Który odtwarzacz Dune wybrać? – Porównanie odtwarzaczy Dune HD

O marce Dune HD

Dune HD to jeden z pionierów i ojców założycieli rynku odtwarzaczy multimedialnych. Firma już od ponad kilkunastu lat oferuje na całym świecie najwyższej jakości odtwarzacze sieciowe AV. Przed laty wymieniana jednym tchem obok takich producentów jak Popcorn Hour, Mede8er czy TVIX. Dzisiaj jako jedyna ostała spośród nich i na równi konkuruje ze współczesnymi producentami odtwarzaczy.

Produkty Dune HD przez lata ewoluowały, by dostosowywać się do potrzeb melomana, często przecierając szlak innym producentom. Dzisiaj również nie pozostaje w tyle i świetnie odnajduje się na rynku odtwarzaczy sieciowych wideo i audio. Tym, co wyróżnia producenta spośród konkurencji, jest przywiązanie do filozofii, polegającej na połączeniu najlepszych cech i funkcjonalności kultowych już urządzeń z możliwościami technologicznymi współczesnych układów. Interfejs każdego odtwarzacza graficznie i funkcjonalnie jest zbliżony do odtwarzaczy sprzed lat. Stabilność i niezawodność oraz rewelacyjna jakość obrazu to dalej znaki firmowe urządzeń Dune.

Przywiązanie i rozwijanie swojej nakładki systemowej to nie bynajmniej pójście na łatwiznę, a konsekwentne przywiązanie do sprawdzonych rozwiązań, które towarzyszyły fanom produktów tej marki przez ponad dekadę i są przez programistów producenta stale doskonalone. System Dune HD OS oczywiście ewoluował razem z możliwościami odtwarzaczy, jednak użytkownik, który zmienia wysłużony player Full HD na odpowiednik najnowszej generacji ze wsparciem 4K z HDR i Dolby Vision, bez problemu się odnajdzie w nowym otoczeniu.

Ukłonem w stronę multimedialności, jest dodanie przed producenta drugiego systemu – Android TV. Znany z modułów smart TV pozwala na wygodne korzystanie z funkcji multimedialnych i bogactwa aplikacji dostępnych z platformy Google Play. Przełączenie odbywa się w prosty i szybki sposób z poziomu menu urządzenia. Producent daje nam wybór i jeśli nie chcemy, nie musimy uruchamiać systemu Android TV w ogóle. Ten nigdy nieuruchamiany, nie będzie obciążał naszego urządzenia usługami Google pracującym niepotrzebnie w tle.

Po co nam odtwarzacz plików?

Niezależnie od tego czy jesteśmy kinowymi melomanami czy oglądamy filmy od święta, to zawsze chcemy cieszyć się idealnym obrazem z naszych wysokiej klasy telewizorów lub projektorów Ultra HD i dać się ponieść kinowym emocjom. Inwestujemy w odbiorniki, ale również systemy dźwiękowe kina domowego, zaawansowane amplitunery i zestawy głośnikowe. Wszystko po to, by choć przez chwile z poziomu naszej kanapy poczuć się „jak w kinie”.

Zdarza się, że nie zadowala nas jakość video z serwisów streamingowych, nie oferują nam one naszych ulubionych pozycji  lub chcemy po prostu w szybki i w wygodny sposób mieć dostęp do naszej kolekcji ulubionych filmów Blu-Ray i DVD zgranych do plików. Co wtedy? Wniosek jest prosty – potrzebujemy odtwarzacza sieciowego plików AV. 

Tego typu urządzenia przez ostatnie lata zależnie od funkcjonalności pobocznych i zastosowania nazywane były w różnoraki sposób, od HTPC, przez media playery, mini pc, smart tv box’y, przystawki tv, odtwarzacze multimedialne czy popularne ostatnio odtwarzacze strumieniowe. Jednak tak jak 10 lat temu, jak i dzisiaj, podstawową funkcją tych urządzeń jest odtwarzanie plików AV. Musi się to odbywać w sposób szybki, wygodny i w najlepszej jakości, niezależnie od tego gdzie i jak te pliki przechowujemy.

Wybór odtwarzacza bywa jednak nie lada problemem. Poza faktyczną funkcjonalnością w grę wchodzą aspekty wizualne i oczywiście cena. Dune HD to jeden z liderów jeżeli chodzi o odtwarzacze sieciowe w ofercie C4i, posiada wiele modeli, które są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagającego klienta.

Jaki odtwarzacz Dune HD warto wybrać? Poniższe zestawienie dostępnych w ofercie C4i modeli Dune mamy nadzieję, że pozwoli dokonać optymalnego wyboru.

Masz dalej wątpliwości? Napisz do nas na [email protected] lub zadaj pytanie przez  formularz na stronie. Napisz, czego oczekujesz od odtwarzacza, a postaramy się dobrać idealne urządzenie dla Ciebie.

Nowe modele

Na początku tego roku producent przedstawił trzy nowe urządzenia i jeden ulepszony model Dune HD Real Vision 4K o większą ilość pamięci. Ważną cechą, która wyróżnia nową serię urządzeń, jest inny procesor — Amlogic S905X4 z certyfikatem Netfliksa i innych serwisów streamingowych. Podobnie jak w starszych modelach posiadają hybrydowy system Android + Dune HD OS (w postaci aplikacji).

Dune HD Real Vision 4K Plus - niewielki optymalny player

Najnowszy odtwarzacz marki Dune HD posiada większą ilość pamięci w porównaniu do poprzedniego modelu Dune HD Real Vision 4K.  Niewielkich rozmiarów player funkcjonuje w oparciu o procesor Realtek RTD1619DR. Oferuje najwyższą jakość wideo dzięki zaawansowanemu silnikowi graficznemu, wspierając 4K 60Hz wraz z Dolby Vision, Dolby Vision LLDV, HDR10+, HDR. Real Vision obsługuje m.in. Youtube 4K HDR, odtwarzanie pełnego menu BD 4K oraz BD 3D czy DVD. Wspiera oczywiście dźwięk wielokanałowy HD z Dolby Atmos i DTS:X, zarówno pełne pass-through, jak i downmix.

W najnowszych modelach, producent dodał wsparcie odtwarzania standardów Dolby Vision, co sprawia, że rodzina odtwarzaczy Dune HD obok produktów Zidoo, jest w gronie najbardziej zaawansowanych odtwarzaczy sieciowych AV na rynku.

Dune HD Real Vision 4K Plus bezproblemowo radzi sobie z odtwarzaniem wszelkich kodeków wideo i audio, ale oferuje również bardzo szybki interfejs użytkownika oraz doskonale pracującą aplikację do sterowania z urządzeń mobilnych – Dune Control.

Idealne rozwiązanie z najlepszym stosunkiem jakość/cena, kiedy odtwarzamy filmy lub seriale z serwera plików lokalnych czy dysku USB. Świetne, budżetowe rozwiązanie kiedy korzystamy z amplitunera kina domowego i nie wykorzystujemy tory stereo.

 Przejdź do oferty

Nowy model Dune’a funkcjonuje w oparciu o najnowszy procesor Amlogic S905X4-K z oficjalną licencją Netfliksa i innych serwisów VOD (w tym Amazon Prime, Disney+, Apple TV+, HBO Max) z najwyższą dostępną jakością audio i wideo (4K Dolby Vision, Dolby Atmos). Wbudowana kieszeń na dysk SATA HDD lub SSD 2,5 cala pozwala na rozszerzenie pamięci urządzenia. Przypomina wyglądem model Real Vision 4K Plus, jednak rozmiary ma nieco większe. Wyjścia: HDMI 2.1, AV mini jack, S/PDIF Toslink, 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, Ethernet 1Gbit/sWiFi 6 2T2R, BT5.0. Działa na nim hybrydowy system Android TV 11 + Dune HD OS. Do zestawu dołączany jest pilot Bluetooth z mikrofonem (wyszukiwanie głosowe) i programowalnym przyciskiem do szybkiego uruchomienia wybranej aplikacji.

Niewielkich rozmiarów nowy model Dune’a wykorzystujący urządzenie Homatics zawiera procesor Amlogic S905X4-K z oficjalną licencją Netfliksa i innych serwisów VOD (w tym Amazon Prime, Disney+, Apple TV+, HBO Max) z najwyższą dostępną jakością audio i wideo (4K Dolby Vision, Dolby Atmos). Wbudowana pamięć 32GB + 4GB RAM. Wyjścia: HDMI 2.1, AV mini jack, S/PDIF Toslink, 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, 2x USB-C (do zastosowania w przyszłości – do podłączenia tunera TV oraz głośnika smart). Ethernet 1Gbit/s, WiFi 6 2T2R, BT5.0.  Działa na nim hybrydowy system Android TV 11 + Dune HD OS. Do zestawu dołączany jest pilot Bluetooth z mikrofonem (wyszukiwanie głosowe) i programowalnym przyciskiem do szybkiego uruchomienia wybranej aplikacji.

Dune HD BOXY - budżetowa przystawka z Androidem TV 11

Kolejny nowy najmniejszy z dostępnych u nas w ofercie model Dune’a wykorzystujący urządzenie BOXY zawiera procesor Amlogic S905X4-J z oficjalną licencją Netfliksa i innych serwisów VOD (w tym Amazon Prime, Disney+, Apple TV+, HBO Max) z najwyższą dostępną jakością audio i wideo (4K Dolby Vision, Dolby Atmos). Wbudowana pamięć 16GB + 2GB RAM. Porty: HDMI 2.1, AV mini jack, S/PDIF Toslink, slot na kartę Micro SD, 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, Ethernet 100Mbit/s, WiFi 2.4+5 GHz 2T2R, BT5.0. Działa na nim hybrydowy system Android TV 11 + Dune HD OS. Do zestawu dołączany jest pilot Bluetooth z mikrofonem (wyszukiwanie głosowe) i programowalnym przyciskiem do szybkiego uruchomienia wybranej aplikacji.

Dune HD Magic 4K Plus - Smart TV Box z Androidem 9

Zgrabny odtwarzacz oparty na procesorze Amlogic S905X3 podobnie jak inne urządzenie dostępne u nas w ofercie Tanix TX3. Wbudowana pamięć 32GB + 4GB RAM. Porty: HDMI 2.1, AV mini jack, S/PDIF Toslink, slot na kartę Micro SD, 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, Ethernet 1Gbit/s, WiFi 2.4+5 GHz 2T2R, BT4.0. Działa na nim hybrydowy system Android 9 OS + Dune HD OS. Do zestawu dołączany jest pilot Bluetooth z mikrofonem (wyszukiwanie głosowe), programowalnymi przyciskami oraz myszą powietrzną.

Dune HD Pro Vision 4K Solo - bestseller

 

Pro Vision 4K Solo to odtwarzacz bez kompromisów. Posiada kieszeń na dysk HDD 3,5″ i więcej pamięci operacyjnej i wewnętrznej niż model Real Vision (4GB/32GB). Ponadto wejście HDMI IN oraz wyjście HDMI audio only – idealne do podłączenia starszej daty kina domowego. Ponadto dwa piloty w zestawie, jeden standardowy IR oraz drugi Bluetooth z funkcją myszy powietrznej.

 

High-endowy odtwarzacz sieciowy HDR10+, Dolby Vision, YouTube 4K HDR, menu BD 4K, BD3D, dźwięk HD, Gigabit LAN, WiFi 802.11ac 2T2R, SATA HDD

Mimo kieszeni na dysk HDD odtwarzacz dalej jest małych, kompaktowych rozmiarów (tak jak starsze Dune’y). Szczotkowane aluminium na obudowie dodaje elegancji i sznytu, a sam odtwarzacz świetnie będzie się prezentował przy innych elementach kina domowego.

Istotną funkcjonalnością każdego odtwarzacza Dune HD z RTD1619 jest sterowanie z aplikacji Android/iOS – Dune Controller. Aplikacja jest bez wątpienia najwygodniejszą i najlepiej przemyślaną pod kątem ergonomii w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań u innych producentów. Kluczową cechą jest możliwość sterowania odtwarzaczem audio bez konieczności korzystania z ekranu telewizora!

Dune HD Pro Vision 4K Solo to bez wątpienia player na lata. Montując duży dysk HDD 3,5″ (max. 16TB) możemy zgromadzić na nim ogromną bibliotekę multimedialną. Wszystkie nasze ulubiony filmy, seriale i albumy muzyczne będą na wyciągnięcie ręki.

Flagowy model Dune HD oferowany już jest w dużej obudowie o rozmiarze zgodnym ze standardem RTV. Pozwoliło to już zamontować producentowi aż dwie kieszenie na dyski HDD (3,5″ oraz 3,5″/2,5″).

Najważniejszą jednak funkcjonalnością w modelu Max Vision 4K jest zaimplementowanie przed producenta Hi-endowego przetwornika DAC audio z rodziny ESS SABRE – ES9038Q2M – z dedykowanym układem XMOS. Przetwornik obsługuje wyjścia RCA i XLR. Podobnie jak w odtwarzacz Zidoo, kwestia zasilania również została niezależnie opracowana poprzez zainstalowane do obsługi toru audio stereo niezależnego zasilacza toroidalnego wysokiej klasy.

Dune_HD_Max_Vision_4K

Co ważne, pod kątem wsparcia plików wideo, wszystkie odtwarzacze marki Dune HD z nowej generacji z układem RTD1619 mają identyczne wsparcie formatów wideo i audio. Bez problemu zatem uzyskamy najlepszą jakość wideo ze wsparciem 4K z HDR lub Dolby Vision z gęstym dźwiękiem wielokanałowym. Przewaga Max Vision 4K ukaże się przy podłączeniu do zestawu stereo i wykorzystaniu potencjału dedykowanego przetwornika DAC.

Max Vision 4K to idealne rozwiązania dla połączenia najlepszych cech odtwarzacza wideo do kina domowego i streamera audio z przetwornikiem DAC.

Dune HD Ultra Vision 4K to rozwinięcie modelu Max Vision 4K z większym naciskiem na kwestię audio. Producent zamontował tu wyższy model przetwornika z rodziny Sabre – DAC ES9038PRO z układem XMOS XU216, oferujące jeszcze lepsze wrażenia odsłuchowe. Dodatkowo odtwarzacz posiada wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. Cały układ został starannie zaprojektowany przy doborze najwyższej jakości podzespołów. Nie bez znaczenia było tu ogromne doświadczenie projektantów Dune HD, których odtwarzacze z wbudowanym DAC przed laty uchodziły za topowe produkty audio w swojej klasie.

Dune HD Ultra Vision 4K poradzi sobie zarówno jako samodzielny DAC, jaki i zewnętrzny przetwornik pozwalając podłączyć źródła optyczne i koaksjalne.

Dalej nie wiesz, który odtwarzacz Dune HD wybrać?

Sprawdź tabelę porównawczą [LINK]. Zawiera ona porównanie parametrów wszystkich dostępnych obecnie u nas w ofercie odtwarzaczy Dune HD. Jeśli dalej masz wątpliwości, to skontaktuj się z nami, a nasi eksperci pomogą Ci znaleźć rozwiązanie idealne do twoich potrzeb.

Dane zawarte w tabeli mogą odbiegać od rzeczywistej funkcjonalności odtwarzacza. Niektóre funkcje mogą być dostępne w przyszłości wraz z wydaniem nowszej wersji oprogramowania.

Wspomniane w artykule odtwarzacze Dune HD:

  • ,

    6,580.00  Dodaj do koszyka
  • ,

    4,155.00  Dodaj do koszyka
  • ,

    2,244.00  Dowiedz się więcej

 

Sprawdź który odtwarzacz Zidoo wybrać? – Porównanie odtwarzaczy Zidoo

Czy znasz CastGO?

Czy znasz CastGO?

Nimble CastGO: Rewolucja w zarządzaniu treścią i transmisją. W dzisiejszych czasach, gdy zarządzanie treścią multimedialną staje się coraz bardziej złożone, rozwiązania takie jak Nimble CastGO

Czytaj więcej »
Czy znasz LKG?

Czy znasz LKG?

Odkryj innowacyjne rozwiązania dla transmisji wideo i zarządzania obrazem. Poznaj rozwiązania umożliwiające przesyłanie sygnału wideo na duże odległości bez utraty jakości.

Czytaj więcej »

Przewodnik po kablach HDMI

        W dzisiejszym dynamicznym świecie technologii, korzystanie z odpowiednich kabli HDMI jest kluczowe dla zapewnienia najwyższej jakości transmisji obrazu i dźwięku.  Przedstawimy

Czytaj więcej »