Zdalne sterowanie Mini Pc Windows

Uzyskaj dostęp do komputera z systemem Windows z dowolnego miejsca, gdziekolwiek jesteś!

Przegląd najlepszych programów i aplikacji do zdalnej kontroli urządzeń z systemem Windows.
Wybrane programy pozwolą w prosty sposób uzyskać zdalny dostęp i sterowanie komputerem Windows z poziomu innego komputera, smartfona lub tabletu. Bez problemu uzyskasz dostęp do wszelkich danych czy możliwości komputera gdziekolwiek będziesz.

Aplikacje polecamy do wszystkich modeli Windows PC w naszej ofercie, w tym GDA, Vorke, Minix oraz pozostałych.

Kiedy zdalny dostęp do komputera może być przydatny? Scenariuszy i możliwych zastosowań jest nieskończona ilość. Jest to między innymi:

 • Dostęp do danych przechowywanych na domowym lub firmowym komputerze
 • Zdalna pomoc innym użytkownikom
 • Korzystanie z możliwości oddalonej jednostki, z zainstalowanych na niej aplikacji, podłączonych do niej urządzeń i wykorzystywanie jej mocy obliczeniowej.
 • Zdalna praca i łączenie się z domu z komputerem firmowym
 • Zarządzenie urządzeniem pełniącym funkcję odtwarzacza multimedialnego w kinie domowym lub punkcie odsłuchowym Hi-Fi
 • Sterowanie komputerami odpowiedzialnymi za wyświetlanie treści reklamowych
 • Zarządzających procesami przemysłowymi

Urządzeniem sterującym może być inny komputer PC lub nawet smartfon czy tablet. Wystarczy, że współpracujące urządzenia będą połączone z internetem i zostaną na nich zainstalowane aplikacje serwer-host.

Najpopularniejsze rozwiązania, które pozwalają zdalne sterowanie to Zdalny Pulpit Chrome oraz TeamViewer . Plusem tych aplikacji jest to, że komputery którymi chcemy sterować nie muszą być podłączone do tej samej Wi-Fi co kontroler oraz, że są bezpłatne(TeamViewer wyłącznie przy zastosowaniu prywatnym)


Zdalny pulpit Chrome

Pozwala użytkownikom na zdalny dostęp do innego komputera za pośrednictwem przeglądarki Chrome lub Chromebooka. Połączenie pomiędzy urządzeniami są w pełni zabezpieczone, zaś aplikacja po wstępnej konfiguracji charakteryzuje się wysoką stabilnością i płynnością pracy. Nie wspiera przesyłu  plików pomiędzy urządzeniami, jednak wynagradza to niezwykłą solidnością.

Teamviewer

Aplikacja znana na całym świetnie i często wykorzystywana przez pracowników działów wsparcia technicznego. Pozwala na szybkie połączenie urządzeń jedynie po wymianie numerów ID i haseł. Poza zastosowaniem przez pracowników Helpdesk niezawodność platformy pozwala na wygodne korzystanie z aplikacji w pracy biurowej czy w domu. Wspiera wygodny przesył plików oraz sygnałów audio.

Niestety wersja darmowa obejmuje wyłącznie domowy użytek i w wypadku częstego korzystania będziemy zmuszeni wykupić licencję na pełny dostęp do programu.

Z naszych doświadczeń oraz testów, wynika że aplikacja Zdalny pulpit Chrome działa stabilniej niż TeamViewer w wersji freeware, jednak nie obsługuje przesyłania plików pomiędzy urządzeniami. 

Pulpit zdalny Windows

Rozwiązanie trudne w konfiguracji, ale po przebrnięciu skomplikowanej konfiguracji wynagradza wszystko płynną pracą bez zacinania i przerywania. Link do konfiguracji do oficjalnej strony Microsoftu – LINK

Aplikacje do sterowania

Unified Remote

Aplikacja przyjdzie nam z pomocą, kiedy będziemy musieli zastąpić myszkę i klawiaturę. Jest to zdecydowanie najlepsza testowana aplikacja do kompleksowego sterowanie komputerem. Dostępna na urządzenia z Androidem, Windowsem oraz iOS. Pozwala na szeroki wybór jednego z kontrolerów, wpisywanie treści z pomocą klawiatury QWERTY, dostęp do plików, przeglądarki i wiele innych przydatnych funkcji.

Dostępna jest również płatna wersja z głównymi dodatkowymi funkcjami:

 • Screen mirroring – widzimy ekran komputera na swoim telefonie dzięki temu w pełni możemy sterować mini PC np. GDA F210U – zarządzając odtwarzaniem audio bez włączania TV.
 • Dostaniemy również dostęp do dedykowanych pilotów, żeby sterować odpowiednią Aplikacja takich jak np. Netlfix, Spotify , VLC, KODI i wiele innych.

KODI REMOTE – KORE

Aplikacja pozwalająca sterować wyłącznie KODI  Dostępna w sklepie Play oraz w iTunes na urządzenia iOS.

Zamieni twój smartfon w zdalny pilot do sterowania KODI. Aplikacja ma wiele bardzo przydatnych funkcji do sterowania KODI

YATSE

Kolejną aplikacją do sterowania wyłącznie KODI jest YATSE

Najlepsze piloty z funkcja myszy powietrznej oraz pełną klawiaturą QWERTY!  Działają z system Windows.

Sześć urządzeń w jednym!

 • Bezprzewodowa klawiatura QWERTY
 • Żyroskopowa, mysz powietrzna z czujnikiem położenia (airmouse)
 • Pilot TV
 • Gamepad
 • Mikrofon
 • Głośnik

Idealnie sprawdzą się jako rozwiązanie dla domu i rodziny. Wykonując ruchy w powietrzu w prosty sposób będziemy mogli sterować kursorem na ekranie telewizora czy projektora. Dzięki wysokiej ergonomii kontroler jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, w tym zarówno dla dzieci, jak i dla osób starszych. Dzięki klawiaturze QWERTY wpisywanie tekstu jest dużo szybsze i wygodniejsze.

Producenci