Eversolo

Nowa marka audio Hi-End od Zidoo

Eversolo – nowy gracz na rynku audio Hi-End

Firma Zidoo znana jest od dawna jako producent znakomitych odtwarzaczy sieciowych audio-wideo. Na przestrzeni kilku ostatnich lat obserwowaliśmy dynamiczny rozwój tych urządzeń w kierunku coraz bardziej zaawansowanego audio. Tylko bieżący rok przyniósł nowe modele NEO S i NEO Alpha, wyposażone w znakomite przetworniki cyfrowo-analogowe ESS, duże dotykowe wyświetlacze i wsparcie takich funkcjonalności, jak obsługa MQA, Roon czy Tidal Connect.

EversoloNadszedł czas na kolejny krok. Nie raz otrzymywaliśmy pytania, czy Zidoo nie robi oddzielnych przetworników czy odtwarzaczy audio? Zwykle odpowiadaliśmy, że nie. A dziś mamy przyjemność przedstawić zupełnie nową markę na rynku audio Hi-End. Eversolo to właśnie znakomite urządzenia audio, za którymi w istocie stoi firma Zidoo.

Kiedy popatrzymy na pierwsze zaprezentowane modele przetworników, to z łatwością odnajdziemy w nich dizajn znany z flagowych odtwarzaczy Zidoo. Również wewnątrz umieszczono rozwiązania wypróbowane już w urządzeniach z serii UHD czy NEO – przetworniki DAC zbudowane w oparciu o mikrokontroler XMOS i układy ESS, moduły Bluetooth Qualcom, czy specjalne niskoszumne zasilacze.

Pierwszym z tych nowych urządzeń jest przetwornik cyfrowo-analogowy DAC-Z8 z jednym z topowych układów firmy ESS Technology – 32-bitowym, 8-kanałowym DAC-iem ES9038PRO SABRE z zakresem dynamicznym 140dB. Zmierzony poziom całkowitych zakłóceń harmonicznych THD+N DAC-Z8 to -124dB (0,000062%), a jego SNR i zakres dynamiczny wynoszą po 133dB. Znajdziemy tu szeroki wachlarz wejść cyfrowych – koaksjalne i optyczne ( stereo PCM 192KHz 24Bit, DSD64 DoP, MQA), USB-C i USB-B (do DSD512, PCM 768KHz 32Bit (stereo), MQA) oraz Bluetooth – za którego obsługę odpowiada moduł Qualcom QCC5125 (Bluetooth 5.0, ze wsparciem SBC, AAC, aptX LL, aptX HD, LDAC). Wyjścia analogowe symetryczne XLR i niesymetryczne RCA są tu standardem. Na płycie czołowej znajdziemy też gniazdo jack 6,35mm, które jest wyjściem znakomitego wzmacniacza słuchawkowego.

DAC-Z8, DAC-Z6

Drugim z urządzeń, które dzisiaj przedstawiamy jest nieco tańszy przetwornik DAC-Z6. Główna różnica polega na układzie DAC, który w tym wypadku oparty został o mikrokontroler XMOS i dwa układy ESS Technology ES9068 SABRE. Są to stereofoniczne, 32-bitowe przetworniki klasy audiofilskiej, zapewniające renderowanie dźwięku MQA. Całe urządzenie oferuje wsparcie dla tych samych standardów co DAC-Z8 – czyli stereo PCM 192KHz 24Bit, DSD64 DoP, MQA dla wejść koaksjalnego i optycznego oraz do DSD512, PCM 768KHz 32Bit (stereo), MQA dla wejść USB – przy nieco gorszych parametrach. Zmierzony poziom całkowitych zakłóceń harmonicznych THD+N DAC-Z8 to -120dB (0,00009%), a jego SNR i zakres dynamiczny wynoszą po 125dB.

Eversolo

Obydwa urządzenia wyposażone są w duży, czytelny wyświetlacz, na którym mogą być prezentowane informacje o przetwarzanym materiale lub animowane wskaźniki poziomu. Ten ekran w połączeniu z wielofunkcyjnym pokrętłem stanowi też interfejs użytkownika, za pomocą którego można konfigurować urządzenie.

Przetworniki wyposażono też w piloty zdalnego sterowania oraz aplikacje na urządzenia mobilne. Aplikacja wymaga połączenia Bluetooth.

Zachęcamy do obejrzenia pierwszej recenzji jednego z DAC-ów – [otwórz].

 

To pierwsze dwa produkty nowej marki. Są już dostępne na naszej stronie, a wkrótce powinny pojawić się też w magazynie. Już wiemy, że nie jest to ostatnie słowo tego producenta. Podczas ostatnich targów w Szanghaju prezentowany był także odtwarzacz audio DMP-A6. Będziemy oczywiście informować, jak tylko pojawią się nowe wiadomości.

Eversolo