Shopping Cart

Zdalne sterowanie Mini Pc Windows

Uzyskaj dostęp do komputera z systemem Windows z dowolnego miejsca, gdziekolwiek jesteś!

Przegląd najlepszych programów i aplikacji do zdalnej kontroli urządzeń z systemem Windows.
Wybrane programy pozwolą w prosty sposób uzyskać zdalny dostęp i sterowanie komputerem Windows z poziomu innego komputera, smartfona lub tabletu. Bez problemu uzyskasz dostęp do wszelkich danych czy możliwości komputera gdziekolwiek będziesz.

Aplikacje polecamy do wszystkich modeli Windows PC w naszej ofercie, w tym GDA, Vorke, Minix oraz pozostałych.

Kiedy zdalny dostęp do komputera może być przydatny? Scenariuszy i możliwych zastosowań jest nieskończona ilość. Jest to między innymi:

 • Dostęp do danych przechowywanych na domowym lub firmowym komputerze
 • Zdalna pomoc innym użytkownikom
 • Korzystanie z możliwości oddalonej jednostki, z zainstalowanych na niej aplikacji, podłączonych do niej urządzeń i wykorzystywanie jej mocy obliczeniowej.
 • Zdalna praca i łączenie się z domu z komputerem firmowym
 • Zarządzenie urządzeniem pełniącym funkcję odtwarzacza multimedialnego w kinie domowym lub punkcie odsłuchowym Hi-Fi
 • Sterowanie komputerami odpowiedzialnymi za wyświetlanie treści reklamowych
 • Zarządzających procesami przemysłowymi

Urządzeniem sterującym może być inny komputer PC lub nawet smartfon czy tablet. Wystarczy, że współpracujące urządzenia będą połączone z internetem i zostaną na nich zainstalowane aplikacje serwer-host.

Najpopularniejsze rozwiązania, które pozwalają zdalne sterowanie to Zdalny Pulpit Chrome oraz TeamViewer. Plusem tych aplikacji jest to, że komputery którymi chcemy sterować nie muszą być podłączone do tej samej Wi-Fi co kontroler oraz, że są bezpłatne (TeamViewer wyłącznie przy zastosowaniu prywatnym, nie komercyjnym)


Zdalny pulpit Chrome

Pozwala użytkownikom na zdalny dostęp do innego komputera za pośrednictwem przeglądarki Chrome lub Chromebooka. Połączenie pomiędzy urządzeniami są w pełni zabezpieczone, zaś aplikacja po wstępnej konfiguracji charakteryzuje się wysoką stabilnością i płynnością pracy. Nie wspiera przesyłu  plików pomiędzy urządzeniami, jednak wynagradza to niezwykłą solidnością.

Teamviewer

Aplikacja znana na całym świetnie i często wykorzystywana przez pracowników działów wsparcia technicznego. Pozwala na szybkie połączenie urządzeń jedynie po wymianie numerów ID i haseł. Poza zastosowaniem przez pracowników Helpdesk niezawodność platformy pozwala na wygodne korzystanie z aplikacji w pracy biurowej czy w domu. Wspiera wygodny przesył plików oraz sygnałów audio.

Niestety wersja darmowa obejmuje wyłącznie domowy użytek i w wypadku częstego korzystania będziemy zmuszeni wykupić licencję na pełny dostęp do programu.

Z naszych doświadczeń oraz testów, wynika że aplikacja Zdalny pulpit Chrome działa stabilniej niż TeamViewer w wersji freeware, jednak nie obsługuje przesyłania plików pomiędzy urządzeniami. 

Pulpit zdalny Windows

Rozwiązanie trudne w konfiguracji, ale po przebrnięciu skomplikowanej konfiguracji wynagradza wszystko płynną pracą bez zacinania i przerywania. Link do konfiguracji do oficjalnej strony Microsoftu >> Link

Unified Remote – aplikacja do sterowania z Android iOS

Aplikacja przyjdzie nam z pomocą, kiedy będziemy musieli zastąpić myszkę i klawiaturę. Jest to zdecydowanie najlepsza testowana aplikacja do kompleksowego sterowanie komputerem. Dostępna na urządzenia z Androidem, Windowsem oraz iOS. Pozwala na szeroki wybór jednego z kontrolerów, wpisywanie treści z pomocą klawiatury QWERTY, dostęp do plików, przeglądarki i wiele innych przydatnych funkcji.

Dostępna jest również płatna wersja z głównymi dodatkowymi funkcjami:

 • Screen mirroring – widzimy ekran komputera na swoim telefonie dzięki temu w pełni możemy sterować mini PC np. GDA F210U – zarządzając odtwarzaniem audio bez włączania TV.
 • Z dostępem do dedykowanych pilotów, żeby sterować odpowiednią aplikacją takich jak np. Netlfix, Spotify , VLC, KODI i wiele innych.

Kiedy warto zastosować klawiaturę AirMouse?

Aplikacja w telefonie sterująca odtwarzaczem może być wygodna, a telefony siłą rzeczy są codziennie blisko nas i na krok ich nie odstępujemy. Co jednak jeśli nie chcemy w ten sposób sterować urządzeniem, a standardowy pilot załączony do urządzenia nam nie wystarcza?

Wtedy warto rozważyć dokupienie kontrolera zewnętrznego tj. klawiatury bezprzewodowej AirMouse. Popularne “myszy powietrzne” to urządzenie wielkości pilota, które wyposażone jest w:

 • klawiaturę QWERTY
 • czujnik żyroskopowowy

Klawiatura AirMouse pozwoli na wygodne wpisywanie tekstu m.in. w przeglądarce internetowej czy każdej innej aplikacji. Standardowe piloty w odtwarzaczach Android TV Box pozwalają na wpisywanie tekstu z pomocą wyświetlanej na ekranie telewizora klawiatury wirtualnej, po której poruszamy się przyciskami góra/dół/lewo/prawo na pilocie. Doraźnie jest to wystarczające zajęcie, jednak jeśli często korzystamy z przeglądarki lub aplikacji Android to klawiatura Qwerty ułatwi nam korzystanie z odtwarzacza.

Czujnik żyroskopowy sprawi z kolei, że wykonując ruchy pilotem w powietrzu, będziemy sterowali kursorem na ekranie TV. Również tutaj niezwykle wygodne będzie korzystanie z przeglądarki internetowej i każdej aplikacji androidowej, a w szczególności tych dedykowanych na ekrany dotykowe.

Urządzenia są kompatybilną z ogromną większością odtwarzaczy, a połączenie jest realizowane za pomocą odbiornika 2,4GHz, który wpinamy do złącza USB w odtwarzaczu.

Polecane piloty z funkcja myszy powietrznej oraz pełną klawiaturą QWERTY do sterowania Android TV Box

Dalej nie wiesz jaki kontroler lub aplikacje wybrać?

Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na biuro@c4i.com.pl, a pomożemy Ci w doborze.

Sprawdź też nasze poradniki

Jak sterować Android Smart TV Box >> Zdalne sterowanie Windows mini PC

Jak sterować KODI XBMX >> Zdalne sterowanie KODI XBMC, CoreElec, LibreElec i OpenElec

Noworoczne nowości w C4i

Sprawdź najnowsze produkty, które pojawiły się w naszym asortymencie w ostatnim czasie! Razem z Nowym Rokiem szereg nowych produktów w naszej ofercie. Portfolio Musician Audio

Read More »
Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone