Shopping Cart

Zdalne sterowanie Android Smart TV Box

Przegląd najlepszych aplikacji mobilnych do sterowania Android TV Box’ów i odtwarzaczy sieciowych  – Wykorzystaj smartfon lub tablet jako uniwersalny pilot do Android Smart TV Box! 

Jeśli trafiłeś na ten artykuł to albo:

 • masz już odtwarzacz sieciowy, Android TV Box czy inną przystawkę Smart i szukasz alternatywnego sposobu sterowania
 • lub dopiero rozglądasz się za urządzeniem do odtwarzania plików i sprawdzasz dostępne możliwości

W obu sytuacja postaramy pomóc, prezentując uniwersalne rozwiązania lub aplikacje oferowane prze producentów danej rodziny urządzeń.

Niemal wszystkie urządzenia Android TV Box umożliwiają sterowanie z urządzeń mobilnych. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację by nasz telefon lub tablet zamienił się w wielofunkcyjnego pilota do sterowania odtwarzaczem z obsługą funkcji multimedialnych. Już dzisiaj możesz mieć pilota SmartTV w swoim telefonie!

Większość Android TV Boxów posiada dedykowane aplikacje producentów. Są również aplikacje uniwersalne działające na zasadzie host-serwer, a zdecydowanie najlepszą dostępną aplikacją jest Cetus Play dostępny na urządzenia Android i iOS , choć w wersji darmowej uciążliwe mogą bywać reklamy. Zawsze jednak możemy zakupić pełną wersję aplikacji pozbawioną natarczywych reklam. W odtwarzaczach Zidoo świetnie się sprawdzą rozwiązanie Zidoo Control Center i Zidoo Controller, w odtwarzaczach Dune HDDune Control, zaś w odtwarzaczach HiMedia i Egreat aplikacje HiControl.

Dostępne są również aplikacje do sterowania wyłącznie oprogramowaniem KODI ( KORE i YATSE), które również świetnie sprawdzą się w odtwarzaczach CoreElec. Więcej o nich znajdą Państwo tutaj >>  Zdalne sterowanie KODI XBMC

Dla tych osób, dla których telefonów służy do dzwonienia polecamy wybrane modele klawiatur AirMouse.

CetusPlay –  wielofunkcyjny pilot do zdalnego sterowania Android Box TV / Android TV za pomocą smartfona.

Wystarczy zainstalować aplikację na telefonie oraz połączyć z Android Box’em, aplikacja po stronie odtwarzacza i zainstaluje się automatycznie – działa na zasadzie host/serwer. Ma cztery tryby sterowania. Działa we wszystkimi urządzeniami Android TV BOX , które oferujemy.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia Android.

 • Pilot – proste sterowanie za pomocą strzałek nawiguje się po menu.
 • Gestami – sterowanie za pomocą przesuwania palca po ekranie telefonu.
 • Tryb myszy – pojawia się mysz na urządzeniu i reaguje na ruch palca po ekranie telefonu.
 • Tryb z numeryczną klawiaturą – podobny tryb do pierwszego, dodatkowo jest numeryczna klawiatura.
 • Castowanie YouTube’a– możliwość przesłania Youtube na Smart TV
 • Instalowanie aplikacji bezpośrednio z telefonu na urządzeniu
 • Przesył zdjęć, plików, wideo na ekran TV przez DLNA

HiControl do odtwarzaczy HiMedia i Egreat

Aplikacja dedykowana dla playerów z chipsetem HiSilicon firmy Huawei, czyli HiMedia i Egreat.

Aplikacja dedykowana dla playerów z chipsetem HiSilicon firmy Huawei, czyli HiMedia i Egreat.

Dzięki aplikacji HiControl możemy w pełni sterować odtwarzaczem z pozycji telefonu lub tabletu za pośrednictwem interaktywnego menu, w tym rewelacyjnej funkcji kopiowania obrazu z odtwarzacza.  Aplikacja działa zarówno na urządzeniach z systemem Nougat (HiControl na AndroidN), jak i z pozostałymi (HiControl na Android 6 i niższe wersje). Wymogiem działania aplikacji jest konieczność ustawienia maksymalnej rozdzielczoci FullHD 1080p w odtwarzaczu w opcjach wyświetlania. Przy ustawieniu rozdzielczości 4K aplikacja nie będzie w stanie przesłać obrazu.

Obsługiwane odtwarzacze HiMedia i Egreat z naszej oferty:

Dune Control

Aplikacja dedykowana do odtwarzaczy marki Dune HD  z procesorem RTD1619. Dune Control zamienia Twój telefon komórkowy lub tablet w zaawansowany pilot do odtwarzaczy multimedialnych  Dune HD.

Wygoda, płynność działa i niesamowita ergonomia wyróżnia tę aplikację na tle pozostałych. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej kompletnych aplikacji tego typu na rynku!

Główne cechy:

 • W pełni zastępuje standardowy pilot na podczerwień.
 • Wykorzystuje Wi-Fi do łączenia się z siecią lokalną.
 • Automatycznie wyszukuje urządzenia Dune HD w sieci lokalnej.
 • Pozwala kontrolować wiele urządzeń Dune HD i łatwo przełączać się między nimi.

Nawigowanie po interfejsie odtwarzacza:

 • Przeglądaj i wybieraj treści multimedialne za pośrednictwem interfejsu Dune wyświetlanego bezpośrednio na urządzeniu mobilnym
 • Uzyskaj dostęp do lokalnych i sieciowych źródeł, ulubionych, ostatnich, mojej kolekcji, filmów, wtyczek Dune HD PHP itp.
 • Wprowadź tekst w polach tekstowych w interfejsie użytkownika Dune za pomocą natywnej klawiatury na urządzeniu mobilnym
 • Tryb przeglądarki zdjęć: przeglądaj zdjęcia z urządzenia Dune HD na urządzeniu mobilnym, steruj pokazem slajdów.

Teraz odtwarzane:

 • Zobacz informacje o aktualnie odtwarzanej zawartości multimedialnej, w tym (jeśli są dostępne) plakat filmowy, tytuł filmu, okładkę muzyczną, informacje o albumie muzycznym/wykonawcy/utworze
 • Sterowanie odtwarzaniem (odtwarzanie/pauza, stop, poprzedni/następny, pozycja odtwarzania, głośność).

Obsługiwane odtwarzacze Dune HD z naszej oferty:

Zidoo Control Center oraz Zidoo Controller

Zidoo - Odtwarzacze Android Smart TV Box 4K

Producent odtwarzaczy Zidoo wprowadził bardzo funkcjonalną możliwość zdalnego sterowania odtwarzaczami z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne (Android i iOS oraz iPad (dostępna na Apple Store)) oraz przeglądarki internetowej.  Control Center daje możliwość sterowania odtwarzaczami Zidoo i przeglądania zasobów z urządzeń zewnętrznych. Z  poziomu telefonów lub tabletów sterowanie zrealizujemy z pomocą darmowej aplikacji Zidoo Controller.

Z poziomu komputera zaś za pomocą interfejsu Zidoo Control Center – wystarczy wpisać numer IP urządzenia i port. Sposób jak to dokładnie zrobić lub skąd pobrać aplikację, znajdziemy w aplikacjach urządzenia wybierając Control Center – producent zamieścił tam QR kod oraz prostą instrukcję.

 

Za pośrednictwem aplikacji i interfejsu webowego możemy sterować odtwarzaczem w ramach sieci lokalnej, otrzymując funkcjonalną opcję mobilnego pilota. Jest to funkcja szczególnie przydatna jeśli chcemy korzystać z urządzenia do odtwarzania muzyki bez potrzeby uruchamiania monitora czy projektora. Otrzymujemy zatem pełnoprawny odtwarzacz sieciowy muzyki ze sterowaniem z komputera, telefonu lub tabletu w celu słuchania muzyki.

Interfejs w czytelny sposób wyświetla okładki i opisy filmów i jest jednym najbardziej funkcjonalnych rozwiązań sterowania playerem Zidoo. Funkcja dostępna w oprogramowaniu fabrycznym odtwarzaczy Zidoo z procesorami Realtek 1295/1296/1619, czyli Zidoo X8, X9s, X10, Z10, X10s oraz X20 i X20 Pro, UHD2000, jak i Z9x, Z10 Pro i Z1000 Pro

Dostęp do sterowania Zidoo jest dostępny z interfejsu przeglądarki internetowej oraz aplikacji Android lub iOS lub iPad (dostępna na Apple Store).

Sterowanie przez aplikację mobilną Zidoo Controller

Aplikacja jest w języku angielski i wkrótce również w języku polskim. Do pobrania:  Android lub iOS.

 

Sterowanie przez przeglądarkę internetową tj. interfejs Webowy

Dostępne z każdego innego urządzenia podłączonego do sieci lokalnej

Obsługiwane odtwarzacze Zidoo z naszej oferty:

Android Remote do Android TV/Google TV

Używaj telefonu lub tabletu z Androidem jako pilota do odtwarzacza z systemem Android TV. Łatwo przełączaj się między trybami pada kierunkowego i touchpada, aby nawigować po zawartości i grać w gry na urządzeniu z Android TV. Stuknij mikrofon, aby rozpocząć wyszukiwanie głosowe, lub użyj klawiatury, aby wprowadzić tekst w Android TV. Aplikacja dostępna na Android i iOS.

Kiedy warto zastosować klawiaturę AirMouse?

Aplikacja w telefonie sterująca odtwarzaczem może być wygodna, a telefony siłą rzeczy są codziennie blisko nas i na krok ich nie odstępujemy. Co jednak jeśli nie chcemy w ten sposób sterować urządzeniem, a standardowy pilot załączony do urządzenia nam nie wystarcza?

Wtedy warto rozważyć dokupienie kontrolera zewnętrznego tj. klawiatury bezprzewodowej AirMouse. Popularne “myszy powietrzne” to urządzenie wielkości pilota, które wyposażone jest w:

 • klawiaturę QWERTY
 • czujnik żyroskopowowy

Klawiatura AirMouse pozwoli na wygodne wpisywanie tekstu m.in. w przeglądarce internetowej czy każdej innej aplikacji. Standardowe piloty w odtwarzaczach Android TV Box pozwalają na wpisywanie tekstu z pomocą wyświetlanej na ekranie telewizora klawiatury wirtualnej, po której poruszamy się przyciskami góra/dół/lewo/prawo na pilocie. Doraźnie jest to wystarczające zajęcie, jednak jeśli często korzystamy z przeglądarki lub aplikacji Android to klawiatura Qwerty ułatwi nam korzystanie z odtwarzacza.

Czujnik żyroskopowy sprawi z kolei, że wykonując ruchy pilotem w powietrzu, będziemy sterowali kursorem na ekranie TV. Również tutaj niezwykle wygodne będzie korzystanie z przeglądarki internetowej i każdej aplikacji androidowej, a w szczególności tych dedykowanych na ekrany dotykowe.

Urządzenia są kompatybilną z ogromną większością odtwarzaczy, a połączenie jest realizowane za pomocą odbiornika 2,4GHz, który wpinamy do złącza USB w odtwarzaczu.

Polecane piloty z funkcja myszy powietrznej oraz pełną klawiaturą QWERTY do sterowania Android TV Box

Dalej nie wiesz jaki kontroler lub aplikacje wybrać?

Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na biuro@c4i.com.pl, a pomożemy Ci w doborze.

Sprawdź też nasze poradniki

Jak sterować Windows >> Zdalne sterowanie Windows mini PC

Jak sterować KODI XBMX >> Zdalne sterowanie KODI XBMC, CoreElec, LibreElec i OpenElec

Noworoczne nowości w C4i

Sprawdź najnowsze produkty, które pojawiły się w naszym asortymencie w ostatnim czasie! Razem z Nowym Rokiem szereg nowych produktów w naszej ofercie. Portfolio Musician Audio

Read More »
Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone