Shopping Cart

Zdalne sterowanie Android Smart TV Box

Wykorzystaj smartfon lub tablet jako uniwersalny pilot do Android Smart TV Box! 

Przegląd najlepszych aplikacji mobilnych do sterowania Android TV Box’ów i odtwarzaczy sieciowych.

Niemal wszystkie urządzenia Android TV Box umożliwiają sterowanie z urządzeń mobilnych. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację by nasz telefon lub tablet zamienił się w wielofunkcyjnego pilota do sterowania odtwarzaczem z obsługą funkcji multimedialnych. Już dzisiaj możesz mieć pilota SmartTV w swoim telefonie!

Większość Android TV Boxów posiada dedykowane aplikacje producentów. Są również aplikacje uniwersalne działające na zasadzie host-serwer, a zdecydowanie najlepszą dostępną aplikacją jest CETUS PLAY dostępny na urządzenia Android i iOS , choć w wersji darmowej uciążliwe mogą bywać reklamy. Zawsze jednak możemy zakupić pełną wersję aplikacji pozbawioną natarczywych reklam. W odtwarzaczach Zidoo świetnie się sprawdzą rozwiązanie Zidoo Control Center i Zidoo Controller, zaś w odtwarzaczach HiMediai Egreat aplikacje HiControl.

Dostępne są również aplikacje do sterowania wyłącznie oprogramowaniem KODI ( KORE i YATSE), które również świetnie sprawdzą się w odtwarzaczach CoreElec. Więcej o nich znajdą Państwo tutaj >>  Zdalne sterowanie KODI XBMC

Dla tych osób, dla których telefonów służy do dzwonienia polecamy wybrane modele klawiatur AirMouse.

CetusPlay

CetusPlay –  wielofunkcyjny pilot do zdalnego sterowania Android Box TV / Android TV za pomocą smartfona.

Wystarczy zainstalować aplikację na telefonie oraz połączyć z Android Box’em, aplikacja po stronie odtwarzacza i zainstaluje się automatycznie. Ma cztery tryby sterowania. Działa we wszystkimi urządzeniami Android TV BOX , które oferujemy. Dostępny na urządzenia Android i iOS.

  • Pilot – proste sterowanie za pomocą strzałek nawiguje się po menu.
  • Gestami – sterowanie za pomocą przesuwania palca po ekranie telefonu.
  • Tryb myszy – pojawia się mysz na urządzeniu i reaguje na ruch palca po ekranie telefonu.
  • Tryb z numeryczną klawiaturą – podobny tryb do pierwszego, dodatkowo jest numeryczna klawiatura.
  • Castowanie YouTube’a– możliwość przesłania Youtube na Smart TV
  • Instalowanie aplikacji bezpośrednio z telefonu na urządzeniu
  • Przesył zdjęć, plików, wideo na ekran TV przez DLNA

HiControl

Aplikacja dedykowana dla playerów z chipsetem HiSilicon firmy Huawei, czyli: HiMedia Q30, Q5 Pro i Q10 Pro oraz Egreat A5.

Dzięki aplikacji HiControl możemy w pełni sterować odtwarzaczem z pozycji telefonu lub tabletu za pośrednictwem interaktywnego menu, w tym rewelacyjnej funkcji kopiowania obrazu z odtwarzacza.  Aplikacja działa zarówno na urządzeniach z systemem Nougat (HiControl na AndroidN), jak i z pozostałymi (HiControl na Android 6 i niższe wersje). Wymogiem działania aplikacji jest ustawiona maksymalna rozdzielczość FullHD 1080p w odtwarzaczu w opcjach wyświetlania. Przy ustawieniu rozdzielczości 4K aplikacja nie będzie w stanie przesłać obrazu.

Zidoo - Odtwarzacze Android Smart TV Box 4K

Zidoo Control Center oraz Zidoo Controller

Producent odtwarzaczy Zidoo wprowadził bardzo funkcjonalną możliwość zdalnego sterowania odtwarzaczami z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne (Android i iOS) oraz przeglądarki internetowej.  Control Center daje możliwość sterowania odtwarzaczami Zidoo i przeglądania zasobów z urządzeń zewnętrznych. Z  poziomu telefonów lub tabletów sterowanie zrealizujemy z pomocą darmowej aplikacji Zidoo Controller. Z poziomu komputera za pomocą interfejsu Zidoo Control Center – wystarczy wpisać numer IP urządzenia i port. Sposób jak to dokładnie zrobić lub skąd pobrać aplikację, znajdziemy w aplikacjach urządzenia wybierając Control Center.

 

Za ich pośrednictwem możemy sterować odtwarzaczem w ramach sieci lokalnej, otrzymując funkcjonalną opcję mobilnego pilota. Jest to funkcja szczególnie przydatna jeśli chcemy korzystać z urządzenia do odtwarzania muzyki bez potrzeby uruchamiania monitora czy projektora. Otrzymujemy zatem pełnoprawny odtwarzacz sieciowy muzyki ze sterowaniem z komputera, telefonu lub tabletu w celu słuchania muzyki.

Interfejs w czytelny sposób wyświetla okładki i opisy filmów i jest jednym najbardziej funkcjonalnych rozwiązań sterowania playerem Zidoo. Funkcja dostępna w oprogramowaniu fabrycznym odtwarzaczy Zidoo z procesorami Realtek 1295/1296/1619, czyli Zidoo X8, X9s, X10, Z10, X10s oraz X20 i X20 Pro, UHD2000, jak i Z9x, Z10 Pro i Z1000 Pro

Dostęp do sterowania Zidoo jest dostępny z interfejsu przeglądarki internetowej oraz aplikacji Android lub iOS.

Sterowanie przez aplikację mobilną.

Aplikacja jest w języku angielski i wkrótce również w języku polskim. Do pobrania:  Android lub iOS.

 

Sterowanie przez przeglądarkę internetową tj. interfejs Webowy

Dostępne z każdego innego urządzenia podłączonego do sieci lokalnej

Android Remote do Android TV

Używaj telefonu lub tabletu z Androidem jako pilota do odtwarzacza z systemem Android TV. Łatwo przełączaj się między trybami pada kierunkowego i touchpada, aby nawigować po zawartości i grać w gry na urządzeniu z Android TV. Stuknij mikrofon, aby rozpocząć wyszukiwanie głosowe, lub użyj klawiatury, aby wprowadzić tekst w Android TV. Aplikacja dostępna na Android i iOS.

Kiedy warto zastosować klawiaturę AirMouse?

Aplikacja w telefonie sterująca odtwarzaczem może być wygodna, a telefony siłą rzeczy są codziennie blisko nas i na krok ich nie odstępujemy. Co jednak jeśli nie chcemy w ten sposób sterować urządzeniem, a standardowy pilot załączony do urządzenia nam nie wystarcza?

Wtedy warto rozważyć dokupienie kontrolera zewnętrznego tj. klawiatury bezprzewodowej AirMouse. Popularne “myszy powietrzne” to urządzenie wielkości pilota, które wyposażone jest w:

  • klawiaturę QWERTY
  • czujnik żyroskopowowy

Klawiatura AirMouse pozwoli na wygodne wpisywanie tekstu m.in. w przeglądarce internetowej czy każdej innej aplikacji. Standardowe piloty w odtwarzaczach Android TV Box pozwalają na wpisywanie tekstu z pomocą wyświetlanej na ekranie telewizora klawiatury wirtualnej, po której poruszamy się przyciskami góra/dół/lewo/prawo na pilocie. Doraźnie jest to wystarczające zajęcie, jednak jeśli często korzystamy z przeglądarki lub aplikacji Android to klawiatura Qwerty ułatwi nam korzystanie z odtwarzacza.

Czujnik żyroskopowy sprawi z kolei, że wykonując ruchy pilotem w powietrzu, będziemy sterowali kursorem na ekranie TV. Również tutaj niezwykle wygodne będzie korzystanie z przeglądarki internetowej i każdej aplikacji androidowej, a w szczególności tych dedykowanych na ekrany dotykowe.

Urządzenia są kompatybilną z ogromną większością odtwarzaczy, a połączenie jest realizowane za pomocą odbiornika 2,4GHz, który wpinamy do złącza USB w odtwarzaczu.

Polecane piloty z funkcja myszy powietrznej oraz pełną klawiaturą QWERTY do sterowania Android TV Box

Dalej nie wiesz jaki kontroler lub aplikacje wybrać?

Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na biuro@c4i.com.pl, a pomożemy Ci w doborze.

Sprawdź też nasze poradniki

Jak sterować Windows >> Zdalne sterowanie Windows mini PC

Jak sterować KODI XBMX >> Zdalne sterowanie KODI XBMC, CoreElec, LibreElec i OpenElec

Urządzenia USB-C w ofercie C4i

USB-C to jeden z najnowszych standardów wykorzystywanych do jednoczesnego zasilania oraz przesyłania danych w wielu urządzeniach będących źródłem sygnału AV. Port USB-C pozwoli nawet przekazać

Read More »

Radyjko Babuni czy Nowy Świat?

Jeśli masz dosyć słuchania propagandowych, politycznie poprawnych stacji radiowych nadających średnio ambitną papkę muzyczną, nadawanych natrętnie reklam przez czołowych nadawców radia naziemnego to rozwiązania opisane

Read More »

Nowości marzec 2021

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi i najbardziej wyróżniającymi się w marcu produktami. Wśród licznych urządzeń pojawiło się wiele nowych modeli radioodbiorników z serii Imperial

Read More »
Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone