Zidoo – funkcja Wake On LAN

Funkcja Wake On LAN służy do włączania urządzeń znajdujących się w trybie „Stand-by” poprzez sieć LAN. Wbrew pozorom nie jest to procedura oczywista i wiele urządzeń, dla których producent przewidział aplikację zarządzającą w środowisku sieciowym, nie oferuje takiej możliwości, bądź wymaga specjalnego jej skonfigurowania.

W przypadku odtwarzaczy Zidoo funkcjonalność Wake On LAN została zaimplementowana i jest domyślnie włączona. Można to łatwo sprawdzić za pomocą dowolnego programu do obsługi WOL – np. WakeMeOnLan.

Główne okno programu WakeMeOnLan
Rozpocznij skanowanie urządzeń w sieci LAN
Wybierz "Wake Up Seleted Computers" by uruchomić urządzenie
Potwierdź, że chcesz uruchomić urządzenie
Previous slide
Next slide

WakeMeOnLan to oprogramowanie narzędziowe. W wielu przypadkach bardzo użyteczne, w codziennym użytkowaniu jednak niezbyt wygodne.

W przypadku Zidoo mamy do dyspozycji aplikacje do sterowania urządzeniem przeznaczone dla urządzeń mobilnych. W przypadku tych aplikacji funkcja Wake On LAN działa, choć jej uruchomienie nie jest oczywiste. Poniżej przedstawiamy instrukcję.

Wake On LAN w Zidoo Controller

Funkcja Wake On LAN będzie działać w aplikacji Zidoo Controller, pod warunkiem, że za pomocą tej aplikacji łączyliśmy się już wcześniej z odtwarzaczem i że został on w aplikacji zapisany.

Uruchom aplikację Zidoo Controller
Może pojawić się komunikat o podłączaniu urządzenia
Ten komunikat oznacza, że urządzenie jest wyłączone i aplikacja nie może się z nim połączyć
Kliknij "Historia połączeń BT"
Kliknij ikonkę MENU przy wybranym odtwarzaczu
Wybierz "włączenie"
Odtwarzacz się uruchomi
Previous slide
Next slide