Nowości Lato 2023

Nowości Lato 2023

Nowości Lato 2023

Oto kolejna porcja nowości w ofercie C4i. Proponujemy kilka nowych przełączników wideo – od prostego, kompaktowego urządzenia 4K, po zaawansowane matryce obsługujące wiele wejść i wyjść – także z obsługą sygnałów 8K, czy bardzo funkcjonalny przełącznik KVM. Często też spotykamy się z potrzebą konwersji różnych sygnałów, tak by pogodzić urządzenia pracujące w różnych standardach. Dzisiaj przedstawiamy konwerter wideo, który z wyjścia USB-C przekaże sygnał do monitora wyposażonego jedynie w wejścia HDMI.

SFX HDSW3 V2.0 Przełącznik HDMI 2.0b 4K60 3×1

SFX HDSW3 V2.0 Przełącznik HDMI 2.0b 4K60 3×1

SFX HDSW3 V2.0 umożliwia przełączanie sygnałów z 3-ech źródeł HDMI na jeden odbiornik, za pomocą pilota lub przycisków na urządzeniu. Jest to przełącznik automatyczny – przełącza na wyjście treści z wejścia, na którym wykryje ostatnią aktywność. Obsługuje sygnały w następujących rozdzielczościach: 720p, 1080i, 1080p, 4K 30 Hz oraz 4K 60 Hz.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: SFX HDSW3 V2.0

SFX HDMX01 Matryca HDMI 2.0 6×2 deembedder audio

SFX HDMX01 Matryca HDMI 2.0 6×2 deembedder audio

Matryca SFX HDMX01, czyli przełącznik matrycowy HDMI 6×2 umożliwia wyświetlanie sygnału z sześciu źródeł HDMI na dowolnym z dwóch wyświetlaczy – także HDMI. Maksymalna wspierana rozdzielczość – 4K@60Hz. Matryca umożliwia skalowanie w dół, w przypadku monitora o rozdzielczości niższej niż 4K.

Dźwięk z wybranego wyjścia można przesłać w tym samym czasie na wyjście analogowe audio stereo słuchawkowe oraz cyfrowe S/PDIF.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: SFX HDMX01

SFX HDMX02 Przełącznik matrycowy Matryca HDMI 2.1 4×2 8K 60Hz

SFX HDMX02 Przełącznik matrycowy Matryca HDMI 2.1 4×2 8K 60Hz

Matryca SFX HDMX02, przełącznik matrycowy HDMI 4×2 umożliwia wyświetlanie sygnału z czterech źródeł HDMI na dowolnym z dwóch wyświetlaczy HDMI. Jeden port wyjściowy obsługuje rozdzielczość maksymalnie 8K@60Hz, a drugi 4K@60Hz.
Dźwięk z wyjścia HDMI OUT2 przesyłany jest w tym samym czasie na wyjście analogowe audio stereo słuchawkowe. Matryca jest optymalnym rozwiązaniem dla biur, sal konferencyjnych, sal szkoleniowych, centrów dystrybucji informacji czy nawet domów, gdzie jest pomieszczenie z projektorem i kilka typowych źródeł np. dekoder, odtwarzacz, komputer, konsola.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: SFX HDMX02

SFX HDSW4-KVM-V2.0 automatyczny 4-portowy przełącznik KVM HDMI+USB 4K

SFX HDSW4-KVM-V2.0 automatyczny 4-portowy przełącznik KVM HDMI+USB 4K

HDSW4-KVM-V2.0 to switch KVM (przełącznik) sygnału wideo HDMI oraz USB, umożliwiający podłączenie i pracę za pomocą jednego zestawu składającego się z klawiatury, myszy oraz monitora z czterema komputerami. Znajdzie zastosowanie w biurach, salach konferencyjnych, salach wykładowych itp.

Urządzenie wspiera połączenia USB zgodnie ze standardem 2.0, dzięki czemu do zestawu klawiatura + mysz + monitor można dołączyć nośnik danych USB (pendrive), a nawet kamerkę internetową. Działanie takiego zestawu przetestowaliśmy w C4i.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: HDSW4-KVM-V2.0

HDP-EHB100V3K Extender HDMI HDBaseT 3.0 po CAT6A eARC 100m

HDP-EHB100V3K Extender HDMI HDBaseT 3.0 po CAT6A eARC 100m

Extender HDP-EHB100V3K jest w pełni zgodny ze standardem HDBaseT 3.0. Zapewnia przesył nieskompresowanego wideo HD/UHD, sygnałów audio, eARC/ARC, RS-232, sygnałów sterowania IR w obydwu kierunkach oraz 1GbE Ethernet i transmisję USB2.0 do 100 m/328 stóp za pomocą pojedynczego łącza klasy EA/F (CAT6A/7). Nadajnik obsługuje osadzanie lub wyodrębnianie dźwięku, natomiast odbiornik obsługuje wyodrębnianie dźwięku. Wspiera również eARC/ARC, czyli przesyła dźwięk z wyjścia HDMI odbiornika poprzez kanał HDBT3.0 do wejścia HDMI nadajnika lub do pracującego w trybie „audio only” wyjścia HDMI. Porty wyjściowe SPDIF, USB 2.0 (host/urządzenie) można dowolnie konfigurować. Zestaw można zasilać tylko z jednej – dowolnej strony (POC).
Extender stanowi najwygodniejsze rozwiązanie dla rozszerzenia HDMI za pośrednictwem pojedynczego łącza skrętkowego na dużą odległość. Można go wykorzystywać zarówno w aplikacjach domowych, jak i komercyjnych.

Funkcje:

 • zgodność z HDMI 2.0b, HDCP 2.2 i HDBaseT 3.0,
 • nieskompresowane 4K@60Hz 4:4:4 do 18 Gb/s,
 • przesyłanie sygnałów HDR, HDR10, HDR10+, Dolby Vision i HLG,
 • LPCM, Dolby Digital/Plus/EX, Dolby True HD, DTS, DTS-EX, DTS-96/24, DTS High Res, DTS-HD Master Audio, DSD pass-through,
 • odległość transmisji do 100 metrów za pomocą jednego kabla CAT 6A/7 (łącze klasy EA),
 • obsługuje funkcję eARC/ARC (dźwięk jest zwracany do portu HDMI IN, port HDMI OUT „audio only” i portu SPDIF OUT nadajnika),
 • obsługuje zwrotną transmisję dźwięku SPDIF,
 • dwukierunkowe przesyłanie sygnałów IR, RS-232 i 1G Ethernet,
 • obsługuje transmisję USB2.0, układ Host/Urządzenie jest konfigurowalny,
 • dwukierunkowa funkcja POC (Power over Cable) 24 V – zestaw urządzeń można zasilić tylko z jednej, dowolnej strony.

Urządzenie było testowane w C4i. Oto główne wnioski:

 • w zestawie przesyłany jest sygnał wideo od nadajnika do odbiornika o parametrach 4K60,
 • komputer podłączony do nadajnika via USB czyta nośnik podłączony do odbiornika i widzi obraz z kamery USB (Full HD), działa też klawiatura i mysz,
 • porty LAN służą do udostępnienia sieci (z jednej strony podłączony switch, z drugiej – komputer),
 • poprzez wejście audio nadajnika można wysłać dźwięk do odbiornika i jest on dostępny na jego wyjściu analogowym oraz HDMI. Dźwięk z wejścia analogowego zastępuje dźwięk z wejścia HDMI nadajnika (przełączenie przełącznika in/out na in przełącza źródło dźwięku na analogowe, a out na HDMI),
 • trakt SPDIF działa wyłącznie od odbiornika do nadajnika i jest on niezależny od pozostałych (jednocześnie jest przesyłany dźwięk po HDMI od nadajnika do odbiornika lub z wejścia analogowego nadajnika do wyjścia analogowego odbiornika).

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: HDP-EHB100V3K

HDC-UCH1 Konwerter USB-C do HDMI 4K 60Hz

HDC-UCH1 Konwerter USB-C do HDMI 4K 60Hz

HDC-UCH1 to konwerter adapter USB-C do HDMI do zastosowań w systemach wideokonferencji, instalacjach broadcastowych i wielu innych sytuacjach.
Przycisk na urządzeniu pozwala na szybkie odcięcie obrazu, przydatne w publicznych miejscach, kiedy na współdzielonym ekranie chcemy uniknąć pokazywania poufnych danych np. hasła do logowania. Kolejne naciśnięcie przywraca obraz równie szybko.

Funkcje

 • zgodny z HDMI 2.0b, HDCP 2.2 i DVI 1.0,
 • przepustowość HDMI wideo 18Gb/s,
 • wspiera rozdzielczości do 4k 60Hz 4:4:4,
 • wejście USB-C wspiera DP 1.2a (DP Alt Mode).

Sprawdzone wsparcie dla Samsung DeX oraz wyjścia wideo Thunderbolt3 (DisplayPort przez USB-C).

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: HDC-UCH1