Shopping Cart

Czy znasz Daphile player?

Daphile player — serce domowego systemu hi-res audio

C4i wprowadza polski na rynek najnowszy odtwarzacz sieciowy audio Daphile player F105D z systemem Daphile Hi-Fi opartym na Linuksie. Jest to niekomercyjny, wyspecjalizowany system operacyjny audio, którego celem jest przechowywanie i odtwarzanie plików oraz streamów muzycznych w wysokiej rozdzielczości. Player Daphile łączy w sobie funkcje odtwarzacza, jak i serwera plików, streamera, front-endu dla głośników aktywnych oraz odtwarzacza dla systemu wielostrefowego audio.

Daphile Hi-Fi to otwarty, darmowy (Open Licence) system operacyjny, wymagający jedynie urządzenia spełniającego minimalne wymagania sprzętowe. Parametry, które powinny być spełnione to m.in. pamięć 1GB RAM oraz procesor o częstotliwości taktowania minimum 1GHz. Specjaliści z C4i rekomendują komputer mini PC firmy Giada F105D, który wyposażony jest w czterordzeniowy procesor o prędkości do 2,2 GHz. Ergonomią i elastycznością Daphile bije na głowę wiele rozwiązań komercyjnych. Jednakże pełnię swoich możliwości realizuje przy współpracy z zewnętrznym przetwornikiem DAC USB na analog. System posiada ponadto olbrzymie możliwości konfiguracyjne, w tym takie, których nie znajdziemy w innych aplikacjach i systemach audio PC.

C4i oferuje w pełni przygotowane i skonfigurowane urządzenia do pracy z systemem Daphile Hi-Fi. Przykładowym urządzeniem jest odtwarzacz Daphile Player F105D zbudowany na bazie minikomputera PC marki Giada. To ekonomiczny, kompaktowy, bezgłośny i wydajny komputer. Posiada procesor Intel® Celeron Apollo Lake N3450 z 4 rdzeniami, każdy o maksymalnej częstotliwości taktowania do 2,2GHz i pamięcią 2GB RAM lub większą. Zainstalowano w nim szybki, bezgłośny dysk SSD 60GB. Ponadto za dodatkową dopłatą, dystrybutor może wyposażyć zestaw w większą pamięć RAM (do 6GB) i dysk SSD o większej pojemności. Daphile Player posiada również wolny slot mSATA III pozwalający na instalację dodatkowego dysku. W ten sposób łatwo powiększymy dostępną pamięć masową oraz zyskamy możliwość zainstalowania drugiego systemu operacyjnego, np. Windows 10. Umożliwi to korzystanie z urządzenia jako komputer domowy, biurowy czy odtwarzacz multimedialny 4K podłączony do telewizora lub monitora za pomocą jednego z wielu złącz wideo HDMI, Display Port lub VGA. Oparty na F105D Daphile player posiada 3 wyjścia USB 2.0, 3 wyjścia USB 3.0 oraz 1 wspólne wyjście optyczne Toslink/audio analogowe stereo.

Daphile Player F105D odtworzy każdy plik audio Hi-Res z dysków sieciowych, swojej pamięci czy podłączonych nośników USB. Współpracuje także z serwisami usług transmisji strumieniowej, jak Tidal, Spotify, Deezer czy nawet YouTube. Pozwala na odtwarzanie typu gapless plików flac 24 bity/192kHz, plików DSD jednobitowych − zależnie od podłączonego przetwornika do DSD512. Ponadto obsłuży rozdzielczości PCM do 384 kHz/24bit. Oferuje również wysokiej jakości resampling audio PCM do DSD. Oprogramowanie odtwarzacza jest stale uaktualnianie przez społeczność użytkowników, co daje gwarancję, posiadania zawsze nowoczesnego urządzenia kompatybilnego z najnowszymi serwisami muzycznymi.

Urządzenie wyróżnia się rozbudowanymi funkcjami sieciowymi. Może działać w trybie autonomicznym, w którym zapewnia bezprzewodowy punkt dostępowy dla urządzenia sterującego. Zapewnia możliwość kontroli z telefonów lub tabletów. Unikalną funkcją jest sterowanie i obsługa wielu stref przez jeden komputer. Możliwe jest to w przypadku gdy w ramach jednego systemu Daphile odtwarzają różne player’y, podające sygnał na wyjście USB, SPDIF lub audio analogowe. Po instalacji odpowiednich wtyczek wspiera również przesył DLNA, uPNP, AirPlay oraz jest kompatybilny z urządzeniami Google Chromecast.

Najlepsze rezultaty z wykorzystania Daphile Player F105D osiągniemy podłączając do wyjścia USB przetwornik DAC USB na analog z obsługą DSD. Do tego celu możemy wykorzystać wszystkie wyjścia USB Daphile playera. W ten sposób powstanie kilka niezależnych playerów, pracujących w innej strefie w tym samym czasie i niezależnie sterowanych.

Bardziej złożonym, ale najwyższej jakości rozwiązaniem obsługi dźwięku, jest wykorzystanie przez Daphile player F105D najnowszej techniki przesyłu audio torem IIS. W tym celu, do odtwarzacza należy podłączyć dwa urządzenia: konwerter Matrix X SPDIF2 (odpowiedzialny za przetwarzanie sygnału USB z Daphile playera na sygnał IIS ) i DAC Matrix X Sabre PRO (który przyjmuje sygnał IIS i przetwarza go na analogowe stereo). Konfiguracja takiego toru będzie prosta i szybka, jako że Daphile Player automatycznie wykrywa konfigurację przetworników audio bez konieczności ręcznej instalacji sterowników.

Sterowanie Daphile playera jest wyjątkowo łatwe i odbywa się bez konieczności podłączenia telewizora czy monitora (choć taka możliwość też istnieje) przez dowolny komputer w sieci lokalnej poprzez wpisanie adresu IP urządzenia. Interfejs zapewnia również dostęp do biblioteki muzycznej, którą możemy umieścić zależnie od preferencji na dysku wewnętrznym Daphile player, na dysku USB albo na dysku sieciowym NAS lub na innym komputerze w sieci. Bibliotekę taką należy po uruchomieniu wczytać do systemu Daphile. Zapisana w systemie bibliteka audio dostępna jest z innych urządzeń sieciowych.

Przy odpowiednim ustawieniu po uruchomieniu systemu Daphile włącza się automatycznie na ostatnio odtwarzaną playlistę lub utwór muzyczny albo usługę streamingową.

Przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs Daphile player F105D zapewnia również pobieranie okładek albumów muzycznych. Co więcej, Daphile jest kompatybilny ze Squeezboxem i umożliwia łatwe sterowanie z telefonu Android z aplikacji Squeezbox.

Najważniejsze cechy systemu Daphile:
• System Daphile 64 bit (na bazie Squeezebox Server, Squeezelite i Linuksa): bit perfect, gapless player
• Natywne odtwarzanie DSD do DSD512
• Rozdzielczość PCM do 384 kHz/24 bit
• Wysokiej jakości resampling audio PCM do DSD
• Automatyczne wykrywanie konfiguracji przetworników audio bez konieczności ręcznej instalacji sterowników
• Wsparcie odtwarzania kilku stref i kilku odtwarzaczy jednocześnie, każdy z innym kontentem, przy założeniu instalacji odpowiednich przetworników do każdej strefy
• Hotspot audio (należy zainstalować odpowiednią wtyczkę)
• Działa jako serwer NAS w sieci i źródło plików dla innych urządzeń
• Obsługa przez web serwer — nie są potrzebne umiejętności obsługi Linuksa

Najważniejsze cechy urządzenia bazowego F105D:
• Czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® Apollo Lake N3450, częstotliwość 1,1GHz (do 2,2 GHz)
• RAM: fabrycznie wbudowane 2GB DDR3
• Możliwość doinstalowania kości RAM max 4GB.
• Dostępny slot SATA (2.5″) oraz 1x mSATA III pozwalający na instalację dysku mSATA o wymiarach maks. 51x30x4
• W oferowanym urządzeniu slot SATA jest już zajęty, ponieważ posłużył do instalacji dysku 60GB SSD
• 3 wyjścia wideo – HDMI (4K 30Hz), Display Port(4K 60Hz) i VGA
• Wolny slot mPCIE oraz M.2 typ 'B key’
• 6 złącz USB, w tym 3x USB 3.0 i 3x UBS2.0
• 1 złącze RS 232 (COM)
• WiFi 802.11ac oraz BT 4.0
• 2 złącza Gigabit Ethernet
• Wyjście audio stereo 3.5mm jack i mini toslink (2 w 1)
• Slot karty SIM

Zamawiając w C4i odtwarzacz Daphile Player F105D z dowolnym przetwornikiem marki Matrix Audio można otrzymać rabat w wysokości nawet do 150 zł na zakup przetwornika. Na życzenie możliwa jest dowolna konfiguracja urządzenia w ramach możliwości sprzętowych, jak i konfiguracja innego mini PC marki Giada (VM23, F210) pod pracę z systemem Daphile. Możliwa jest także konfiguracja odtwarzacza dwusystemowego np. Windows i Daphile.

Budżetowy pomysł na DVB-T2 HEVC

Ekonomiczne rozwiązanie domowego systemu rozrywki Tanix TX3 to sieciowy odtwarzacz multimedialny klasy ekonomicznej. Miniaturowe, wszechstronne urządzenie z systemem Android 9.0 Pie, które pozwala na: odtwarzanie

Read More »

Nowości lato 2022 cz. 1

Sprawdź najnowsze produkty, które zagościły w naszym asortymencie w ostatnim czasie! W naszej ofercie pojawia się coraz więcej profesjonalnych rozwiązań dla sal konferencyjnych – np.

Read More »
Producenci