, wyjście audio oraz budzik z funkcją sleep. Rodzina urządzeń i100 to z kolei najtańsze radia internetowe w ofercie poznańskiej firmy. Model Regent i100, podobnie jak DAB+150, posiada dostęp do ogólnopolskich stacji naziemnych, ale jest też pełnoprawnym odtwarzaczem radia internetowego z możliwością odtwarzania plików po DLNA i z odbiornikiem Bluetooth. Bliźniakiem i100 jest model Regent i100S, w którym producent zamiast obsługi DAB+, FM i Bluetooth zaoferował wsparcie Spotify Connect i odtwarzanie plików po DLNA oraz UPnP! Wszystkie wymienione modele posiadają głośniki mono o mocy minimum 3W i świetnie sprawdzają się jako niewielkie odbiorniki radiowe towarzyszące w domu podczas zabawy, pracy czy gotowania. Co ważne, każdy z wyżej wymienionych radioodbiorników Ferguson jest dostępny w cenie niższej niż 300zł!

Ferguson Regent i350s jest natomiast modelem wyższej klasy – to radio stereo oferujące połączenie wszystkich funkcji z modeli DAB+150 i rodziny i100, z możliwością sterowania pilotem. Elegancka, stylizowana na styl retro, obudowa doda elegancji niejednemu wnętrzu, a świetne brzmienie dwóch 2,5 calowych głośników o mocy 30W z technologią bass reflex zadowoli wybrednych użytkowników. Dla amatorów stacji naziemnych, w i350s do dyspozycji są tunery FM i DAB+. Szukający nowych stylów będą mogli do woli przebierać w kilkunastu tysiącach stacji internetowych czy milionach utworów dzięki Spotify Connect. Muzykę, której nie znajdziemy na Spotify, bez problemu odtworzymy z urządzeń mobilnych lub plików mp3 przez Bluetooth lub DLNA, sterując w wygodny sposób radiem z poziomu aplikacji mobilnej lub z panelu.

Flagowymi modelami marki Ferguson są radia i400s oraz i500s, wyposażone dodatkowo w odtwarzacz płyt CD. Charakteryzuje je klasyczny wygląd i elegancka, drewniana obudowa. Najwyższy model i500s, podobnie jak Revo SuperSystem, to kompletny „kombajn” multimedialny 2.1 z subwooferem i 120 watowym wzmacniaczem, potrafiącym wypełnić muzyką nawet bardzo duży salon.

Jeżeli posiadamy już wzmacniacz stereo i chcielibyśmy uzyskać dostęp do analogowych czy cyfrowych stacji radiowych, to z pomocą przychodzą zewnętrzne tunery radiowe. Przykładem jest model D-100BT od duńskiej firmy Scansonic. To łatwe w obsłudze urządzenie, które podłączone do klasycznego wzmacniacza stereo lub aktywnych głośników pozwoli rozbudować posiadany system audio o nowoczesne funkcje multimedialne. Każdy zestaw stereo, podłączony standardowym przewodem do nowego tunera Scansonic, zyska dostęp do cyfrowego radia DAB+ z FM. Takie możliwości stanowiły dotychczas wyróżnik wielokrotnie droższych amplitunerów. Wbudowany odbiornik Bluetooth pozwala również na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z urządzeń mobilnych lub komputera, a za ich pośrednictwem odtwarzanie plików przez DLNA czy UPnP oraz muzyki z rozgłośni internetowych.

“Wybierając dziś swój zestaw audio warto rozważyć więc urządzenie, które jest zgodne z technologiami wyznaczającymi kierunek rozwoju tego typu sprzętu, w tym ze standardem DAB+ oraz dostępem do rozgłośni internetowych” – podsumowuje Tomasz Trzaskalski z C4i.

Noworoczne nowości w C4i

Sprawdź najnowsze produkty, które pojawiły się w naszym asortymencie w ostatnim czasie! Razem z Nowym Rokiem szereg nowych produktów w naszej ofercie. Portfolio Musician Audio

Read More »

Dlaczego nie oglądać Netflixa ?

Początek ery 4K Standard 4K Ultra HD na dobre zagościł w naszych domach. Telewizory o rozdzielczości czterokrotnie większej od Full HD zdominowały półki sklepowe. Dziś

Read More »
Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone