Shopping Cart

FXN SXHE01 – wszechstronny enkoder wideo

Prezentujemy rozwiązanie do transmisji strumieniowej w sieci – urządzenie FXN SXHE01. Umożliwia ono streaming sygnału z każdego podłączonego źródła HDMI w jakości do 1080p. Strumień w prosty sposób może zostać odtworzony za pomocą niemal każdego komputera czy urządzenia mobilnego. Jest to niezwykle wielofunkcyjne i niezawodne urządzenie, dostępne zarazem w przystępnej cenie.

FXN SXHE01 zamknięty jest w małej, czarnej, wykonanej z metalu obudowie. Wyposażony jest w jedno złącze wejściowe HDMI do podłączenia źródła, jedno złącze Gigabit LAN RJ45 służące do podłączenia enkodera do sieci oraz w zasilacz. Niepozornie wyglądająca obudowa nie zdradza jednak w pełni możliwości urządzenia.

FXN SXHE01 jest wysokiej klasy enkoderem sygnału HDMI na IP pozwalającym na stremowanie − czyli transmisję w czasie rzeczywistym − sygnału wideo/audio w sieci lokalnej lub przez Internet do wielu odbiorców. Wystarczy, że podłączymy dowolne źródło HDMI (720p lub 1080p 60Hz) i po wstępnej konfiguracji enkoder będzie gotowy do pracy. Niezależnie od wybranych parametrów przesyłu jesteśmy gotowi odtworzyć sygnał w jakości nawet FullHD w sieci z poziomu każdego komputera, set top boxa czy urządzenia mobilnego z zainstalowanym odtwarzaczem obsługującym odbieranie streamu. Co istotne, jeśli w ramach sieci funkcjonuje sieć bezprzewodowa WiFi również można uruchomić transmisję do zalogowanych bezprzewodowo urządzeń.

Enkoder doskonale sprawdzi się w setkach zastosowań, m.in. w firmie wyświetlającej informacje lub reklamy w swojej siedzibie, w centrum handlowym czy w muzeum. Strumień wideo można kierować w jednym momencie do wielu wyświetlaczy, instalując przy każdym telewizorze niedrogi dekoder – odbiornik strumienia (np. odtwarzacz sieciowy schowany za telewizorem). FXN SXHE01 to także idealne rozwiązanie do transmisji obrazu z sali operacyjnej, konferencji, czy sali wykładowej do innych pomieszczeń w budynku. Odbiorcy zyskają możliwość odbioru obrazu na ekranie swojego komputera, tabletu czy telefonu z dowolnym systemem operacyjnym poprzez jedną z wielu darmowych lub płatnych aplikacji jak np. VLC media player. Innym rozwiązaniem jest transmisja obrazu z tunera TV Sat do innych połączonych siecią pomieszczeń w domu. Istnieje również możliwość przesłania strumienia do internetu do wielu odbiorców w różnych lokalizacjach jeśli zakupimy płatną usługę w chmurze jak np. WOWZA.

Ogromną zaletą jest zarządzanie enkoderem i parametrami streamingu z poziomu strony Web. W ten sposób możliwe jest bardzo wygodne zdalne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca. Interfejs jest niezwykle przejrzysty i pozwala na pełną konfigurację urządzenia z możliwością ustalenia stopnia kompresji sygnału i dostosowania go do warunków sieciowych włącznie. FXN SXHE01 posiada opcję multicastingu czyli streamowania do wielu urządzeń oraz RTMP. Pozwala również na dodanie do strumienia pliku graficznego z logo oraz dwóch napisów z możliwością zdefiniowania przezroczystości. Enkoder działa w oparciu o kodek. H.264 i obsłuży protokoły transmisji UDP, HTTP, RTSP, RTMP oraz ONVIF. Streamer standardowo wspiera zmianę parametrów przesyłanego obrazu. Dodatkowo umożliwia ustawienie stałej lub zmiennej przepływności z możliwością zdefiniowania w przedziale od 16kb/s do 16Mb/s.

Przykładem zastosowania enkodera jest transmisja obrazu z kamery przemysłowej w standardzie ONVIF dla potrzeb monitoringu. FXN SXHE01 pozwala również na zmianę rozdzielczości oraz ustalenie aż do 3 dodatkowych podstrumieni (np. o niższej rozdzielczość dla podglądu) poza zasadniczym strumieniem transmisji.

Ponadto zachęcamy do sprawdzenia urządzenia SXHE05. Enkoder do strumieniowania sygnału audio wideo HDMI H.264/ H.265 w sieci. Może służyć jako streamer, extender, matryca, rozdzielacz 1 do wielu, multiviewer, a nawet procesor ściany wideo.

Urządzenia USB-C w ofercie C4i

USB-C to jeden z najnowszych standardów wykorzystywanych do jednoczesnego zasilania oraz przesyłania danych w wielu urządzeniach będących źródłem sygnału AV. Port USB-C pozwoli nawet przekazać

Read More »

Radyjko Babuni czy Nowy Świat?

Jeśli masz dosyć słuchania propagandowych, politycznie poprawnych stacji radiowych nadających średnio ambitną papkę muzyczną, nadawanych natrętnie reklam przez czołowych nadawców radia naziemnego to rozwiązania opisane

Read More »

Flagowy odwtarzacz Zidoo – UHD 3000

UHD3000 to flagowy odtwarzacz sieciowy HDD marki Zidoo, który jest ciekawym rozwiązaniem dla melomanów będących zarazem fanami dobrego kina domowego. Produkty Zidoo od lat zaliczane

Read More »

Nowości marzec 2021

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi i najbardziej wyróżniającymi się w marcu produktami. Wśród licznych urządzeń pojawiło się wiele nowych modeli radioodbiorników z serii Imperial

Read More »
Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone