C4i

Previous
Next

Nowości

Wyprzedaż jesienna 2020
Wyprzedaż jesienna 2020

Z przyjemnością prezentujemy Państwu promocyjny cennik Jesień 2020.  Jest to jedynie niewielki fragment szerokiej oferty urządzeń AV w C4i.  Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi w promocyjnych cenach rozwiązaniami instalacyjnymi czy ma potrzeby kina domowego. Przekonają się Państwo, że proponowane poniżej produkty znajdą miejsce zarówno w zastosowaniach profesjonalnych audio wideo,  jak i konsumenckich.


Kliknij tutaj i sprawdź jesienną wyprzedaż!

* cennik ukryty za hasłem. Napisz do Nas aby uzyskać dostęp!

Co polecamy w tym roku?

W instalacjach sprawdzi się doskonałej jakości okablowanie strukturalne i HDMI firmy SCP oraz niezbędne konektory i narzędzia. Tam gdzie nie można zastosować kabli, doskonale sprawdzą się extendery bezprzewodowe HDMI. Przy dłuższych odległościach transmisji polecamy wyjątkowo szeroką w tym roku ofertę  extenderów HDBaseT do 100m, extenderów cyfrowych do 50m oraz extenderów AV przez IP. W razie konieczności przymusowego pozostania w narzuconym przez agitatorów plandemii „areszcie domowym”, niezbędne kontakty ze światem i rozrywkę zapewnią radia internetowe i DAB+ oraz odtwarzacze multimedialne Android TV Box, a słuchanie muzyki umożliwią doskonałej jakości przetworniki DAC oraz transporty audio mini PC jRiver lub Daphile, różnego rodzaju streamery i kolumny głośnikowe. Do najbardziej  zaawansowanych instalacji polecamy procesory do ściany wideo oraz  pojedyncze wyspecjalizowane skalery z Edge blendingiem i warpingiem

Znajdą Państwo u nas prawie każde rozwiązanie problemu audio wideo.  Zapraszamy!

Do kogo się skierowana jest oferta wyprzedażowa?

  • Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla klientów C4i i aktywnych subskrybentów listy newsletter oraz dotyczy obecnych stanów magazynowych.

Jak skorzystać z oferty?

  • Zamówienia prosimy składać pisząc na biuro@c4i.com.pl i powołać się na poprzednie transakcje/newsletter. Wystawiamy fakturę proforma z płatnością przelewem, on-line lub za pobraniem
  • Mogą też Państwo zamówić przecenione produkty przez sklep www.c4i.com.pljednak wcześniej prosimy o kontakt mail’owy, a podamy kod rabatowy do użycia przy zamówieniu z poziomu sklepu.
  • Jak zapisać się do newsletter ’a? Wejdź na stronę i zostaw nam swoje dane.


Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Nowości C4i Jesień 2020
Nowości C4i Jesień 2020

Prezentujemy najnowsze i najbardziej wyróżniające się w naszej ofercie produkty w sezonie jesień 2020. Szeroki wachlarz produktów wielu producentów, takich jak Zidoo, SCP, Egreat, LOCI, Barix i wielu innych!

Odtwórz niemal każdy plik z prywatnej biblioteki multimedialnej za pomocą odtwarzacza sieciowego, posłuchaj muzyki bądź audycji z dowolnego miejsca na świecie przez radio internetowe, przedłuż sygnał HDMI 4K na 100m, dzięki jednemu z extenderów oraz przesyłaj sygnał o rozdzielczości 8K korzystając z jednego z kabli Ultra High Speed HDMI. W ofercie znajdą się również matryce, grabbery, odtwarzacze reklamowe oraz wiele innych interesujących rozwiązań.

Chcesz zostać partnerem handlowym C4i i uzyskać ceny dealerskie lub projektowe? Napisz na tomasz@c4i.com.pl!

Skontaktuj się z nami:

  • przygotujemy dedykowaną ofertę
  • z chęcią wypożyczymy urządzenia do przetestowania
  • umówimy się na spotkanie z prezentacją możliwości urządzenia i szkoleniem z obsługi

Organizujemy też cykliczne prezentacje naszych produktów dla klientów. Jeśli jesteś zainteresowany – zostaw kontakt, a poinformujemy Cię o dacie najbliższego spotkania.

Zidoo Z1000 PRO


Odtwarzacz sieciowy 4K UHD HDD oparty na systemie Android 9.0. Wbudowany silnik VS10 pozwala na przetwarzanie Dolby Vision i HDR10+. Posiada dwuzakresowy moduł 2,4/5GHz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/AC 2T2R MIMO oraz kartę sieciową Gigabit Ethernet. Urząddzenie wyposażone w Bluetooth 4.2. Dysponuje 2 portami USB 3.0. Pełna obsługa menu Blu-ray. Pozwala na funkcjonowanie Roon Ready, Spotify i Widevine L1. Sterowanie za pomocą HTTP, RS-232, Control4, CEC, IR bądź aplikacji mobilnej dostępnej na Android oraz IOS. Obsługa Netflix i YouTube 4K z HDR.

Zidoo Z9X


Odtwarzacz sieciowy 4K UHD z wbudowanym silnikiem VS10 umożliwiającym przetwarzanie Dolby Vision i HDR10+. Funkcjonowanie oparte na systemie Android 9.0. Pełna obsługa menu nawigacji Blu-Ray. Rozbudowane funkcje edycji napisów.  Odtwarzacz wyposażony jest w Bluetooth 4.2. Dysponuje 2 portami USB 3.0 i 2 USB 2.0. Posiada dwuzakresowy moduł Wi-Fi 2,4/5Ghz 802.11 a/b/g/n/AC 2R2T MIMO oraz kartę sieciową Gigabit Ethernet. Sterowanie możliwe jest po HTTP, RS-232, CEC, IR oraz przez aplikację mobilną, dostępną na Android i IOS.  Kompatybilny z Roon Ready oraz Spotify. Obsługa Netflix i YouTube 4K z HDR.

Zidoo Z10 PRO


Odtwarzacz sieciowy 4K UHD HDD obsługujący rozdzielczości do 4K UHD. Odtwarzacz oparty na 2 systemach równolegle: Android 9.0 oraz OpenWRT. Możliwość przetwarzania Dolby Vision i HDR10+ dzięki silnikowi VS10. Wbudowany dwuzakresowy moduł 2,4/5Ghz 2R2T MIMO Wi-Fi oraz kartę sieciową Gigabit Ethernet. Urządzenie posiada Bluetooth 4.2. Dysponuje 2 portami USB 2.0 i 2 USB 3.0. W pełni obsługuje menu Blu-Ray. Posiada rozbudowane funkcje edycji napisów. Sterowanie za pomocą HTTP, RS-232, Control4, CEC, IR bądź aplikacji mobilnej dostępnej na Android i IOS. Obsługa Netflix i YouTube 4K z HDR.

Egreat A5 II PRO


Odtwarzacz sieciowy 4K Ultra-HD, Android TV Box wyposażony w dedykowany przetwornik audio DAC ESS 9018. Urządzenie oparte na systemie Android 7.0. Posiada 3 porty USB: 2x 3.0, 1x 2.0. oraz wbudowany Bluetooth 4.0. Karta sieciowa LAN Gigabit i dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie 802.11 b/g/n/ac 2,4/5GHz. Pełna obsługa menu Blu-Ray. Obecne oprogramowanie urządzenia pozwala na odtwarzanie aplikacji Spotify. Sterowanie poprzez RS-232 bądź pilota IR.

Dune HD RealBox 4K


Odtwarzacz sieciowy 4K wyposażony w hybrydowy interfejs Dune HD OS oraz system Android 7.1. Wspiera Ultra-HD 4K z HDR10+. Pełna obsługa menu Blu-ray. Urządzenie ma wbudowany Bluetooth. Dysponuje możliwością sterowania poprzez IP oraz integracji z systemami Smart Home, takimi jak Control 4 i Crestron. Odtwarzacz wyposażony w otwory, potrzebne do ewentualnego montażu naściennego. Posiada dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie 802.11ac 2T2R oraz kartę sieciową Gigabit Ethernet.

Dune HD PRO 4K II


Odtwarzacz sieciowy Dune HD Pro 4K II HDR10+, YouTube 4K HDR, BD 4K menu, BD3D, HD audio, 1Gbit Ethernet, WiFi 802.11ac 2T2R, USB 3.0, SATA, HDMI input, 4GB RAM, 32GB flash.

Odtwarzacz multimedialny 4K posiada hybrydowy interfejs oparty o środowisko Dune HD OS oraz system Android TV 9.0. Wspiera Ultra-HD 4K z HDR10+. Wyposażony w 2 porty USB 3.0. Obsługa menu Blu-ray na najwyższym poziomie. Urządzenie ma wbudowany Bluetooth 4.2. Płynnie przełącza częstotliwości odtwarzania oraz umożliwia profesjonalne sterowanie parametrami wyjścia wideo. Posiada funkcję sterowania po IP i wiele opcji integracji z systemami Smart Home. Dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie 802.11ac 2T2R oraz karta sieciowa Gigabit Ethernet.

GMX MA-5544HIZ


Matryca HDMI 4X4 MA-5544HIZ, pozwala na wyświetlanie sygnałów wideo oraz audio cyfrowego z czterech źródeł HDMI 2.0a na czterech wyświetlaczach. Każde z wyjść posiada funkcję niezależnego skalowania sygnału 4K do 1080p. Obsługuje rozdzielczość do 4K2K 60Hz 4:2:0 10 bitów i 4K2K 60Hz 4:4:4 8 bitów. Obsługuje Dolby Digital, DTS-HD, Dolby True HD audio. Sterowanie za pomocą przycisków, pilota IR, RS-232, serwera web i serwisu cloud eagleyes.io.

Matryca 4×2 SX MX15


Matryca HDMI 4×2 ze skalowaniem sygnału wyjściowego do Full HD. Możliwe jest jednoczesne wyświetlanie 4 źródeł na 2 niezależnych wyjściach HDMI 2.0 18Gb z obsługą 4K 60Hz i HDCP 2.2. Obsługa Dolby Vision, HDR 10 i formaty dźwięku LPCM 7.1, 24-bit 96kHz i ścieżki wielokanałowe HD-Audio z Dolby Atmos i DTS:X. Posiada funkcję deembedera sygnału audio do sygnału optycznego i analogowego L/R. Sterowanie za pomocą panelu przedniego, pilota IR lub interfejsu webowego WEB GUI.

LOCI D2


Radio internetowe z funkcją Spotify Connect, Bluetooth i wyjściem analogowym mini jack. Odtwarza pliki mp3, flac 44kHz, wave z nośników USB oraz z sieci lokalnej. Radio można podłączyć do wzmacniacza mocy audio. Posiada kolorowy wyświetlacz TFT 2,4” oraz łączność WiFi. Możliwe jest ustawienie 2 alarmów z funkcją drzemki oraz trybu sleep timer, który wyłączy radio po ustalonym czasie. Sterowanie za pomocą przedniego panelu, pilotem IR lub aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne Android/ iOS. Można zapisać presety do 5 stacji radia. Moc głośnika 5W RMS.

LOCI D8


Radio internetowe z tunerem stacji FM z RDS oraz DAB, DAB+, wsparciem przesyłania dźwięku przez Bluetooth i wyjściem analogowym audio mini jack. Odtwarza pliki mp3, flac 44kHz, wave z nośników USB oraz z sieci lokalnej. Radio można podłączyć do wzmacniacza mocy audio. Posiada kolorowy wyświetlacz TFT 2,4” oraz łączność WiFi. Można ustawić 2 alarmy z funkcją drzemki oraz tryb sleep timer, który wyłączy radio po ustalonym czasie. Sterowanie za pomocą przedniego panelu, pilota IR oraz aplikacji na telefon mediaU. Można zapisać presety do 3 stacji radia. Moc głośnika 5W RMS.

LOCI D3


Radio internetowe z tunerem stacji FM z RDS oraz DAB, DAB+, wsparciem przesyłania dźwięku przez Bluetooth i wyjściem analogowym audio mini jack. Odtwarza pliki mp3, flac 44kHz, wave z nośników USB oraz z sieci lokalnej. Radio można podłączyć do wzmacniacza mocy audio. Posiada kolorowy wyświetlacz TFT 2,4” oraz łączność WiFi. Można ustawić 2 alarmy z funkcją drzemki oraz tryb sleep timer, który wyłączy radio po ustalonym czasie. Sterowanie za pomocą przedniego panelu, pilota IR oraz aplikacji na telefon mediaU. Można zapisać presety do 3 stacji radia. Moc głośnika 2x 13W RMS

LOCI D7


Radio internetowe z tunerem stacji FM z RDS oraz DAB, DAB+, wsparciem przesyłania dźwięku przez Bluetooth i wyjściem analogowym audio mini jack. Odtwarza pliki mp3, flac 44kHz, wave z nośników USB oraz z sieci lokalnej. Radio można podłączyć do wzmacniacza mocy audio. Posiada kolorowy wyświetlacz TFT 2,4” oraz łączność WiFi. Można ustawić 2 alarmy z funkcją drzemki oraz tryb sleep timer, który wyłączy radio po ustalonym czasie. Sterowanie za pomocą przedniego panelu, pilota IR oraz aplikacji na telefon mediaU. Można zapisać presety do 3 stacji radia. Moc głośnika 5W RMS

SX SDI104


SX-SDI-104B rozdzielacz splitter 3G-SDI 1:4 HD-SDI SD-SDI 2,97Gb/s, wysoka przepustowość, bez strat na dużych odległościach

Rozdzielacz sygnałów SDI 1×4 na konektorach BNC. Zapewnia wysoką szybkość transmisji 2,97Gb/s i wysoką przepustowość bez strat sygnału na dużych odległościach. Obsługa standardów SDI: SMPTE 424M, SMPTE 292M, SMPTE 259M. Możliwe jest łączenie rozdzielaczy kaskadowo. Maksymalna długość przesyłu dla jednego urządzenia na wejściu i wyjściu SDI do 200m dla sygnałów SD-SDI, do 120m dla sygnałów HD-SDI

FXN SX-EX55


Extender HDMI 2.0 z funkcją KVM USB (2x USB typ A, 1x USB typ B) w standardzie HDBaseT. Pozwala na przesyłanie sygnałów HDMI 2.0 18Gb/s z HDCP 2.2/ HDCP 1.4. Przedłuża nieskompresowany sygnał HDMI 4K2K 60Hz YUV 4:4:4 na 100m i 1080p 60Hz na 150m. Wspiera HDR10, 2-kierunkowe przesyłanie sygnału RS-232 i komend IR, przełącznik EDID oraz POC. Urządzenie obsługuje dźwięk wielokanałowy PCM 7.1 DTS i DOLBY. Częstotliwość audio do 192kHz

SX-EX62


Hybrydowy, aktywny, optyczno-miedziany kabel kierunkowy AOC HDMI 2.0b. Dostępny w dwóch długościach: 15m oraz 20m. Posiada pozłacane złącza zamknięte w metalowej obudowie, obsługujące rozdzielczość do 4K 60Hz UHD 18Gb/s. Zasilanie z HDMI. Kable są cienkie i elastyczne z dużym promieniem gięcia. Wykonane z technologią Open Eye, dzięki której sygnał jest bez strat- krystalicznie czysty obraz cyfrowy dostarczany jest natychmiastowo

FXN SX-EX13


SX-EX13 FullHD 60Hz HDMI extender over cat5-6 loop

Extender HDMI po kablu Cat5e/6 pozwalający na przesyłanie nieskompresowanego sygnału Full HD 1080p 60Hz z dźwiękiem wielokanałowym na 50m. Extender wspiera Deep color, DTS-HD i DOLBY TrueHD. Sterowanie zarządzane komunikacją EDID oraz jednokierunkowym przesyłaniem komend IR. Nadajnik posiada wyjście poglądowe HDMI Loop. Zasilanie 12V DC. Obsługuje rozdzielczość graficzną VESA do 1920×1200

SX-HE05


IP-TV streamer hardware encoder H264 H265 LAN WAN HE05 front panel view

Sprzętowy enkoder do strumieniowania sygnału audio wideo HDMI H.264/H.265 na 120m w sieci lokalnej bądź w internecie. Może służyć jako streamer, extender, matryca, rozdzielacz 1-do-wielu, multiviewer oraz procesor ściany wideo.  Obsługuje wiele protokołów, w tym http, RTSP, RTMP/ RTMPS, HLS, FLV oraz ONVIF (UDP/ RTP). Zgodny z HDCP 1.4 oraz 2.2. Maksymalna rozdzielczość 4K 30Hz YUV 4:4:4. Posiada wyjście HDMI Loop ,wyjście audio i wyjście pass-through portu RS-232

SCP 992-UHS


Kable HDMI 2.1 8K zgodne z najnowszym standardem Ultra High Speed HDMI, gwarantującym pełną obsługę sygnału 8K 60Hz 4:4:4 4320p oraz 4K 120Hz 4:4:4 2160p, przepustowość 48Gb/s, przy współpracy z odbiornikami i źródłami HDMI 2.1/ 2.0b/ 2.0a/ 2.0. Posiadają ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi EMI. Złącza pokryte złotem co optymalizuje przesyłanie sygnału oraz zapobiega korozji. Obsługa dynamicznego HDR, eARC, VPR, QMS, QFT, ALLM,HEAC. Kabel pasywny. Dostępny w 4 długościach: 0,5m, 1m, 2m, 3m

FXN SX-HC04


Embedder i deembedder sygnałów audio z dowolnego źródła HDMI 2.0 na cyfrowe wielokanałowe sudio SPDIF Toslink (optyczne) lub analogowe stereo L/R. Umożliwia wydzielenie ścieżki audio z sygnału HDMI bez utraty jakości oraz włączenie w sygnał HDMI zewnętrznych ścieżek audio. Zarówno wejście jak i wyjście HDMI obsługuje rozdzielczości do 4K2K 50/60Hz

VELOCAP HDR X PRIME


Samodzielny grabber sygnału HDMI zapisujący materiał na zewnętrznych nośnikach USB. Urządzenie w dwóch wariantach: HDCP 2.2 oraz HDCP 1.4. Urządzenie pozwala na przyjmowanie rozdzielczości do 4K 30-50Hz (zależnie od wersji) i przechwytywanie 1080p 60/120Hz. Posiada wejście podglądowe HDMI pass-thorugh 4K 30Hz bez opóźnień. Możliwość wyboru kodeka zapisu H.264 AVC lub H.265 HEVC. Sterowanie za pomocą przycisków lub pilota IR

SCP DP14


Kabel DisplayPort zgodny z najnowszym standardem DP 1.4, gwarantującym obsługę sygnałów 8K 60Hz oraz 4K 120Hz przy przepustowości 32,4Gb/s. Potwierdzona zgodność z HBR3 i DSC 1.2. Wsparcie dynamicznego HDR. Kabel pasywny. Obsługa dźwięku przestrzennego w tym 32 kanały audio- surround 11.2. Dostępny w 4 długościach: 0,5m, 1m, 1,8m, 3m

ATEM MINI PRO


Przełącznik do streamingu na żywo z czterema wejściami HDMI, wyjściem na kamerę USB, mikserem audio z EQ i dynamiką, 2D DVE, przejściami oraz chromakey z zielonym ekranem. Od przodków wyróżnia go dodatkowa możliwość nagrywania do 5 odrębnych strumieni wideo H.264 w czasie rzeczywistym (wszystkie wejścia + live program) i automatyczne zachowywanie pliku projektowego DaVinci Resolve, pozwalającego na szybką edycję, dodanie efektów, remix audio i korektę kolorów.

Barix MA400


Urządzenie pełniące dwie funkcje: enkodera i dekodera audio. Ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na zdalne połączenia oparte na protokole SIP i wysokiej jakości otwartym, formatem audio- Opus. Wejście audio mono: mikrofonowe, wyjścia audio mono: analogowe liniowe i słuchawkowe. Posiada port RJ45 oraz RS-232. Zasilanie PoE. Kontrola poziomu dźwięku z generowaniem pułapek SNMP

CoreElec Digital Signage TX9S


CoreElec TX9S to odtwarzacz plików 4K UHD Wspiera Ultra HD 4K 60Hz szybki interfejs KODI 18 Tanix TX9S

Odtwarzacz reklamowy Digital Signage funkcją autostartu po podpięciu zasilania z automatycznym uruchomieniem odtwarzania wideo, audio bądź zdjęć w slajdach. Urządzenie może odtwarzać pliki z nośnika USB lub SD/MMC, serwera lokalnego lub przez http i z pamięci wewnętrznej. Możliwość zdalnego sterowania z sieci lokalnej oraz odtwarzanie plików w pętli. Odtwarzanie plików Ultra HD 4K 60Hz, wideo 10bit i HDMI, audio HDMI do 192kHz. Oparty na Amlogic s912 8-rdzeniowym procesorze 2GB RAM, 8GB Flash. Sterowanie lokalne z aplikacji na Android lub iOS, pilotem IR bądź z pomocą AirMouse.


Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Stereo domowe wymyślone od nowa – REVO SuperSystem
Stereo domowe wymyślone od nowa – REVO SuperSystem

W ofercie radioodbiorników cyfrowych DAB+, internetowych oraz FM znalazło się wyjątkowe radio SuperSystem firmy REVO. Flagowy model, wielokrotnie nagradzanego szkockiego producenta, oferuje wypełniający pomieszczenie, świetnej jakości dźwięk 2.1, funkcje multiroom, sterowanie z aplikacji Android bądź iOS oraz wiele innych funkcji multimedialnych wbudowanych w jedno urządzenie.

SuperSystem jest rezultatem ewolucji, jakie przeszedł klasyczny system domowego stereo w erze muzyki cyfrowej i bezprzewodowego przesyłu sygnałów audio. Starannie zaprojektowane urządzenie idealnie łączy właściwości użytego do jego budowy materiału, wzornictwo, najnowocześniejsze zdobycze cyfrowej technologii i doskonałe brzmienie akustyczne.

Mimo pozornie kompaktowej budowy, SuperSystem zapewnia pełne 80W mocy ze wzmacniacza w klasie D, napędzającego podwójny płaski panel dwóch 3,5 calowych przetworników w technice BMR (balance mode radiator) oraz specjalnie zaprojektowany 40W subwoofer. Powyższe cechy sprawiają, że urządzenie może pełnić rolę wzorcowego sprzętu w kategorii małych urządzeń audio.

Korzystając z radioodbiornika SuperSystem otrzymujemy dostęp do rozgłośni z całego świata oraz do osobistej kolekcji muzyki. Dodatkowo możliwe jest korzystania z zasobów muzycznych Spotify – lidera na rynku strumieniowego przesyłania muzyki. Ponadto SuperSystem umożliwia bezprzewodowy transfer aktualnie słuchanej muzyki do innych kompatybilnych urządzeń w domu poprzez zaawansowane środowisko multiroom audio. Sterowanie radiem odbywa się za pomocą łatwych w obsłudze aplikacji ze smartfona czy tabletu z systemem iOS lub Android.


SuperSystem jest przystosowany do odbioru pełnej gamy cyfrowych standardów radiowych DAB, DAB+, FM z RDS i radia internetowego z dostępem do 30 tys. stacji z całego świata. Ponadto, radio wspiera nowe, sukcesywnie wprowadzane m.in. w Wielkiej Brytanii funkcje, jak BBC Dash, oferujące przewijanie i zatrzymywanie odsłuchiwanych treści oraz dużo wyższą jakość audio. SuperSystem komunikuje się bez problemu z zewnętrznymi urządzeniami i usługami, co czyni go bezkonkurencyjnym produktem w tej klasie radioodbiorników. Technologia sieci bezprzewodowych audio umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie plików muzycznych z komputerów i zewnętrznych serwerów muzycznych (w tym w formacie flac 24 bity /192kHz). Łączność Bluetooth ze wsparciem kodeka aptX® zapewnia streaming muzyki ze smartfonów i tabletów w jakości CD, natomiast Spotify Connect otwiera dostęp do 30 milionów utworów muzycznych z archiwum Spotify w chmurze, a umieszczone na panelu czołowym złącze USB umożliwia odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników oraz ładowanie urządzeń USB.

Oprogramowanie UNDOK na systemy iOS i Android zapewnia pełną kontrolę nad radioodbiornikiem SuperSystem, trybami pracy oraz regulacją głośności, a także daje możliwość kreowania bezprzewodowego systemu multiroom. Za pośrednictwem aplikacji UNDOK można sterować wszystkimi funkcjami, w tym DAB, radiem internetowym oraz FM, Spotify Connect, odtwarzaniem audio z sieci lokalnej i portu USB. UNDOK umożliwia również dystrybucję muzyki odtwarzanej poprzez Bluetooth lub z wejścia AUX-IN w ramach sieci multiroom. Aplikacja łączy do pięciu kompatybilnych urządzeń (jak np. Radio REVO Superconnect) tworząc zaawansowane, bezprzewodowe środowisko multiroom. Istnieje wówczas możliwość odtwarzania różnych nagrań w różnych pomieszczeniach lub tego samego nagrania we wszystkich pokojach, a także łatwego zarządzania playlistą na tablecie lub telefonie przez aplikację UNDOK.

REVO SuperSystem posiada duży, sparowany z intuicyjnym joystickiem wyświetlacz OLED, gwarantujący szybką nawigację i bezproblemową obsługę wszystkich trybów pracy i funkcji. Drewniana obudowa zapewnia odpowiednie właściwości rezonansowe i doskonale współgra z zastosowanymi podzespołami elektronicznymi. Front urządzenia i maskownica głośników wykonane są z wysokiej jakości anodowanego aluminium, a panel tylny z prasowanej stali.

Poprzez zastosowanie najnowszych przetworników dźwięku BMR (Balanced Mode Radiator) z płaskimi membranami, jak i innych komponentów do modelowania dźwięku, w tym starannie zaprojektowanego kanału basowego, inżynierowie REVO dostarczyli urządzenie będące wzorem w swojej kategorii. SuperSystem prezentuje otwarty i klarowny dźwięk, wolny od „podkolorowań” i zniekształceń, głęboki i detaliczny bas, a przede wszystkim rozszerzone pole dźwiękowe. W sercu urządzenia bije 80W wzmacniacz w klasie D, podwójny płaski panel 3,5 calowych głośników w technice BMR i dedykowany 6 calowy subwoofer. Głośniki BMR wykorzystują technologię płasko-membranowych przetworników, łącząc zalety płaskiego panelu z konwencjonalnym przetwornikiem o tłokowym ruchu membrany, co zapewnia szerszą dyspersję dźwięku i większy sweet pot, czyli obszar najlepszego odsłuchu.

Radio SuperSystem możemy łączyć z innymi urządzeniami poprzez rozliczne interfejsy począwszy od bezprzewodowych WiFi i Bluetooth z kodekiem aptX, przez fizyczne wyjście słuchawkowe mini jack 3,5mm, port USB do odtwarzania plików muzycznych i ładowania urządzeń, wejście analogowe AUX IN, wejście cyfrowe optyczne, wyjście cyfrowe optyczne, wyjście stereo RCA, port LAN, złącze antenowe typu F oraz port do aktualizacji oprogramowania firmowego.

Estetycznie wykonany SuperSystem jest idealnie wyważonym połączeniem nowoczesności i uroku urządzeń z połowy ubiegłego stulecia, dyskretnej elegancji oraz funkcjonalności. Uzyskano ponadczasowy design z dużą dbałością o szczegóły, co zostało docenione prestiżową nagrodą Red Dot Product Design Award w 2015 roku oraz maksymalną oceną w teście portalu What Hi-Fi? Jest to najwyższy model z serii Revo SuperSeries obok również wielokrotnie docenianych radioodbiorników SuperConnect oraz SuperSignal.

REVO SuperSystem jest dostępny w pięciu wersjach kolorystycznych: orzech amerykański i srebrne aluminium, orzech amerykański i czarne aluminium, matowy biały i srebrne aluminium, matowy czarny i srebrne aluminium oraz cały czarny − edycja Shadow.

Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Zidoo Z9x – Najtańszy odtwarzacz plików 4K z Dolby Vision HDR 10+
Zidoo Z9x – Najtańszy odtwarzacz plików 4K z Dolby Vision HDR 10+
Przedstawiamy najnowszy Android TV Box 4K, należączy do producenta najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych odtwarzaczy sieciowych plików AV- Zidoo Z9x. Jest to odtwarzacz sieciowy 4K oparty na chipsecie Realtek RTD 1619DR, odtwarzający obrazy płyt BD/UHD/DVD ISO i 3D ISO, wspierający HDR/HDR10+ i Dolby Vision. Współpracuje z protokołami sieciowymi SMB v1/v2/v3 i pozwala wygodnie przeglądać media za pośrednictwem aplikacji Zidoo Home Theater. Odtwarzacz działa w oparciu o system Android 9.0 Pie.

Z9x to następca bardzo popularnego Zidoo Z9s. Odtwarzacz przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników, korzystających z wideo jakości 4K HDR i odtwarzania Hi-Fi audio. Elegancki wygląd idzie w parze z zaawansowanymi możliwościami. Urządzenie zbudowano na wydajnym, 6-rdzeniowym procesorze firmy Realtek RTD1619DR na platformie ARM Cortex A-55, który obsługuje rozdzielczości do 4K z HDR 10+ oraz Dolby Vision. Urządzenie posiada wsparcie Netflixa 4k@60 stereo i zgodność z systemami Roon i aplikacją Spotify. Nowy procesor działa we współpracy z nowym modułem graficznym ARM Mali – G51MP3. Zastosowany układ pozwala uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości wielu współczesnych set-top boxów z systemami Android, Android TV, Windows, czy Linux. Zidoo Z9x posiada także 2GB pamięci RAM i wbudowane 16GB szybkiej pamięci eMMC.

Zawarty w procesorze nowy silnik optymalizacji obrazu VS10 odpowiada między innymi za przetwarzanie standardów wideo odpowiedzialnych za szeroką rozpiętość tonalną HLG, HDR, HDR10, HDR 10+ i – co jest absolutną nowością – Dolby Vision Low Latency (LLDV) i Dolby Vision. Silnik graficzny zapewnia doskonałą jakość obrazu i precyzję kolorów niezależnie od formatu źródłowego oraz urządzenia wyświetlającego. W telewizorach nie obsługujących Dolby Vision silnik zapewni uzyskanie efektu HDR/HDR10+. W telewizorach niewspierających żadnego standardu szerokiej rozpiętości tonalnej uzyskamy konwersję do uniwersalnego formatu SDR, przy zachowaniu możliwie wysokiej jakości obrazu, nieodbiegającej od oryginału. Odtwarzacz zaoferuje wtedy szersze spektrum kolorów, zbliżone do standardu BT.2020, co przełoży się na realistyczne, szczegółowe i pełne detali obrazy, z dokładniejszym odwzorowaniem skrajnie ciemnych i jasnych scen.

Odtwarzacz wspiera pełne 4K 60Hz na wyjściu HDMI 2.0a, 12-bitową głębię kolorów (68 miliardów kolorów) i standard BT.2020 oraz pozwala płynnie odtwarzać niemal każdy format multimedialny, niezależnie od rozszerzenia czy zastosowanego kontenera. Z9x w pełni wspiera sprzętowe dekodowanie 4K 60P, H.265 / HEVC 10bit i 12bit.


Zidoo Z9x oferuje pełne, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD Audio z „gęstymi” formatami włącznie. Odtwarzacz „przepuszcza” dźwięk wielokanałowy passthrough/bitstream Dolby Atmos, True HD, AC3 i DTS:X, HDA MA, DTS, jak i zapewnia downmix do niższych formatów. Obsługuje również ścieżki audio stereo, w tym SACD ISO, DFF, DSF, APE, FLAC 24bit/192kHz, WAV, DTS, MP3, AAC, M4A, OGG, WMA, AIF, M4R, MP2, AMR i ścieżki CUE. Wspiera też DSD w jakości do DSD256/24bit/192kHz. Zidoo, jako pierwszy producent odtwarzaczy z systemem Android, zniósł ograniczenia systemu dotyczące częstotliwości próbkowania, dzięki czemu Z9x obsługuje natywnie 192kHz /24 bity w plikach bezstratnych flac na SPDIF, HDMI lub USB. W tym ostatnim przypadku Z9x świetnie sprawdzi się jako „transport” audio podłączony USB do zewnętrznego przetwornika DAC. Natywna aplikacja odtwarzacza muzycznego Zidoo Music automatycznie pobiera okładki albumów i teksty piosenek. Interfejs jest prosty, schludny i wygodny w obsłudze oraz − co najważniejsze − pozwala na pełne sterowanie z urządzeń zewnętrznych przez aplikację, bez konieczności uruchamiania telewizora. Czyni to Z9x pełnoprawnym sieciowym odtwarzaczem audio.

Zidoo Z9x oferuje odtwarzanie plików Blu-Ray UHD oraz Full HD 3D/2D czy DVD z obrazów płyt lub struktury plików z pełnym menu nawigacyjnym. Zaletą odtwarzaczy Zidoo jest również rozbudowana funkcja edycji wyświetlania napisów ze zmianą czcionki, koloru, położenia na ekranie czy dodawaniem efektów. Możliwe jest również pobieranie napisów on-line w dowolnym języku. Urządzenie wspiera również automatyczne przełączanie rozdzielczości i klatkażu (23.976, 59.94, 25, 30, 50, 60) co przekłada się na właściwe odtwarzanie wszystkich formatów plików.

W oprogramowaniu odtwarzacza znajdziemy wygodny interfejs do zarządzania filmami –Zidoo Home Theateher. Oprogramowanie błyskawicznie wykrywa i skanuje podłączone dyski HDD, USB lub sieciowe i pobiera okładki oraz opisy filmów wraz z obsadą oraz ocenami z popularnego serwisu IMDB. Interfejs automatycznie kategoryzuje filmy i seriale, łącząc je w razie potrzeby w serie. Alternatywnie do zarządzania bibliotekami otrzymujemy najpopularniejsze tego typu oprogramowanie na platformę Android – KODI z nakładką producenta ZDMC.

Odtwarzacz posiada dwa porty USB 2.0, dwa porty USB 3.0 i zewnętrzny port SATA III do podłączenia zewnętrznych dysków. Dostępne złącza audio to SPDIF optyczne i audio stereo na złączu AV. Wśród złącz wideo znajdziemy natomiast HDMI 2.0a oraz kompozyt wideo na ww. złączu AV, dzięki którym bez problemu podłączymy odtwarzacz zarówno do najnowszych odbiorników, jak i tych starszych. Dzięki złączom analogowym audio podłączymy również odtwarzacz bezpośrednio do wzmacniacza stereo. Zidoo Z9x posiada ponadto złącze wejściowe HDMI 2.0. Bez problemu podłączymy zatem do odtwarzacza zewnętrzne źródło, jak konsolę, dekoder satelitarny czy chromecast’a, co pozwoli oszczędzić złącza w telewizorze czy amplitunerze. Z9x ma też możliwość nagrywania niezabezpieczonego materiału z podłączonego źródła w jakości do Full HD 30Hz oraz streamowanie w ramach sieci lokalnej do wielu użytkowników.

Stabilną pracę w sieci Zidoo Z9x zawdzięcza karcie sieciowej o przepustowości 1Gb/s, a za szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest nowy, dwuzakresowy moduł WiFi w pasmach 2.4GHz/5GHz 802.11ac 2T2R 867 Mb/s oraz Bluetooth 4.2 (do podłączenia urządzeń peryferyjnych). Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Miracast oraz wsparcie DLNA. Urządzenie obsługuje funkcje serwera SAMBA. Wystarczy zamontować dysk twardy (zewnętrzny SATA lub USB), aby stworzyć domowy serwer plików z możliwością udostępniania zasobów. Z9x oferuje stabilną pracę w sieci lokalnej dzięki obsłudze protokołów transmisji NFS, SMB V3, V2 , V1 i innych.

Nową funkcja dodaną w Z9x jest wsparcie DRM Widevine L1, co oznacza najszersze wsparcie odtwarzania szyfrowanych treści oraz Playready & Verimatrix Ultra. Urządzenie wspiera profil 2 VP9 dla odtwarzania 4K HDR w serwisie Youtube i obsługuje aplikację Netlfixa. Należy jednak pamiętać, że Zidoo Z9x to przede wszystkim odtwarzacz multimedialny plików, a nie urządzenie do transmisji strumieniowej. Producent nie gwarantuje nielimitowanego czasowo wsparcia odtwarzania aplikacji firm trzecich

Zidoo intensywnie rozwija swoje produkty pod kątem pracy w instalacjach inteligentnego budynku lub instalacjach korporacyjnych – dlatego Z9x to kolejny model tego producenta, który jest wyposażony w port RS232 i wsparcie sterowania z poziomu HTTP czy systemu Control4.

W zestawie z Zidoo Z9x otrzymujemy pilota zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję podświetlenia, pozwala na programowanie klawiszy oraz jest wyposażony w funkcję myszy i skróty szybkiego dostępu. Istnieje możliwość zamówienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse Zidoo V9, Deluxe, MGP-811 lub RC11 z czujnikiem żyroskopowym. To urządzenie wielkości pilota, którym – wykonując ruchy w powietrzu – sterujemy kursorem na ekranie telewizora. Jest to wygodne rozwiązanie przy korzystaniu z programów multimedialnych lub przeglądarki.

Pełne sterowanie zrealizujemy również przez aplikację Zidoo Controller z poziomu telefonów, tabletów lub przez interfejs web Zidoo Control Center z komputerów PC. Aplikacja pozwala na zdalne przeglądanie i odtwarzanie zawartości skatalogowanych plików w bibliotece multimedialnej odtwarzacza: Zidoo Home Theatre. Zdalny dostęp do Zidoo umożliwia m.in odtwarzanie plików audio bez konieczności włączania telewizora. Nowością jest możliwość zdalnego uruchomienia i wyłączenia urządzenie bez potrzeby korzystania z pilota.

Zidoo Z9x pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie. Co ciekawe, producent daje klientowi możliwość wyboru – skorzystanie z oprogramowania z zainstalowanymi usługami Google Play, umożliwiającymi dostęp do darmowych i płatnych aplikacji. Może też korzystać z oprogramowania bez wspomnianych usług, eliminując w ten sposób działające w tle i śledzące użytkownika, często bez jego wiedzy procesy, zużywające dodatkowo cenne zasoby procesora i pamięci. Zdarzały się bowiem sytuacje, podczas których działające w tle procesy Google utrudniały odtwarzanie plików multimedialnych lub korzystanie z serwisów filmowych czy muzycznych. Wersja odtwarzacza bez sklepu Google Play nie pozbawia użytkownika możliwości instalacji uwolnionych aplikacji na system Android, które możemy pobrać przez strony internetowe i markety aplikacji jak Aptoide, Apkpure lub Apkmirror.

Dostępne są również modele z kieszenią na dysk HDD – Zidoo Z10 PRO i Zidoo Z1000 PRO oraz starsze modele w okazyjnych cenach Z9s, Z10 i Z1000. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta i zawsze dostarczany z aktualnym oprogramowaniem firmowym.

Sprawdź pozostałe odtwarzacze Zidoo w naszej ofercie:

Sprawdź zewnętrzne kontrolery do odtwarzaczy:


Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Jaki kabel HDMI wybrać, czyli wszystko o przesyłaniu sygnału 4K nawet na 100 metrów
Jaki kabel HDMI wybrać, czyli wszystko o przesyłaniu sygnału 4K nawet na 100 metrów

Planujesz zakup telewizora 4K UHD z HDR, dekodera 4K nc+, Orange, Vectra lub chcesz unowocześnić zestaw kina domowego? Sprawdź, jak wykorzystać wszystkie możliwości swojego sprzętu!

Standard HDMI (High Definition Multimedia Interface) już drugą dekadę z powodzeniem sprawdza się, jako główny interfejs do przesyłania sygnału audio oraz wideo w segmencie elektroniki użytkowej. Okablowanie HDMI najczęściej stosowane jest do podłączenia telewizorów i monitorów, dekoderów, konsol, komputerów czy kina domowego oraz odbiorników audio. Podstawową funkcją interfejsu HDMI jest umożliwienie transmisji cyfrowego, nieskompresowanego sygnału AV oraz danych sterujących za pomocą jednego przewodu, a także dowolne łączenie zgodnych ze standardem urządzeń. Jednak tak jak możliwości technologiczne urządzeń z biegiem lat systematycznie rosną, tak ewoluują również możliwości złączy i kabli HDMI. W efekcie, na rynku spotkać można dziś produkty o różnych standardach, nie zawsze spełniających najwyższe wymagania użytkownika. Poprzedniej generacji przewody znacznie ustępują bowiem możliwościom najnowszych produktów 4K, a z czasem będą ustępować urządzeniom 8K. Dlatego dla przeciętnego użytkownika wybór odpowiedniego kabla może być bardzo skomplikowany, kiedy − poza długością przewodu − należy rozważyć przepustowość i pełną specyfikację kabla oraz urządzeń nim połączonych.

Co się stanie jeśli zainstalujemy niekompatybilny kabel HDMI? W najgorszym wypadku w ogóle nie uzyskamy sygnału na odbiorniku lub sygnał będzie posiadał drobne zniekształcenia. Może to wystąpić szczególnie wtedy, gdy do telewizora UHD podłączymy źródło 4K, w szczególności z HDR. Jeśli kabel nie będzie obsługiwał odpowiedniej prędkości do 18Gb/s, zmuszeni będziemy obniżyć parametry sygnału w źródle: chrominancję, przestrzeń kolorów, klatkaż czy finalnie rozdzielczość, żeby uzyskać pozbawiony zakłóceń obraz. Odbędzie się to niestety kosztem jakości obrazu i nie pozwoli uwolnić potencjału naszego, często bardzo drogiego sprzętu AV (więcej w artykule „Ile jest HDMI w HDMI?”).

kable, przewody HDMI

Najnowszym i obowiązującym standardem złącz jest HDMI 2.0b, zastępujący wersje 2.0a i 2.0. Określa on maksymalną częstotliwość zegarową TMDS 600 MHz, co przekłada się na prędkość przesyłu danych 18Gb/s i parametry obrazu 4K przy 60Hz z 8 bitowym kolorem, szerszym spectrum kolorów BT.2020 i próbkowaniem chrominancji 4:4:4. Pozwala również na przesłanie do 32 kanałów audio, próbkowanie audio na poziomie 1,536 MHz, wsparcie najnowszych „gęstych” formatów kina domowego, jak Dolby Atmos i DTS:X oraz obsługę sygnałów o aspekcie kinowym 21:9 (2560×1080). Co najważniejsze zaś, w porównaniu do poprzednich wersji w pełni wspiera on obsługę Dolby Vision, HDR10 i telewizyjnego HLG (Hybrid Log Gamma). Należy pamiętać, że standard złącz HDMI ma zastosowanie do urządzeń odbiorczych tj. telewizorów, monitorów czy projektorów oraz nadawczych, czyli wszelakich źródeł wideo. Przez zgodność kabla ze standardem HDMI 2.0 rozumiemy zaś obsługę prędkości 18Gb/s zgodnie ze specyfikacją modelu. Same przewody posiadają swoją kategoryzację, a wiążący dla najnowszych kabli jest „High speed with Ethernet” dla kabli miedzianych z ewentualnym certyfikatem „Premium”. Należy jednak uważać, gdyż kable „High Speed with Ethernet” mogą obsługiwać różne przepustowości i niższej jakości produkty pozwolą przesłać maksymalnie 10,2 Gb/s, co odpowiada wsparciu jedynie sygnałów 4K 30Hz (4:4:4, 8bit).

Dlatego też organizacja HDMI Licensing LCC wprowadziła w 2015 roku certyfikat „Premium HDMI”, żeby uporządkować nazewnictwo na rynku okablowania i tym samym zapewnić końcowych użytkowników, że certyfikowane kable HDMI zagwarantują najwyższe parametry pracy przy współpracy z kompatybilnymi urządzeniami UHD i pozwolą na uzyskanie pełnego wsparcia 4K z 60H przy najwyższych parametrach. Pretendujące do certyfikatu kable HDMI są testowane w Autoryzowanym Centrum Testowym (ATC) pod kątem zapewnienia pełnej przepustowości 18Gb/s wynikającej ze specyfikacji HDMI 2.0b oraz odporności na zakłócenia elektromagnetyczne EMI. Modele, które pomyślnie przejdą wszystkie testy, otrzymują specjalną etykietę z hologramem oraz kodem QR, dzięki któremu możemy potwierdzić autentyczność kabla poprzez mobilną aplikację HDMI Premium, dostępną w Google Play oraz App Store.

Przykładem wysokiej jakości kabli Premium HDMI są produkty amerykańskiej firmy SCP z oferty polskiego dystrybutora C4i. Tylko kable SCP oferują opatentowane złącze Snug Tite™ gwarantujące niezawodne połączenie dzięki specjalnemu wyprofilowaniu w konektorze. Kable są dodatkowo potrójnie ekranowane, zapewniając najwyższy poziom ochrony przeciwzakłóceniowej, która wraz ze wzrostem częstotliwości przy sygnałach 4K Ultra HD staje się wiodącym problemem. Przewody SCP występują w trzech seriach:


990UHD – sprawdzające się zarówno w instalacjach przemysłowych, jak i konsumenckich. Spełniają rygorystyczne wymogi amerykańskich norm, które dopuszczają prowadzenie kabli w ścianach. Występują w długościach od 0.9m do 4,5m.


991UHD – kable typu Slim, które charakteryzuje mniejszy konektor i średnica kabla. Są bardzo elastyczne i idealne do instalacji w trudno dostępnych (np. przy zawieszonym na ścianie telewizorze) lub gdy chcemy możliwe ukryć kable. Występują w długościach od 0.5m do 2.5m.


 990UHDV Ultra Violet − najwyższej jakości, doskonale wykonane kable HDMI w metalowej obudowie w kolorze fioletowym zalecane do zaawansowanych instalacji kina domowego. Oferują wysokie parametry pracy oraz unikatowy design. Występują w długościach 0.9m do aż 6m.

Przewody 990UHDV są najdłuższymi kablami z certyfikatem „Premium HDMI” dostępnymi na rynku − sześć metrów wynika bezpośrednio z technologii budowy kabla miedzianego i przesyłu sygnału HDMI. Dłuższe kable HDMI muszą posiadać już wzmacniacz sygnału, czyli wbudowany chip z dodatkowym modułem elektronicznym, pomagającym wzmocnić sygnał przy przesyle na większą odległość. Niestety, fakt ingerencji w tor HDMI przez dodatkowe obwody aktywne w instalacjach z wieloma urządzeniami przełączającymi i rozdzielającymi może powodować ograniczenie pasma przesyłu HDMI poniżej 18Gb/s i w rezultacie niestabilną pracę.

Dlatego chcąc przesłać sygnał wysokiej rozdzielczości powyżej 6-metrów konieczne było dotychczas stosowanie kosztownych extenderów wykorzystujących skrętkę CAT6 . Poza wysokim kosztem instalacji, wiązało się to z kompresją obrazu (pasmo do 10,2 Gb/s) lub ponownym zmniejszaniem parametrów przesyłanego sygnału.

Rozwiązaniem są kable hybrydowe HDMI typu AOC (Active Optical Cable) z oferty C4i. Są to kable optyczno-miedziane spełniające wszystkie kryteria specyfikacji HDMI 2.0b. Jako jedne z niewielu kabli na rynku gwarantują pełną i bezstratną prędkość 18Gb/s oraz przesył sygnału 4K UHD 60Hz 4:4:4 z HDR10/Dolby Vision nawet na 100 metrów. Są to tym samym najdłuższe przewody HDMI 4K UHD dostępne na rynku.

Kable AOC wykorzystują 4-żyłowe włókna szklane, wielomodowe i − w przeciwieństwie do standardowych kabli miedzianych HDMI − gwarantują bezstratne przesłanie sygnału AV. Co ważne, nie są one wrażliwe tak, jak kable miedziane, na wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne i wraz z długością nie spada ich przepustowość, dlatego jakość transmisji jest idealna niezależnie czy użyjemy kabla 10-metrowego czy 100-metrowego. Mogą też być z powodzeniem wykorzystywane w tych instalacjach, gdzie kable miedziane mają problemy w z związku z licznymi zakłóceniami środowiskowymi. Dodatkowym atutem wynikającym z budowy kabli hybrydowych jest ich elastyczność, w związku z tym kabel światłowodowy znacznie łatwiej układa się w peszlach, kanałach instalacyjnych czy ścianach. Kable mają też dużo większy promień gięcia oraz są lżejsze od kabli miedzianych.

Każdy kabel AOC jest kablem kierunkowym. Po stronie źródła znajduje się nadajnik odpowiedzialny za konwersję sygnału HDMI na światłowodowy. Sygnał jest przyjmowany i ponownie konwertowany na HDMI po stronie odbiornika, gdzie pobiera też energię od telewizora czy projektora. Dlatego też kable AOC w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań nie wymagają podłączenia zewnętrznego zasilania do prawidłowego działania. Warto zaznaczyć, że przewody AOC z oferty C4i wyróżniają się bardzo wysoką jakością, a każdy egzemplarz jest sprawdzany profesjonalnymi testerami i generatorami sygnałów 4K UHD zarówno na etapie produkcji, jak i przed wydaniem klientowi.

Kable hybrydowe z oferty C4i występują w trzech odmianach. Pierwsza to LAN H2H oferująca kable od 10 do 100m. Druga to SUN 420 z kablami od 10 do 50m. Trzecia to seria kabli firmy SCP 995AOC o długościach od 10 do 30m. Kable posiadają identyczne parametry, przepustowość 18Gb/s i promień gięcia. Różnią się jedynie wyglądem konektorów i faktem, że seria LAN H2H oferuje dłuższe kable do 100m, co czyni je najdłuższymi przewodami HDMI na rynku. Kable SCP z kolei mają specjalną budowę konektora, składającego się z dwóch części. Pozwala to na łatwiejszą instalację i przeciągnięcie kabla przez wąskie kanały w ścianach czy sufitach, co usprawnia pracę instalatorów. Model 995AOC obsłuży także pasmo wyższe, nawet do 24Gb/s, a dodatkowo posiada otulinę LSZH (niepalną). Wszystkie typy kabli hybrydowych są sprawdzone przez specjalistów C4i generatorem i analizatorem sygnału pod kątem przepustowości 18Gb/s firmy Gomax Electronics typu GMX MS 5005.
Dostępne są również kable HDMI firmy SCP bez certyfikatu Premium, ale wspierające transfer do 18Gb/s. Są to kable z serii SCP 940 (od 0,5m do 4,0m) oraz SCP 944E (od 0,9m do 15m). Z racji braku certyfikatu są to produkty polecane do mniej wymagających instalacji.

Cena detaliczna kabli zależna jest od wybranej serii i długości kabla. Kable objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta oraz posiadają certyfikat CE. Zalecane są zarówno do instalacji domowych, jak i przemysłowych.


Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Innowacyjny rozdzielacz sygnału HDMI
Innowacyjny rozdzielacz sygnału HDMI

Rozdzielacz sygnału HDMI- lekarstwo na połączenie sygnałów Full HD 1080p i 4k@60Hz 18Gb/s w jednej instalacji.

W pogoni za technologicznymi nowościami coraz częściej decydujemy się na wymianę wysłużonego telewizora FullHD na model 4K. I… zaczynają się problemy, o których sprzedawcy rzadko informują. Po pierwsze okablowanie HDMI – aby działało, musi spełniać standard 18Gb/s. Po drugie problemem jest obsługa, poprawne zapisywanie oraz czytanie sygnału EDID (Extended Display Identification Data- informacja o rozdzielczości, częstotliwości i sygnale audio) przez urządzenia. Trzecim utrudnieniem jest zgodność kodowania sygnału HDCP między urządzeniami. Tu warto wspomnieć, że w 1080p obowiązuje wersja HDCP 1.4, a w 4k@60 HDCP 2.2. Do tego dochodzi niekompatybilność urządzeń HDR – SDR. High Density Range to nowy system zapisu i odczytu klatek filmu. Stosowany jest w najnowszych produkcjach filmowych o znacznie lepszych parametrach kontrastu i kolorystyki niż stary system SDR- Standard Density Range.

Przykładowa sytuacja

Posiadamy tuner satelitarny NC+ z rozdzielczością 4k@50 z HDR oraz telewizor 4k@60 i projektor full HD. Połączenie urządzeń w jednej instalacji poprzez zwykły rozdzielacz sygnału HDMI (nawet o przepustowości 18Gb/s) lub amplituner spowoduje, że sygnały EDID przekazywane zwrotnie od projektora (Full HD-1080p) i telewizora (4k@60 lub 4k@50) poprzez rozdzielacz do źródła NC+ zostaną zrównane do niższego sygnału i trafią w jakości 1080p@50 na TV i na projektor. Dodatkowo, z uwagi na zabezpieczenie HDCP w wersji 2.2 (dot. sygnału 4k@50) oraz HDCP w wersji 1.4 (dot. 1080p@50), efektem będzie brak obrazu albo na TV albo na projektorze, przy komunikacie o niezgodności HDCP. Natomiast popularne amplitunery 4k@30 nie obsłużą sygnału 4k@50 z NC+ oraz 4k@60 z odtwarzacza multimedialnego.

Problemów – jak widać – można napotkać wiele, zarówno w odniesieniu do obrazu, jak i dźwięku. W tym materiale zajmiemy się kwestią wideo. Aby sprawnie przejść na jakość 4K bez konieczności wymiany od razu wszystkich urządzeń należy użyć rozdzielacza GMX SP-500xIZ. To proste lecz skuteczne urządzenie, które będzie lekiem na wszystkie problemy. Dlaczego?

Samo urządzenie występuje w 3 wersjach, jako rozdzielacz sygnału HDMI: 1:2 (GMX SP-5002IZ), 1:4 (model GMX SP-5004IZ) oraz 1:8 (model GMX SP-5008IZ). Bardzo istotnie różni się ono od wszystkich innych spotykanych na rynku rozdzielaczy. Posiada niezależne wyjścia HDMI, pozwalające na wyświetlanie różnych rozdzielczości na każdym wyjściu. Każde z wyjść jest skalowane do rozdzielczości natywnej odbiornika (telewizora, projektora, monitora).Pasmo wideo dla rozdzielcza GMX SP-500xIZ uzyskuje 18Gbps. Dzięki temu gwarantuje więc najwyższe parametry sygnału 4K czyli 60Hz z 8 bit oraz próbkowanie kolorów (chroma subsampling) na poziomie 4:4:4, zaś dla sygnału HDR 10bit 4:2:2. To najwyższe parametry sygnału obecne na rynku, potrafiące obsłużyć złącza HDMI 2.0 oraz dostępne na rynku urządzenia konsumenckie.

Schemat funkcjonowania rozdzielacza sygnału HDMI

GMX SP-500xIZ bazuje na wymianie informacji EDID. Urządzenie widzi, jakie parametry maksymalne mają podłączone odbiorniki oraz jaka rozdzielczość ustawiona jest na źródle sygnału. Po dokonaniu analizy, samo wybiera najlepsze możliwe parametry dla każdego urządzenia i podaje właściwy sygnał.

Chcąc podłączyć źródło 4K@60Hz 4:4:4 (np. konsolę czy odtwarzacz BluRay 4K) jednocześnie do kilku odbiorników, np. nowego telewizora 4K oraz starego, ale nadal wysokich parametrów projektora 1080p, nie musimy obawiać się żadnych problemów z wyświetlaniem obrazu. Na telewizorze wyświetli się sygnał 4K@60H 4:4:4, a na projektorze 1080p. Oczywiście możemy podłączyć więcej takich urządzeń i na każdym możemy uzyskać inną rozdzielczość.

Rozdzielacz GMX SP-500xIZ nie zmienia liczby klatek, nie zmienia więc formatu sygnału wejściowego. Dopasowuje jedynie rozdzielczość tak, aby spełnić wymogi odbiorników.

Innym ciekawym przykładem jest zastosowanie rozdzielacza w zestawie z amplitunerem. Po wymianie wszystkich sprzętów na urządzenia wspierające 4K, ale pozostawieniu amplitunera (z obsługą DTS HD MA, Dolby Atmos i rozdzielczością wideo jedynie 4k@30 lub Full HD), stosując rozdzielacz GMC CV-500xIZ możemy nadal z korzystać z własnego, starszego sprzętu. W takim przypadku sygnał zostanie rozdzielony na 4K oraz 1080p tak, aby amplituner go zaakceptował.

Kolejną sytuacją – szczególnie ciekawą dla amatorów gier, zainteresowanych nagrywaniem lub streamowaniem swoich osiągnięć – jest konfiguracja rozdzielcza oraz nagrywarki lub streamera. Przy pozostawieniu pełnej jakości wideo na telewizorze, do streamowania i nagrywania przesyłamy obraz 1080p, z którym poradzą sobie popularne streamery oraz nagrywarki wolnostojące.

Specyfikacja techniczna rozdzielacza GMX SP-500xIZ

HDMI: 2.0a
HDCP: 2.2/1.4
Pasmo wideo: Single-link 600 MHz (18Gb/s)
Obsługa wideo: HDR 4K2K@60(4:2:0) 10bit/4K2K@60(4:4:4 )8bit
Obsługa audio: DTS-HD Master Audio, Dolby TrueHD Dolby Digital, DTS, DVD-Audio, LPCM, SACD, MPCM
Aktualizacja oprogramowania: poprzez mini USB
Wejścia: 1 x HDMI (7.1 audio + wideo)
Wyjścia: 2 x HDMI (7.1 audio + wideo)
Konektor HDMI: Typ A (19-pinowy, żeński)
Obudowa: Metalowa
Wymiary urządzenia: 92x62x 20mm [3.6″ x2.5″ x 1″] (dł. x szer. x wys.)
Waga: 463 g
Mocowanie: naścienne
Zasilanie: 5V 2A DC
Pobór mocy: 10W (maks.)
Temperatura pracy: od 0 do 40°C
Temperatura przechowywania: od -20 do 60°C
Wilgotność względna: 20-90% RH (bez kondensacji)

Poniżej polecamy inne pomocne urządzenia z naszej  oferty, rozwiązujące wspomniane wyżej problemy niekompatybilności sygnałów 4k@50/60 z 1080p@50/60 oraz zabezpieczeń HDCP 2.2 z HDCP1.4. Należy pamiętać, że aby funkcjonowanie urządzenia było w pełni poprawne, powinno stosowac sie odpowiednie okablowanie. Zalecane jest bezwzględne używanie najlepszych kabli przenoszących 18Gb/s, przykładowo przewodów firmy SCP z serii 990 UHDV.


Facebook


Facebook


Twitter


Youtube

Informacje

Zapraszamy Klientów firmowych na szkolenia, prezentacje i webinary on-line najnowszych rozwiązań PRO AV oraz odtwarzaczy sieciowych. Napisz do nas korzystając z zakładki Kontakt, a wspólnie ustalimy termin spotkania. Na życzenie przygotujemy również prezentację lub szkolenie u Klienta.

Najnowsze produkty

Sprawdź komentarze i opinie klientów sklepu C4i!
Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone