Zdalne sterowanie Android Smart TV Box

Wykorzystaj smartfon lub tablet jako uniwersalny pilot do Android Smart TV Box! 

Przegląd najlepszych aplikacji mobilnych do sterowania Android TV Boxów i odtwarzacyz sieciowych.

Niemal wszystkie urządzenia Android TV Box umożliwiają sterowanie z urządzeń mobilnych. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację by nasz telefon lub tablet zamienił się w wielofunkcyjnego pilota do sterowania odtwarzaczem z obsługą funkcji multimedialnych. Już dzisiaj możesz mieć pilota SmartTV w swoim telefonie!

Większość Android TV Boxów posiada dedykowane aplikacje producentów. Są również aplikacje uniwersalne działające na zasadzie host-serwer, a zdecydowanie najlepszą dostępną aplikacją jest CETUS PLAY dostępny na urządzenia Android i iOS. Dostępne są również aplikacje do sterowania wyłącznie oprogramowaniem KODI ( KORE i YATSE), które również świetnie sprawdzą się w odtwarzaczach CoreElec. Aplikacje polecamy do wszystkich modeli HiMedia, Zidoo, Minix, Egreat czy innych, jak choćby z Android TV OS, z oferty C4i.

CetusPlay

CetusPlay –  wielofunkcyjny pilot do zdalnego sterowania Android Box TV / Android TV za pomocą smartfona.

Wystarczy zainstalować aplikację na telefonie oraz połączyć z Android Box’em, aplikacja po stronie odtwarzacza i zainstaluje się automatycznie. Ma cztery tryby sterowania. Działa we wszystkimi urządzeniami Android TV BOX , które oferujemy. Dostępny na urządzenia Android i iOS.

 • Pilot – proste sterowanie za pomocą strzałek nawiguje się po menu.
 • Gestami – sterowanie za pomocą przesuwania palca po ekranie telefonu.
 • Tryb myszy – pojawia się mysz na urządzeniu i reaguje na ruch palca po ekranie telefonu.
 • Tryb z numeryczną klawiaturą – podobny tryb do pierwszego, dodatkowo jest numeryczna klawiatura.
 • Castowanie YouTube’a– możliwość przesłania Youtube na Smart TV
 • Instalowanie aplikacji bezpośrednio z telefonu na urządzeniu
 • Przesył zdjęć, plików, wideo na ekran TV przez DLNA

HiControl

Aplikacja dedykowana dla playerów z chipsetem HiSilicon firmy Huawei, czyli: HiMedia Q30, Q5 Pro i Q10 Pro oraz Egreat A5, A10 i A11

Dzięki aplikacji HiControl możemy w pełni sterować odtwarzaczem z pozycji telefonu lub tabletu za pośrednictwem interaktywnego menu, w tym rewelacyjnej funkcji kopiowania obrazu z odtwarzacza.  Aplikacja działa zarówno na urządzeniach z systemem Nougat (HiControl na AndroidN), jak i z pozostałymi (HiControl na Android 6 i niższe wersje). Wymogiem działania aplikacji jest ustawiona maksymalna rozdzielczość FullHD 1080p w odtwarzaczu w opcjach wyświetlania. Przy ustawieniu rozdzielczości 4K aplikacja nie będzie w stanie przesłać obrazu.

BOX RC

Aplikacja dedykowana do odtwarzaczy marki Zidoo. Prosta, intuicyjna, przyjemna dla oka, łatwo się nią steruje. Pobiera się ją z kodu QR, który jest udostępniany w urządzeniu.

 • pilot

 • gamepad

 • mysz – touchpad/gesty

 • możliwość otwierania i odinstalowania aplikacji

Zidoo - Odtwarzacze Android Smart TV Box 4K

Zidoo Control Center (web) i Zidoo Controller (aplikacja)

Zidoo Control Center daje możliwość sterowania odtwarzaczami Zidoo i przeglądania zasobów z urządzeń zewnętrznych – komputerów, telefonów lub tabletów. Za ich pośrednictwem możemy sterować odtwarzaczem w ramach sieci lokalnej, otrzymując funkcjonalną opcję mobilnego pilota. Jest to funkcja szczególnie przydatna jeśli chcemy korzystać z urządzenia do odtwarzania muzyki bez potrzeby uruchamiania monitora czy projektora. Otrzymujemy zatem pełnoprawny odtwarzacz sieciowy muzyki ze sterowaniem z komputera, telefonu lub tabletu w celu słuchania muzyki.

Interfejs w czytelny sposób wyświetla okładki i opisy filmów i jest jednym najbardziej funkcjonalnych rozwiązań sterowania playerem Zidoo. Funkcja dostępna w oprogramowaniu fabrycznym odtwarzaczy Zidoo z procesorami Realtek 1295/1296, czyli Zidoo X8, X9s, X10, Z10, X10s oraz X20 i X20 Pro.

Dostęp do sterowania Zidoo jest dostępny z interfejsu web oraz aplikacji Android lub iOS.

Interfejs Webowy tj. sterowanie prze przeglądarkę z każdego innego urządzenia podłączonego do sieci lokalnej

Oraz przez aplikacje – wersja z językiem chińskim. Aplikacja jest w języku angielski i wkrótce również w języku polskim. Do pobrana:  Android lub iOS.

 

Remote IME

Aplikacja dedykowana do odtwarzaczy marki Minix U1 i Minix U9-H. Jako jedyna prezentowana aplikacja ma klawiaturę QWERTY.

 • pilot

 • klawiatura

 • touchpad – mysz

 • gesty

Android Remote do Android TV

Używaj telefonu lub tabletu z Androidem jako pilota do odtwarzacza z systemem Android TV. Łatwo przełączaj się między trybami pada kierunkowego i touchpada, aby nawigować po zawartości i grać w gry na urządzeniu z Android TV. Stuknij mikrofon, aby rozpocząć wyszukiwanie głosowe, lub użyj klawiatury, aby wprowadzić tekst w Android TV. Aplikacja dostępna na Android i iOS.

Najlepsze piloty z funkcja myszy powietrznej oraz pełną klawiaturą QWERTY do sterowania Android TV Box

Dalej nie wiesz jaki kontroler lub aplikacje wybrać?

Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na biuro@c4i.com.pl, a pomożemy Ci w doborze.

Sprawdź też nasze poradniki

Jak sterować Windows >> Zdalne sterowanie Windows mini PC

Jak sterować Windows >> Zdalne sterowanie KODI XBMC, CoreElec, LibreElec i OpenElec

Wyprzedaż jesienna 2020

Z przyjemnością prezentujemy Państwu promocyjny cennik Jesień 2020.  Jest to jedynie niewielki fragment szerokiej oferty urządzeń AV w C4i.  Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi

Read More »

Nowości C4i Jesień 2020

Prezentujemy najnowsze i najbardziej wyróżniające się w naszej ofercie produkty w sezonie jesień 2020. Szeroki wachlarz produktów wielu producentów, takich jak Zidoo, SCP, Egreat, LOCI,

Read More »

Więcej o C4i Consultants for Industry

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak HiMedia, Zidoo, Egreat, Giada, Minix, Pipo (Android Smart TV Box i mini PC), Popcorn Hour i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe oraz kolumny), Matrix (przetworniki DAC i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych, w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak VDWall, Gomax, tvOne, Kramer, BlackmagicDesign, Barix, Brightsign, HDCVT, LAN − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP -Structured Cable Products − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, dziesięcioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

Producenci