Shopping Cart

Który odtwarzacz Zidoo wybrać? – Porównanie odtwarzaczy Zidoo

Niezależnie czy jesteśmy zaawansowanymi kinowymi melomanami czy oglądamy filmy od święta, zawsze chcemy cieszyć się idealnym obrazem z naszej wysokiej klasy telewizorów czy projektorów Ultra HD i dać się ponieść kinowym emocjom dzięki popularnym i często bardzo rozbudowanym systemom kina domowego. Czasem po prostu nie zadowala nas jakość video z serwisów streamingowych lub chcemy w szybki i w wygodny sposób mieć dostęp do naszej kolekcji filmów Blu-Ray i DVD w formie plików. Wniosek jest prosty – potrzebujemy odtwarzacza sieciowego plików AV. 

Tego typu urządzenia przez ostatnie lata zależnie od funkcjonalności pobocznych i zastosowania nazywane były w różnoraki sposób, od HTPC, przez media playery, mini pc, smart tv box’y, przystawki tv, odtwarzacze multimedialne czy popularne ostatnio odtwarzacze strumieniowe. Jednak tak jak 10 lat temu, jak i dzisiaj, podstawową funkcją tych urządzeń jest odtwarzanie plików AV. Musi się to odbywać w sposób szybki, wygodny i w najlepszej jakości, niezależnie od tego gdzie i jak te pliki przechowujemy.

Wybór odtwarzacza bywa jednak nie lada problemem. Poza faktyczną funkcjonalnością w grę wchodzą aspekty wizualne i oczywiście cena. Zidoo – jeden z liderów jeżeli chodzi o odtwarzacze sieciowe w ofercie C4i, posiada wiele modeli, które są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagającego klienta. Należy do najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych producentów odtwarzaczy sieciowych. W ofercie C4i z powodzeniem od ponad 4 lat, Zidoo stało się najczęstszym wyborem klientów, głównie dzięki niezawodności, wysokiej jakości wykonania, regularnym aktualizacjom i stałemu dążeniu do bycia najlepszym. Od lat współpracujące i korzystające z układów firmy Realtek, Zidoo, przetarło szlak znanym producentom, takim jak Zappiti czy Dune.

Jaki odtwarzacz Zidoo zatem  wybrać? Poniższe porównanie dostępnych w ofercie C4i modeli Zidoo mamy nadzieję, że pozwoli na podjęcie odpowiedniej decyzji zakupowej. Masz dalej wątpliwości? Napisz do na na biuro@c4i.com.pl lub zadaj pytanie przez  formularz na stronie. Napisz czego oczekujesz od odtwarzacza, a postaramy się dobrać idealne urządzenie dla Ciebie.

Zidoo Z9X - idealny na każdą kieszeń

Podstawowym, spełniającym wszystkie oczekiwania urządzeniem jest odtwarzacz Zidoo Z9x. Jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających dobrego sprzętu w przystępnej cenie. Oparty na chipsecie Realtek RTD 1619DR z kartą graficzną ARM Mali G51 MP3 obsłuży 4K UltraHD z HDR 10+ i Dolby Vision. Wsparcie HDR  pozwala na uzyskanie wyraźnie lepszego kontrastu w skrajnie jasnych i ciemnych scenach, zaś HDR 10+ zapewni poszerzoną dynamikę tonalną o różnej charakterytyce, kolorach i poziomach jasności. Dzięki temu odtwarzacz Z9x pozwoli na niesamowte odczucia wizualne podczas oglądania filmów, nawet ze skomplikowaną kolorystyką. Urządzenie wspiera 12-biotwą głębię kolorów w standardzie BT.2020, która daje aż 68 miliardów barw.

Z9x gwarantuje stabilną pracę w sieci, dzięki karcie sieciowej o przepustowości 1Gb/s, a szybką łączność dwuzakresowemu modułowi WiFi w pasmach 2.4GHz/5GHz 802.11ac2T2R867 Mb/s. Urządzenie wyposażone jest w Bluetooth 4.2.

Odtwarzacz posiada dwa porty USB 2.0, dwa USB 3.0 i zewnętrzny port SATA III, który umożliwia podłączenie zewnętrznego dysku. Dostępne złącza audio to SPDIF optyczne i audio stereo na złączu AV. Do obsługi wideo, Z9X posiada HDMI 2.0a oraz kompozyt na ww. złączu AV. Dzięki temu, urządzenie będzie działało zarówno z najnowszymi, jak i starszymi odbiornikami. Złącza analogowe audio pozwolą na podłączenie odtwarzacza do wzmacniacza stereo, zaś dodatkowe wejście HDMI 2.0 na podpięcie zewnętrznego źródła jak konsola czy dekoder. Dodatkowo dostępny jest również port RS 232 3,5mm.

Urządzenie funkcjonuje w oparciu o system Android 9.0 Pie. Sterować można za pomocą dołączonego do zestawu pilota, bądź korzystając z aplikacji Zidoo Control. Pełną kontrolę można uzyskać z poziomu telefonu, tabletu, a nawet komputera PC, po zainstalowaniu aplikacji. Ułatwi to przeglądanie zawartości biblioteki multimedialnej odtwarzacza- Zidoo Home Theatre.

Obudowa Z9x wykonana jest ze stopu aluminium i zajmuje bardzo niewiele miejsca. Podstawa odtwarzacza to zaledwie 19 x 13 cm i jedyne 3 cm wysokości.

Zidoo Z1000Pro - model dla bardziej wymagających

Z1000 Pro to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli Zidoo. Tak samo jak Z9X, korzysta z wydajnego 6-rdzeniowego procesora Realtek RTD1619DR na platformie ARM Cortex A-55, we współpracy z modułem graficznym ARM Mali- G51 MP3. Obsługuje rozdzielczości do 4K z HDR10+ i Dolby Vision, 12-bit BT.2020.

Wyposażony jest w dwa porty USB 2.0 i dwa USB 3.0. W odróżnieniu od Z9x, posiada nie tylko zewnętrzny port SATA III, ale też dodatkową wewnętrzną kieszeń HDD. Umożliwia to podłączenie wewnętrznego dysku twardego SATA 3,5″. W ramach złącz audio Z1000Pro ma SPDIF optyczne i koaksjalne oraz audio stereo na złączach RCA. Podobnie jak wcześniejszy model, posiada dodatkowe wejście HDMI 2.0. W odróżnieniu do Z9x, Z1000Pro posiada port RS232 COM, zamiast 3,5mm.

Odtwarzacz funkcjonuje na systemie Android 9.0 Pie. Posiada bibliotekę multimediów Zidoo Home Theatre i podobnie jak w innych modelach, możliwe jest sterowanie przez aplikację Zidoo Control.

Niewątpliwie, jednym z atutów Z1000Pro jest niezwykle elegancki wygląd. Urządzenie zamknięte zostało w czarnej aluminiowej obudowie, z czytelnym ekranem na przednim panelu. Odtwarzacz zajmuje powierzchnię 35 x 24 cm i wysokość 6cm. Idealnie wpasuje się do stylowego wnętrza i wkomponuje się w pozostałe meble.

Zidoo UHD3000 - dla prawdziwych melomanów

Trzecim modelem jest odtwarzacz Zidoo UHD3000, który idealnie sprawdzi się dla audiofilii. Należy on do najnowszej generacji odtwarzaczy sieciowych Android TV Box. Obsługuje tak jak Z9x i Z1000Pro 4K UltraHD z HDR 10+ i Dolby Vision. Wyróżnia go natomiast wysokiej klasy przetwornik DAC XMOS USB ESS9068 z portalami XLR i RCA. Obsługuje on rzeczywistą transmisję DSD Native z MQA, DSD512 i PCM 768kHz 32bit. Tak jak wcześniej opisane modele, oparty jest na procesorze Realtek 1619DR i karcie graficznej ARM Mali-G51 MP3.

Poza dedykowanym przetwornikiem cyfrowo analogowym, UHD3000 został wyposażony w aż dwie kieszenie HDD SATA 3,5″. W tym modelu zrezygnowano natomiast z zewnętrznego portu SATA. Dodatkowo, posiada wejście IR, które umożliwia podłączenie przedłużacza sygnału, co ułatwi sterowanie.

Tak jak wcześniej wspomniane modele, urządzenie działa na systemie Android 9.0 Pie. Korzystając z dedykowanej aplikacji, możliwe jest sterowanie z innych urządzeń elektronicznych. Przeglądanie i kontrolowanie multimediów ułatwi Zidoo Home Theater. Parametry i funkcjonalność, poza wspomnianymi różnicami, są bardzo zbliżone do Z1000Pro. Podobieństwo można również zauważyć w obudowie odtwarzacza. Wykonana jest ona z tego samego materiału – czarnego aluminium. Główną różnicą są umieszczone symetrycznie 2 kieszenie HDD na przednim panelu, przez co duży, czytelny wyświetlacz znajduje się na środku. Mimo nieco większego rozmiaru  (43 x 32 cm podstawa i 8cm wysokości), Zidoo UHD 3000 wygląda elegancko i zgrabnie wpasuje się w każde wnętrze.

Zidoo NEO S - nowy flagowiec

Zidoo NEO S w jednym urządzeniu łączy możliwość odtwarzania dźwięku wielokanałowego jak i stereo z DAC oraz filmów. Jest odpowiedzią na oczekiwania miłośników perfekcyjnego audio i pasjonatów kina. Przełomowy model marki Zidoo, uznanego producenta odtwarzaczy sieciowych, trafia na polski rynek.
– Zidoo Neo S obsługuje odtwarzanie dźwięku wielokanałowego oraz hi-end audio stereo, a dodatkowo najwyższej klasy wideo z HDR i Dolby Vision. Stanowi nową koncepcję odtwarzacza sieciowego,  kładącą silny nacisk na audio, jednocześnie dostarczając najlepsze rozwiązania w zakresie odtwarzania wideo.

Więcej o NEO S [otwórz]

TABELA PORÓWNAWCZA

Jeżeli nadal nie wiesz, które urządzenie wybrać, sprawdź poniższą tabelę. Zawiera ona porównanie parametrów wszystkich dostępnych obecnie odtwarzaczy Zidoo. Jeżeli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się z nami, a nasi eksperci pomogą Ci znaleźć rozwiązanie idealne do twoich potrzeb.

Tabela porównawcza odtwarzaczy Zidoo: [otwórz]

Sprawdź pozostałe odtwarzacze Zidoo w naszej ofercie:

Budżetowy pomysł na DVB-T2 HEVC

Ekonomiczne rozwiązanie domowego systemu rozrywki Tanix TX3 to sieciowy odtwarzacz multimedialny klasy ekonomicznej. Miniaturowe, wszechstronne urządzenie z systemem Android 9.0 Pie, które pozwala na: odtwarzanie

Czytaj więcej »

Nowości lato 2022 cz. 1

Sprawdź najnowsze produkty, które zagościły w naszym asortymencie w ostatnim czasie! W naszej ofercie pojawia się coraz więcej profesjonalnych rozwiązań dla sal konferencyjnych – np.

Czytaj więcej »
Producenci