FXN SXHE01 – wszechstronny enkoder wideo

Prezentujemy rozwiązanie do transmisji strumieniowej w sieci – urządzenie FXN SXHE01. Umożliwia ono streaming sygnału z każdego podłączonego źródła HDMI w jakości do 1080p. Strumień w prosty sposób może zostać odtworzony za pomocą niemal każdego komputera czy urządzenia mobilnego. Jest to niezwykle wielofunkcyjne i niezawodne urządzenie, dostępne zarazem w przystępnej cenie.

FXN SXHE01 zamknięty jest w małej, czarnej, wykonanej z metalu obudowie. Wyposażony jest w jedno złącze wejściowe HDMI do podłączenia źródła, jedno złącze Gigabit LAN RJ45 służące do podłączenia enkodera do sieci oraz w zasilacz. Niepozornie wyglądająca obudowa nie zdradza jednak w pełni możliwości urządzenia.

FXN SXHE01 jest wysokiej klasy enkoderem sygnału HDMI na IP pozwalającym na stremowanie − czyli transmisję w czasie rzeczywistym − sygnału wideo/audio w sieci lokalnej lub przez Internet do wielu odbiorców. Wystarczy, że podłączymy dowolne źródło HDMI (720p lub 1080p 60Hz) i po wstępnej konfiguracji enkoder będzie gotowy do pracy. Niezależnie od wybranych parametrów przesyłu jesteśmy gotowi odtworzyć sygnał w jakości nawet FullHD w sieci z poziomu każdego komputera, set top boxa czy urządzenia mobilnego z zainstalowanym odtwarzaczem obsługującym odbieranie streamu. Co istotne, jeśli w ramach sieci funkcjonuje sieć bezprzewodowa WiFi również można uruchomić transmisję do zalogowanych bezprzewodowo urządzeń.

Enkoder doskonale sprawdzi się w setkach zastosowań, m.in. w firmie wyświetlającej informacje lub reklamy w swojej siedzibie, w centrum handlowym czy w muzeum. Strumień wideo można kierować w jednym momencie do wielu wyświetlaczy, instalując przy każdym telewizorze niedrogi dekoder – odbiornik strumienia (np. odtwarzacz sieciowy schowany za telewizorem). FXN SXHE01 to także idealne rozwiązanie do transmisji obrazu z sali operacyjnej, konferencji, czy sali wykładowej do innych pomieszczeń w budynku. Odbiorcy zyskają możliwość odbioru obrazu na ekranie swojego komputera, tabletu czy telefonu z dowolnym systemem operacyjnym poprzez jedną z wielu darmowych lub płatnych aplikacji jak np. VLC media player. Innym rozwiązaniem jest transmisja obrazu z tunera TV Sat do innych połączonych siecią pomieszczeń w domu. Istnieje również możliwość przesłania strumienia do internetu do wielu odbiorców w różnych lokalizacjach jeśli zakupimy płatną usługę w chmurze jak np. WOWZA.

Ogromną zaletą jest zarządzanie enkoderem i parametrami streamingu z poziomu strony Web. W ten sposób możliwe jest bardzo wygodne zdalne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca. Interfejs jest niezwykle przejrzysty i pozwala na pełną konfigurację urządzenia z możliwością ustalenia stopnia kompresji sygnału i dostosowania go do warunków sieciowych włącznie. FXN SXHE01 posiada opcję multicastingu czyli streamowania do wielu urządzeń oraz RTMP. Pozwala również na dodanie do strumienia pliku graficznego z logo oraz dwóch napisów z możliwością zdefiniowania przezroczystości. Enkoder działa w oparciu o kodek. H.264 i obsłuży protokoły transmisji UDP, HTTP, RTSP, RTMP oraz ONVIF. Streamer standardowo wspiera zmianę parametrów przesyłanego obrazu. Dodatkowo umożliwia ustawienie stałej lub zmiennej przepływności z możliwością zdefiniowania w przedziale od 16kb/s do 16Mb/s.

Przykładem zastosowania enkodera jest transmisja obrazu z kamery przemysłowej w standardzie ONVIF dla potrzeb monitoringu. FXN SXHE01 pozwala również na zmianę rozdzielczości oraz ustalenie aż do 3 dodatkowych podstrumieni (np. o niższej rozdzielczość dla podglądu) poza zasadniczym strumieniem transmisji.

Ponadto zachęcamy do sprawdzenia urządzenia SXHE05. Enkoder do strumieniowania sygnału audio wideo HDMI H.264/ H.265 w sieci. Może służyć jako streamer, extender, matryca, rozdzielacz 1 do wielu, multiviewer, a nawet procesor ściany wideo.

Black Friday 2024 w C4I

Black Friday 2024 w C4I

Black Friday 2024 w C4I już dzisiaj! Napisz do nas jakie produkty i rozwiązania chcesz zakupić w obniżonej cenie na BlackWeek. Rozpatrzymy każdy projekt.Jeśli zgłosisz

Read More »
Zasilanie w instalacjach AV

Zasilanie w instalacjach AV

Czy zasilanie instalacjach AV jest aspektem, który należy brać pod uwagę projektując? Czy wystarczy zapewnić odpowiednią liczbę obwodów elektrycznych? Jakie problemy może spowodować zły projekt?

Read More »