Barix

Barix to firma pochodząca ze Szwajcarii, założona w 2001 roku,  specjalizująca się w nowoczesnych technologiach komunikacyjnych i sterowania w oparciu o protokół IP. Producent jest jedną z największych innowacyjnych firm oferujących profesjonalne rozwiązania przesyłu sygnału audio w systemach interkomowych, przywoławczych, informacyjnych, sterowania czy bezpieczeństwa.

Obecnie, Barix jest najlepszym na rynku dostawcą rozwiązań do przesyłu audio stereo przez lokalną sieć lub internet we wszystkim możliwych protokołach.

Ze względu na nieustannie rosnące zapotrzebowanie na łatwą integrację systemów z telefonią IP (mowa tu o systemie VoIP), firma Barix opiera swoje produkty na protokole SIP oraz rozwija swoje rozwiązania oparte na rodzinie urządzeń Exstreamer i Annuncicom. Rozwiązania te są kierowane szczególnie do użytkowników szkół, firm, placówek wchodzących w skład infrastruktury transportowej czy prywatnych rezydencji, którzy mogą używać swojego systemu telefonicznego, np. z funkcją przekierowania rozmów do celów obsługi informacji publicznej, obsługi klientów na bramkach, czy drzwiach wejściowych.

Najpopularniejszym zastosowaniem urządzeń Barix jest dystrybucja audio, gdzie podstawową rolę pełni streaming muzyki. Proste instalacje w oparciu o dekoder Exstreamer i enkoder Instreamer pozwolą w stabilny i ekonomiczny sposób streamować muzykę gdziekolwiek i kiedykolwiek.

Rozwiązania firmy Barix świetnie sprawdzają się również, gdy nie ma możliwości wykorzystania streamingu. Funkcja, jaką jest Store&Play, pozwala na zdalne odtwarzanie zawartości z na przykład serwera FTP, według zaplanowanego wcześniej harmonogramu.

Nowatorskim oferowanym systemem jest Audio Signage, który pozwala na streaming treści audio do urządzeń mobilnych po zeskanowaniu kodu QR i pobraniu specjalnej, dedykowanej aplikacji. To świetne rozwiązanie znajduje zastosowanie przy interaktywnych prezentacjach, lub w nowoczesnych muzeach.

Szukasz urządzenia z oferty marki Barix?

Zadaj pytanie przez formularz na stronie lub napisz na [email protected]