Odtwarzacze sieciowe

Wybierz odtwarzacz sieciowy 4K ze wsparciem odtwarzania plików Ultra HD 10bit z Dolby Vision i HDR oraz kieszenią 3,5″ SATA.

Odtwarzacze sieciowe to urządzenia wieloformatowe, a ich główną funkcją jest odtwarzanie plików multimedialnych w instalacjach kina domowego.

Powstały z myślą o odtwarzaniu  filmów wideo w wysokiej jakości, ale z powodzeniem dadzą sobie również radę z odtwarzaniem plików audio. Najwyższe modele odtwarzaczy sieciowych oferują bardzo wysoką jakość  dźwięku i z powodzeniem mogą konkurować z dedykowanymi odtwarzaczami strumieniowymi audio. Wszystko dzięki wbudowanemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu DAC. Inne modele w zależności od konfiguracji toru audio mogą pracować również jako wysokiej klasy cyfrowy transport audio.

Podłączony do telewizora czy projektora odtwarzacz sieciowy 4K pozwoli odtworzyć niemal każdy plik wideo z naszej prywatnej biblioteki multimedialnej. Biblioteką możemy w wygodny sposób zarządzać przez interfejs urządzenia producenta lub popularne KODI. Pliki przez odtwarzacz sieciowy możemy odtwarzać zarówno z dysków sieciowych (NAS, PC), z dysków SATA w kieszeni 3,5″ SATA lub podłączonych dysków USB.

Sterowanie odtwarzaczem sieciowym jest możliwe za pomocą pilota lub aplikacji producenta i interfejsu web. Świetnym pomysłem jest wyposażyć swój odtwarzacz sieciowy w dodatkową klawiaturę AirMouse, co pozwala w wygodne sposób korzystać z funkcji multimedialnych.

Masz problem z wyborem odpowiedniego urządzenia? Napisz do nas, a pomożemy w doborze lub sprawdź poradnik Jaki odtwarzacz sieciowy wybrać.

Pomocna będzie także tabela porównawcza odtwarzaczy sieciowych.

Odtwarzacze sieciowe
Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Odtwarzacz sieciowy 4K i jego podstawowe funkcje w zależności od modelu:

  • odtwarzanie i dekodowanie formatów wideo 4K Ultra HD z Dolby Vision i HDR, BT.2020.
  • odtwarzanie plików wideo 4K o dużym bitrate do 180-200Mb/s
  • wsparcie passthrough plików wideo z dźwiękiem wielokanałowym DTS:X i Dolby Atmos oraz niższych, możliwość downgrade’u .
  • obsługa napisów (pobieranie, przesuwanie, edycja wyglądu).
  • funkcja dysku sieciowego lub serwera NAS.
  • współpraca z innymi dyskami i urządzeniami sieciowymi.
  • inne funkcje multimedialne w zależności od systemu