Shopping Cart

Zdalne sterowanie Android Smart TV Box

Wykorzystaj smartfon lub tablet jako uniwersalny pilot do Android Smart TV Box! 

Przegląd najlepszych aplikacji mobilnych do sterowania Android TV Box’ów i odtwarzaczy sieciowych.

Sprawdź odtwarzacze sieciowe 4K HDR i Dolby Vision z Android w naszej ofercie – link

Niemal wszystkie urządzenia Android TV Box umożliwiają sterowanie z urządzeń mobilnych. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację by nasz telefon lub tablet zamienił się w wielofunkcyjnego pilota do sterowania odtwarzaczem z obsługą funkcji multimedialnych. Już dzisiaj możesz mieć pilota SmartTV w swoim telefonie!

Większość Android TV Boxów posiada dedykowane aplikacje producentów. Są również aplikacje uniwersalne działające na zasadzie host-serwer, a zdecydowanie najlepszą dostępną aplikacją jest CETUS PLAY dostępny na urządzenia Android i iOS , choć w wersji darmowej uciążliwe mogą bywać reklamy. Zawsze jednak możemy zakupić pełną wersję aplikacji pozbawioną natarczywych reklam. W odtwarzaczach Zidoo świetnie się sprawdzą rozwiązanie Zidoo Control Center i Zidoo Controller, zaś w odtwarzaczach HiMediai Egreat aplikacje HiControl.

Dostępne są również aplikacje do sterowania wyłącznie oprogramowaniem KODI ( KORE i YATSE), które również świetnie sprawdzą się w odtwarzaczach CoreElec. Więcej o nich znajdą Państwo tutaj >>  Zdalne sterowanie KODI XBMC

Dla tych osób, dla których telefonów służy do dzwonienia polecamy wybrane modele klawiatur AirMouse.

CetusPlay

CetusPlay –  wielofunkcyjny pilot do zdalnego sterowania Android Box TV / Android TV za pomocą smartfona.

Wystarczy zainstalować aplikację na telefonie oraz połączyć z Android Box’em, aplikacja po stronie odtwarzacza i zainstaluje się automatycznie. Ma cztery tryby sterowania. Działa we wszystkimi urządzeniami Android TV BOX , które oferujemy. Dostępny na urządzenia Android i iOS.

  • Pilot – proste sterowanie za pomocą strzałek nawiguje się po menu.
  • Gestami – sterowanie za pomocą przesuwania palca po ekranie telefonu.
  • Tryb myszy – pojawia się mysz na urządzeniu i reaguje na ruch palca po ekranie telefonu.
  • Tryb z numeryczną klawiaturą – podobny tryb do pierwszego, dodatkowo jest numeryczna klawiatura.
  • Castowanie YouTube’a– możliwość przesłania Youtube na Smart TV
  • Instalowanie aplikacji bezpośrednio z telefonu na urządzeniu
  • Przesył zdjęć, plików, wideo na ekran TV przez DLNA

HiControl

Aplikacja dedykowana dla playerów z chipsetem HiSilicon firmy Huawei, czyli: HiMedia Q30, Q5 Pro i Q10 Pro oraz Egreat A5.

Dzięki aplikacji HiControl możemy w pełni sterować odtwarzaczem z pozycji telefonu lub tabletu za pośrednictwem interaktywnego menu, w tym rewelacyjnej funkcji kopiowania obrazu z odtwarzacza.  Aplikacja działa zarówno na urządzeniach z systemem Nougat (HiControl na AndroidN), jak i z pozostałymi (HiControl na Android 6 i niższe wersje). Wymogiem działania aplikacji jest ustawiona maksymalna rozdzielczość FullHD 1080p w odtwarzaczu w opcjach wyświetlania. Przy ustawieniu rozdzielczości 4K aplikacja nie będzie w stanie przesłać obrazu.

Zidoo - Odtwarzacze Android Smart TV Box 4K

Zidoo Control Center oraz Zidoo Controller

Producent odtwarzaczy Zidoo wprowadził bardzo funkcjonalną możliwość zdalnego sterowania odtwarzaczami z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne (Android i iOS) oraz przeglądarki internetowej.  Control Center daje możliwość sterowania odtwarzaczami Zidoo i przeglądania zasobów z urządzeń zewnętrznych. Z  poziomu telefonów lub tabletów sterowanie zrealizujemy z pomocą darmowej aplikacji Zidoo Controller. Z poziomu komputera za pomocą interfejsu Zidoo Control Center – wystarczy wpisać numer IP urządzenia i port. Sposób jak to dokładnie zrobić lub skąd pobrać aplikację, znajdziemy w aplikacjach urządzenia wybierając Control Center.

 

Za ich pośrednictwem możemy sterować odtwarzaczem w ramach sieci lokalnej, otrzymując funkcjonalną opcję mobilnego pilota. Jest to funkcja szczególnie przydatna jeśli chcemy korzystać z urządzenia do odtwarzania muzyki bez potrzeby uruchamiania monitora czy projektora. Otrzymujemy zatem pełnoprawny odtwarzacz sieciowy muzyki ze sterowaniem z komputera, telefonu lub tabletu w celu słuchania muzyki.

Interfejs w czytelny sposób wyświetla okładki i opisy filmów i jest jednym najbardziej funkcjonalnych rozwiązań sterowania playerem Zidoo. Funkcja dostępna w oprogramowaniu fabrycznym odtwarzaczy Zidoo z procesorami Realtek 1295/1296/1619, czyli Zidoo X8, X9s, X10, Z10, X10s oraz X20 i X20 Pro, UHD2000, jak i Z9x, Z10 Pro i Z1000 Pro

Dostęp do sterowania Zidoo jest dostępny z interfejsu przeglądarki internetowej oraz aplikacji Android lub iOS.

Sterowanie przez aplikację mobilną.

Aplikacja jest w języku angielski i wkrótce również w języku polskim. Do pobrania:  Android lub iOS.

 

Sterowanie przez przeglądarkę internetową tj. interfejs Webowy

Dostępne z każdego innego urządzenia podłączonego do sieci lokalnej

Android Remote do Android TV

Używaj telefonu lub tabletu z Androidem jako pilota do odtwarzacza z systemem Android TV. Łatwo przełączaj się między trybami pada kierunkowego i touchpada, aby nawigować po zawartości i grać w gry na urządzeniu z Android TV. Stuknij mikrofon, aby rozpocząć wyszukiwanie głosowe, lub użyj klawiatury, aby wprowadzić tekst w Android TV. Aplikacja dostępna na Android i iOS.

Kiedy warto zastosować klawiaturę AirMouse?

Aplikacja w telefonie sterująca odtwarzaczem może być wygodna, a telefony siłą rzeczy są codziennie blisko nas i na krok ich nie odstępujemy. Co jednak jeśli nie chcemy w ten sposób sterować urządzeniem, a standardowy pilot załączony do urządzenia nam nie wystarcza?

Wtedy warto rozważyć dokupienie kontrolera zewnętrznego tj. klawiatury bezprzewodowej AirMouse. Popularne “myszy powietrzne” to urządzenie wielkości pilota, które wyposażone jest w:

  • klawiaturę QWERTY
  • czujnik żyroskopowowy

Klawiatura AirMouse pozwoli na wygodne wpisywanie tekstu m.in. w przeglądarce internetowej czy każdej innej aplikacji. Standardowe piloty w odtwarzaczach Android TV Box pozwalają na wpisywanie tekstu z pomocą wyświetlanej na ekranie telewizora klawiatury wirtualnej, po której poruszamy się przyciskami góra/dół/lewo/prawo na pilocie. Doraźnie jest to wystarczające zajęcie, jednak jeśli często korzystamy z przeglądarki lub aplikacji Android to klawiatura Qwerty ułatwi nam korzystanie z odtwarzacza.

Czujnik żyroskopowy sprawi z kolei, że wykonując ruchy pilotem w powietrzu, będziemy sterowali kursorem na ekranie TV. Również tutaj niezwykle wygodne będzie korzystanie z przeglądarki internetowej i każdej aplikacji androidowej, a w szczególności tych dedykowanych na ekrany dotykowe.

Urządzenia są kompatybilną z ogromną większością odtwarzaczy, a połączenie jest realizowane za pomocą odbiornika 2,4GHz, który wpinamy do złącza USB w odtwarzaczu.

Polecane piloty z funkcja myszy powietrznej oraz pełną klawiaturą QWERTY do sterowania Android TV Box

Dalej nie wiesz jaki kontroler lub aplikacje wybrać?

Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na biuro@c4i.com.pl, a pomożemy Ci w doborze.

Sprawdź też nasze poradniki

Jak sterować Windows >> Zdalne sterowanie Windows mini PC

Jak sterować KODI XBMX >> Zdalne sterowanie KODI XBMC, CoreElec, LibreElec i OpenElec

DisplayPort Alt Mode po USB-C – wyjaśniamy

W tym artykule rozbijamy na części pierwsze temat przesyłu obrazu przez USB-C. Jakie urządzenia są kompatybilne z DisplayPort Alt Mode? W jaki sposób zapewnić najwyższą jakość przy takim rodzaju połączenia? Zachęcamy do przeczytania!

Read More »
Producenci

© C4i Consultants for Industry | Wszelkie prawa zastrzeżone