Nowości Pro Wiosna 2023

Nowości Pro Wiosna 2023

W C4i nieustannie szukamy nowych i ciekawych rozwiązań do profesjonalnych systemów A/V. Ten rynek wciąż zmienia się i rozwija dostarczając coraz to nowszych i bardziej zaawansowanych urządzeń. Oto ich kolejna porcja. Wszystkie przez nas sprawdzone i dostępne w sklepie. Teraz nowości PRO Wiosna 2023 z racji bardziej zaawansowanych urządzeń pozwalających między innymi na wideokonferencje, transmisje przez internet, tworzenie ściany wideo, konwersję 12G SDI, – HDMI , rozdział 1:8 sygnału HDMI :

SX-HE07 Extender Enkoder HDMI na IP H.265 H.264 1080p

Lokalne sieci LAN i globalny Internet już dawno stały się mediami do przesyłania treści audio/wideo w czasie rzeczywistym. To małe niepozorne pudełko jest potężnym i wszechstronnym narzędziem. Pozwala zakodować i wysłać do sieci materiał o jakości 1080p@60Hz. Wykorzystuje kodeki H.265HEVC i H.264 AVC oraz wiele protokołów sieciowych: TMP (S), UDP, RTP, RTSP i HLS.

Zakodowany sygnał może być odbierany, dekodowany i wyświetlany za pomocą komputerów (np. z aplikacją VLC), sprzętowych dekoderów czy odtwarzaczy multimedialnych. Możesz niewielkim kosztem zrealizować transmisję na żywo na YouTube, Faceboka, Twicha  czy inne platformy. Możesz odbierać stream na wielu urządzeniach odbiorczych (multicast). Urządzenie ma wbudowany serwer www do zarządzania i sterowania, a także interfejs RS232.

Dowiedz się więcej – SX-HE07 Extender Enkoder HDMI na IP H.265 H.264 1080p

SX-SP148E-HD4K2K Rozdzielacz HDMI 4K 1×8

SX-SP148E

Rozdzielacz HDMI 1×8, zgodny z HDCP. Obsługiwane rozdzielczości do 4Kx2K@60Hz (YUV 4:2:0). Przepustowość 10,2 Gb/s. Obsługa Audio LPCM 7.1, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD Master Audio. Zarządzanie EDID. Wsparcie 3D.

Dowiedz się więcej – SX-SP148E-HD4K2K Rozdzielacz HDMI 4K 1×8

SX-HSD6 Konwerter 4K HDMI na 12G SDI

SX-HSD6

SX-HSD6 to konwerter HDMI na SDI, który przyjmuje sygnały HDMI o rozdzielczości maks. 4K@60Hz i wysyła je w formacie SDI z przepustowością do 12 Gbit/s, zapewniając szybki przesył bez strat, na odległość do 80 metrów.  Dzięki wyjściu HDMI loop out możliwy jest podgląd obrazu na podłączonym monitorze HDMI. Możliwość zarządzania EDID (4-pinowy przełącznik). Wsparcie audio PCM2.0 16-24bit, 48kHz.

Dowiedz się więcej – SX-HSD6 Konwerter 4K HDMI na 12G SDI

SX-SDH6 Konwerter 12G SDI na HDMI 4K

SX-SDH6

SX-SDH6 to urządzenie działające w sposób odwrotny do powyższego – przyjmuje sygnał SDI o przepływności 12 Gbit/s i maksymalnych parametrach 4K 60Hz YUV 4:2:2 oraz oddaje sygnał HDMI o takich samych parametrach.

Dowiedz się więcej – SX-SDH6 Konwerter 12G SDI na HDMI 4K

SX-SMX47 Matryca HDMI 4×4 Multiviewer Ściana Wideo 4K

SX-SMX47 to u rządzenie łączące w sobie wiele możliwości i funkcji. Oferuje 4 wejścia i 4 wyjścia HDMI, które obsługują sygnały od 320×200 – do 4K (4096×2160@50/60Hz) głębię kolorów od 8 do 12-bitów/kolor YCbCr 4:4:4 i 4:2:2, ze wsparciem HDCP 2.2 i HDCP1.4 oraz audio od stereo PCM do Dolby 5.1, DTS 5.1.

SX-SMX47

Wielka wartość tego urządzenia znajduje się pomiędzy wejściami, a wyjściami. Jest to po prostu wszechstronny procesor wideo, który może pełnić funkcję:

1. Bezszwowej matrycy skalującej 4×4. W tym trybie sygnał z dowolnego wejścia można skierować do dowolnego wyjścia. Obraz może przy tym być skalowany, przesuwany, a nawet obracany.

2. Kontrolera ściany wideo, gdzie część lub wszystkie wyjścia tworzą jeden obraz, wyświetlany na kilku monitorach. Dostępnych jest wiele układów ściany wideo.

SX-SMX47

3. Multiviewera. W tym układzie na każdym z wyjść wyświetlany jest obraz z kilku wejść – w różnych konfiguracjach.

SX-SMX47

SX-SMX47 pozwala także na zarządzanie dźwiękiem. Do każdego z wejść przypisane jest analogowe wejście audio, a do każdego z wyjść – analogowe oraz cyfrowe wyjście audio. Urządzenie jest bardzo wszechstronne także pod względem zarządzania. Po pierwsze ma przyciski na płycie czołowej, wyświetlacz i wbudowane menu. Ten zestaw pozwala zarówno na konfigurację SX-SMX47, jak i wygodne sterowanie codziennym działaniem. Mamy interfejs RS232, a na dołączonej płytce CD producent umieścił listę komend, co pozwala na integrację z tego typu systemami sterowania. Wreszcie urządzenie wyposażone jest w kartę sieciową i wbudowany serwer www. Wystarczy się zalogować, by mieć dostęp do zaawansowanej konfiguracji oraz interfejsu do pracy na żywo.

Dowiedz się więcej – https://c4i.com.pl/produkt/skalery-procesory-obrazu/multiviewer-pip/fxn-sx-smx47-matryca-hdmi-4×4-multiviewer-sciana-wideo-4k/

iSmart MZC-F22U v5 Kamera USB 4K EPTZ Auto Framing

MZC-F22U

iSmart MZC-F22U to pierwsza z naszych stałych kamer USB do wideokonferencji. Jest to niewielkie, poręczne urządzenie, które montuje się bezpośrednio na telewizorze lub monitorze. Z komputerem, na którym znajduje się aplikacja do wiedeokonferencji łączymy ją za pomocą przewodu USB lub odpowiedniego extendera USB (więcej na temat wideokonferencji –otwórz).

Kamera oferuje obraz w jakości 4K, pole widzenia 110° i dzięki cyfrowemu zoomowi 4x, funkcje EPTZ. To znaczy może działać jak ręcznie sterowana kamera PTZ (za pomocą pilota i presetów). Niezwykle ciekawa jest funkcja autoframing czyli automatyczne sterowanie kadrowaniem i powiększeniem – iSmart MZC-F22U rozpoznaje sytuację i automatycznie dostosowuje swoje parametry – dokonuje np. najazdu na osobę aktualnie mówiącą, rozszerza kadr, kiedy pojawia się ktoś nowy, czy też pokazuje całe pomieszczenie, kiedy nie dzieje się nic. Nie gubi się, kiedy ktoś obróci głowę bokiem lub przed obiektywem przesunie się jakiś obiekt obcy. Potrafi odróżnić żywą osobę od portretu. Posiada wbudowane czułe mikrofony, które skutecznie rejestrują dźwięk z odległości do 5 metrów.

Dowiedz się więcej – iSmart MZC-F22U v5 Kamera USB 4K EPTZ Auto Framing

iSmart AMC-G309U v2 Kamera USB EPTZ 4K Soundbar all-in-one

AMC G309UV2

AMC G309UV2 to stała kamera do wideokonferencji, która w pełni zasługuje na określenie all-in-one. Zapewnia obraz o jakości 4K, kąt widzenia 110°, funkcje EPTZ i jeszcze bardziej zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, które pozwalają na śledzenie osoby mówiącej będącej w ruchu.

Kamera posiada zestaw 4 czułych mikrofonów rejestrujących dźwięk w promieniu 5 metrów i polu 180° przed kamerą oraz funkcje AGC (automatycznej kontroli wzmocnienia), AEC (system tłumienia echa), ANC (system tłumienia hałasu). Pod elegancką maskownicą pokrytą tkaniną umieszczono także głośnik – jest to więc speakerphone.

Obok portu USB znajdziemy dwa gniazda LAN. AMC G309UV2 to także kamera IP, która oferuje obraz 1080P60 z kompresją H.265 lub H.264. Ma też funkcję USB-to-network – udostępniania Internetu poprzez połączenie USB.

Dowiedz się więcej – https://c4i.com.pl/produkt/kamery/amc-g309u-v2-kamera-usb-4k-all-in-one/